Інтерв’ю з першим ректором УГІ

Перший ректор Українського гуманітарного інституту (УГІ) Анатолій Степанович Жаловага, зараз проректор Вищої теологічно-гуманітарної школи, що в Польщі, про співпрацю між навчальними закладами.

Кореспондент: Ви вже достатньо довгий час працюєте в Польщі. В чому суттєва різниця між УГІ та вашим учбовим закладом?

Анатолій Степанович: Так, я працюю там вже два роки. Легше сказати, що ми маємо спільного. Це християнські навчальні заклади, що входять в одну асоціацію. Ми маємо одну філософію, багато спільного в програмах та виховному процесі. Різниця в тому, що УГІ 15 років, а польській ВУЗ існує з 1926 року (майже 100). Структурно також є різниця, УГІ знаходиться централізовано в одному місці, а в Польщі ми маємо дев’ять філіалів в різних містах.

Кор.: В яких сферах ви бачите можливість співпраці?

А. С.: У всіляких, яких ви бажаєте. І духовні, і академічні, і туристичні, і мовні (для тих, хто хоче вивчати мову).

Кор.: Що потрібно зробити для того, щоб ця співпраця стала можливою?

А. С.: Потрібно, щоб хтось забажав цього і почав робити. Тут немає ніяких перепон.

Кор.: Чи вважаєте ви, що потрібно додаткове фінансування, аби співпраця стала можливою?

А. С.: Ні, це не обов’язково. Все залежить від того, які програми ми можемо розробляти. Якщо мова йде про, наприклад, спільні академічні програми, то це просто обмін. Якщо обмін студентами, то, зрозуміло, тут треба якесь фінансування, яке треба шукати. Воно може бути за рахунок студентів чи за рахунок навчального закладу. Ми можемо проводити наукові конференції, будь ласка нема проблем. Треба просто починати це робити.

Кор.: Я знаю, що до вас доходила пропозиція про співпрацю між кафедрами журналістики. Деякі наші студенти також знають про це. Ми хочемо знати відповідь.

А. С.: Співпраця між кафедрами журналістики не просто можлива, вона потрібна. Адже в європейській частині серед подібних християнських ВУЗів тільки 2 мають кафедру журналістики. Це в Польщі і в Україні. За тією пропозицією, що була представлена, адміністрація не побачила можливості співпраці. Тому можуть бути об’єктивні чи суб’єктивні причини. Мова не йшла про загальну співпрацю між кафедрами, мова йшла про конкретний проект, у якому ми не побачили зацікавленості. Але це не значить, що ми не повинні і не можемо.

   Як бачимо, перепон немає. Тому, подавайте ідеї і розпочинаймо співпрацю!

Інтерв’ю підготувала Аліна Сахненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *