15 Лис

Шукаєте якийсь новий вид спорту? Бажаєте різноманітності? Тоді флорбол (floorball) саме для вас! Цей вид спорту,  який дуже нагадує хокей, існує в Україні ще з 2003 року. Але лише кілька років тому він почав набирати шалену популярність серед українців. Українському гуманітарному інституту пощастило приймати у своїх стінах збірну команду України по флорболу, яка приїхала на територію кампусу для підготовки до змагань! Ми  взяли інтерв’ю у організаторів та ініціаторів змагань.

1

Тамуз Хідір — 27 років, колишній гравець команди з флорболу «Лінчопінг» у Швеції. На даний час є головним тренером чоловічої збірної України з флорболу, координаторм міжнародних відносин ВФФ.

2

Сергій Мірошніченко — 38 років, асистент тренера чоловічої збірної України з флорболу, гравець столичного КФК.

– Вітаю Вас! Скажіть, будь ласка, звідки Ви до нас приїхали?

Тамуз: – Я народився в Україні, але зараз приїхав до вас із Щвеції.

Сергій: – А я народився, і зараз живу в Україні.

– Для чого Ви сюди приїхали? Яке дійство тут відбувається?

Сергій: – Ми приїхали сюди для підготовки збірної України з флорболу для поїздки на чемпіонату світу.

– Як Ви дізнались про наш Інститут і  про те, що ми маємо  такий спорткомплекс?

Тамуз: – Ми дізнались про ваш спортзал завдяки віце-президенту Всеукраїнської федерації флорболу. Він, в свою чергу, дізнався про нього від своїх знайомих. Нам дуже сподобалося це місце для тренувань. І взагалі, нам дуже сподобався ваш кампус, тому  ми і  обрали саме його. Цей спортзал нам дуже підходить, оскільки він пристосований під специфіку нашого виду спорту. Зал має м’яке покриття.

– Ви вперше приїхали до нас?

Тамуз: – У вашому Інституті ми вже вдруге. Нам тут дуже подобається не тільки в плані спортивних тренувань, але й для душі тут також дуже приємно знаходитись.

– Для більшої частини наших студентів цей вид спорту, флорбол, не є відомим. То ж роскажіть трохи про нього.

Тамуз: – В організованому вигляді флорбол існує вже близько 25 років, а в Україні він активно розвивається лише 3-4 роки. Насправді, флорбол — це хокей в найпростішому вигляді: замість шайби і льоду ключка ганяє м’ячик по підлозі. Це дуже швидкий і динамічний вид спорту, але при цьому він є набагато безпечнішим ніж хокей.

– Наскільки флорбол популярний в країнах Європи, зокрема в Швеції?

Тамуз: – В Швеції цей вид спорту на 2 місці після футболу. В Європі він також дуже відомий і популярний!

– Чи плануєте Ви й надалі приїзджати тренуватись до нашого Інституту?

Сергій: – Якщо ви не будете проти нас приймати, то звичайно! Нам тут дуже подобається тут і ми з радістю приїжджаємо на цю територію. Для нас дуже важливо іноді ізолювати гравців від навколишньго світу і повністю віддаватись тренуванням. Ваш заклад підходить для цього ідеально.

– Чи маєте Ви якийсь лозунг, девіз, яким Ви керуєтесь в житті?

Сергій: – Напевно, кожна спортивна команда має якісь свої кричалки на випадок перемоги або поразки, або ще на якийсь випадок. Ми зі своєю командою знайшли три слова з якими можна пов’язувати дуже багато життєвих ситуацій, духовних потреб. Це слова: «Хочу! Знаю! Можу!»

Багато хто керується тільки одним із цих слів, а ми хочемо використовувати їх разом, одночасно.

Тамуз: – Якщо ви помітили, то у нас на тренуваннях в залі висять плакати зі словами, такими як «лідерство», «відповідальність,» «якість», «швидкість», «комунікація»… Це можливо і не є девізом, але це слова, з якими ми працюємо і якими керуємось ід час тренувань і у житті.

Сергій: – Кожен з членів нашої команди володіє цими якостями. Але хтось не впевнений у собі, хтось боїться показати себе! Ми намагаємося допомогти їм відкритись.

– Яку пораду Ви можете дати нашим студентам?

Тамуз: – Ми бажаємо усім вам використати можливість спробувати себе гравцем у флорбол. І А в цілому, займайтесь будь-яким спортом! Це зробить вас сильнішими і здоровими!

Сергій: – Я б ще додав те, що не треба обмежувати себе тільки одним видом діяльності! Розвивайтесь всебічно!

– Від усіх наших читачів дякую Вам за це невеличке інтерв’ю. Бажаємо Вам успіхів у підготовці нашої збірної. Ми в вас віримо і будемо вболівати за вас.

– Дякуємо і вам! Нехай щастить!