Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

На підсумковому форумі Року Реформації говорили про важливість змін у суспільстві

Більше двох тисяч делегатів від усіх протестантських церков зібралися на урочистий форум під назвою «Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє». Форум проходив 3-4 листопада в Києві, в Національному палаці «Україна». Захід присвячений підведенню підсумків Року Реформації, відзначення якого ухвалив Президент України Петро Порошенко Указом №357/2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя реформації» від 26 серпня 2017 року. Студенти та працівники Українського гуманітарного інституту також відчули себе частинкою цього дійства.

Учасники форуму намагалися оцінити вплив Реформації на Європу, на протестантські країни та Україну зокрема, підвести підсумки щодо програм та проектів, які розповідали Українському суспільству про Реформацію. Представники та спікери протестантських церков протягом двох днів обговорювали поетапно питання реформації особистості, церкви та суспільства. Спікери, які розкривали ці три етапи реформування, виступали з доповідями як на пленарних засіданнях, так і в окремих секціях. Окрасою заходу став симфонічний оркестр, який виконував відомі християнські пісні.

Ведучим форуму став координатор Всеукраїнського оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації в Україні Павло Унгурян. Гостями та спікерами заходу на урочистому підсумковому засіданні стали секретар РНБО Олександр Турчинов, віце-президент парламентської Асамблеї Рад Європи Валерій Гілецький, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, міністр молоді та спорту Ігор Жданов. Також виступали з промовами та привітаннями Хвей Мак, шериф округу Болдуін, штат Алабама та Юрій Аланов, голова євроазіатської федерації.

На першому пленарному засіданні говорили про реформацію особистості. Спікери наголошували, що будь-які глобальні реформи не можуть початися без цієї реформації, змін світогляду та способу мислення. Задля особистого реформування необхідно вивчати Біблію, особисто регулярно спілкуватися з Богом в молитві, постійно прагнути розвиватися культурно та інтелектуально. Ще спікери звертали увагу на те, що людина не має розділяти церковне та не церковне, вона має бути цілісною особистістю.

На урочистому підсумковому засіданні представляли відеоматеріали, в яких показували реальні дії та спроби церков розповісти про Реформацію суспільству. Це різноманітні соціальні акції, дитячі програми, Різдвяні концерти, Дні Подяки, які проходили в різних містах України та розпочалися 17 вересня в Києві та зібрав більше 200 тисяч гостей і транслювався в двадцяти шести країнах світу. Автопробіг R-500, який об’єднав у служінні молодь. Також представники протестантських церков проводили конференції, круглі столи на яких обговорювали надбання Європейської Реформації, вивчали історію Реформації в Україні і які реформи мають її змінити.

Секретар РНБО Олександр Турчинов виступив з темою «Реформація суспільства». Для прикладу спікер взяв історію про таланти, яка записана в Біблії в Матвія 25 розділі. Як висновок він сказав, що людина, яка вважає себе послідовником Христа, має бути сильною особистістю.

Грамотами та пам’ятними сувенірами в кінці форму нагородили осіб, які внесли вагомий вклад в організації заходів R-500, а також авторів книг про реформацію Романа Шеремета, Ольгу Романенка та їх команди, Вікторію Любащенко.

Найголовніше, в чому на думку спікерів полягає реформація суспільства, це вивчення ним Слова Божого. Для прикладу наводилися держави, які за короткий час, завдяки змінам на протестантському фундаменті піднялися у своєму розвитку на високий рівень. Такою державою є, наприклад, Південна Корея.

Студент Українського адвентистського теологічного інституту Владислав Мікула ділиться своїми враженнями від форуму: «Як для майбутнього пастора таке дійство дуже круте, мені дуже сподобалося. Цей між протестантський діалог важливий як на мене, бо дає можливість побачити чим живуть інші церкви, які там тенденції, зав’язати нові знайомства. Мені здається, що це все дуже важливо, бо якщо ми хочемо бути прогресивними пасторами, нам треба хоча би хотіти більше дізнатися про це і щось робити в місті на рівні з іншими конфесіями, разом з ними, але в розумних межах».

Протягом всього урочистого форуму наголошувалося на тому, що реформація не має закінчуватися в цей Рік Реформації, а що це тільки початок реформ в Україні.

Оксана Соловйова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *