Нові горизонти для молоді Приірпіння

На початку 2013 року у спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12 м. Ірпеня відкрився Центр міжнародних молодіжних обмінів.

Центр допомагає молодим людям пізнавати себе та розширювати своє світобачення, займається популяризацією молодіжних європейських освітніх програм обміну, а також допомагає правильно заповнювати форми для участі у різноманітних міжнародних проектах, подавати заявки на навчання закордоном, готувати міжнародні проекти та отримувати фінансову підтримку від фондів для їх реалізації.

Центр відкриває молодим людям двері для реалізації міжнародних проектів та програм у різних країнах ЄС та Східного партнерства, а також допомагає стати учасником стипендіальних програм різних університетів світу, пройти стажування в іноземній компанії, відвідати міжнародні молодіжні конференції, семінари, тренінги, тощо.

Центр міжнародних молодіжних обмінів пропонує молоді Приірпіння такі програми: «Молодь в дії», ТЕМПУС, AIESEC, Work and Travel, проекти Європейського молодіжного фонду, університетські стипендіальні програми та багато інших.

Студенти Українського гуманітарного інституту, Богдан Кольва та Віталій Ларіон, вже брали учать  у одному з представлених проектів, а саме: «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку».

Студенти побували у двох іспанських містах – Барселоні та Лоре де мар. Мета візиту полягала у тому, щоб зрозуміти наскільки можливо працевлаштуватися за кордоном. У рамках проекту молоді люди познайомились з іншими учасниками подорожі, представниками Вірменії, Сербії, Молдови та Румунії, а також відвідали лекцію на тему релігії, де змогли дізнатись про різні конфесії, обряди та традиції народів, які мешкають у світі та привозять свою культуру до Іспанії. Крім того, учасники поїздки брали участь у тренінгах на теми працевлаштування та навчання за кордоном, а також роботи волонтерів.

Звичайно ж, не обійшлося і без екскурсій по місту-музею Барселоні та по мальовничому Лоре де Мар. Студенти та учні побачили пам’ятник Колумбу, колишню арену для бою биків, церкву серця Христа, співаючі фонтани.

Своїми враженнями від поїздки поділився Богдан Кольва, студент 4 курсу економічного факультету Українського гуманітарного інституту:

«Я був в Іспанії. Таких ввічливих людей як там я ще не бачив. У нас люди дружелюбні, але не виховані. В Іспанії у будь-який магазин зайдеш, – із тобою вітаються, у нас – ні. Там дуже чисто, не бачив аби хтось плював на вулиці. Також дуже сподобались їхні автостради. За весь час перебування в Іспанії не побачив жодного затору чи ями».

Фото  взяті на сайті www.io.ua