Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Батік» в 2004 році під керівництвом викладача інституту, його натхненника, Ольги Володимирівни Чабах. Основним напрямком роботи гуртка стала техніка розпису на тканині – батік.

Цей термін був покладений і в основну назву гуртка. Членами гуртка стали не тільки студенти інституту, але й його викладачі і співробітники.

Гурток допоміг розвинути свої творчі здібності багатьом поколінням гуртківців, які створювали свої роботи не тільки задля власного творчого задоволення, але й дарували свої роботи багатьом прихильникам цього виду мистецтва. Сьогодні роботи наших молодих митців розійшлися по всьому світу – це і США, і Канада, і Мексика, і Польща, і Росія та інші країни. І дарують вони радість творчого сприйняття світу, натхнення мистецької праці та молодечої бадьорості. Гуртківцями за весь період існування гуртка створено більше ніж 200 художніх робіт.

Батік – це вид творчого малюнку на тканині, який наноситься за допомогою спеціальних розчинів. Він був заснований в Індонезії на острові Ява. В Європі цей вид мистецтва з’явився на початку ХХ століття. А в 30-х роках ХХ століття він прикрасив одяг європейців. Модники і модниці почали носити шовкові хустини, шарфи, розписані у стилі батік. Отож, батік, став елементом модного стилю в одязі.

Сьогодні гуртківці «Батіку» створюють не тільки картини за допомогою техніки батік, але й займається графікою, петриківським розписом, створюють українську ляльку. Гуртківці з повагою і шанобливістю ставляться до свого гуртка і його керівника – Ольги Володимирівни Чабах. Вони створили власний мистецький центр, прикрасили його, і з великим натхненням створюють свої мистецькі шедеври. Вже створено більше ніж 100 графічних робіт та більше десятка українських ляльок.

Гурток Батик виконує художні роботи з наступних напрямків:

Графіка (нім. Graphikгрец. graphikos «написаний») — вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору. Твори можуть мати як монохромну, так і поліхромну гаму.

Ба́тик  — це техніка розпису по тканині за допомогою воску та барвників, поширена особливо в Індонезії та на Філіппінах, а також у країнах Південно-Східноїта Східної Азії, Західній Африці тощо; у Європі відома з XIX ст.

Акваре́ль (фр. aquarelle — водяниста; італ. acquarello) — техніка живопису, що використовує спеціальні акварельні фарби, які при розчиненні у воді утворюють прозору суспензію тонкого пігменту, що дозволяє створювати ефект легкості і тонких колірних переходів. Акварель поєднує особливості живопису (багатство тону, побудова форми і простору кольором) і графіки (активна роль паперу в побудові зображення, відсутність специфічної рельєфності мазка, характерної для живописної поверхні).

Кві́лінг (англ. Quilling — рюш [1]. Походить від слова quill — пташине перо, гофрувати, плоїти[1]паперокручення) — мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу.

Декупаж (від фр. decouper вирізати з паперу) — декоративна техніка по тканинісклудереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.

Декупаж, як техніка декорування, мав справу з плоскими поверхнями і плоским декором. Ускладнення технології та віднайдення нових матеріалів декорування позначилося на її техніці додачею об’ємного декору чи комбінацією плоского та об’ємного декорування.

Вітра́ж (фр. vitrage, від лат. vitrum — скло), орнаментальна або сюжетна декоративна композиція зіскла та інших матеріалів, що пропускають світло.

Запрошуємо всіх бажаючих прийти на навчання в гурток Батик

щопонеділка та середи о 17:00 в 200-х аудиторіях