[accordion]

[panel title=”Конкурс малих проектів породив великі плани”]

27.04.2017

Перший конкурс студентських проектів УАЦВО завершився підбиттям підсумків на круглому столі і несподівано високим інтересом до студентських ініціатив у гостей – представників громадських об’єднань і адміністрації м. Буча.

Протягом навчального року учасники реалізували чотири проекти. http://ugi.edu.ua/novini-konkursu. Кожен тривав два-три місяці і отримав фінансову підтримку в сумі від півтора до чотирьох тисяч гривень. Загальний бюджет конкурсу склав десять тисяч гривень. Активну участь у конкурсі взяли студенти кафедр журналістики та філології.

Студентські проекти були побудовані з урахуванням загальноприйнятого міжнародного формату в цій сфері: команди визначали термін реалізації, конкретну мету та завдання проекту, потім через відповідні цілі та завдання прагнули досягти запланованих результатів.

Особливістю конкурсу УАЦВО була опора на студентську ініціативу. Команди працювали самостійно на чолі з директором проекту – студентом і залучали викладачів на окремі заходи і в якості експертів.

Усі проекти були пов’язані з навчальним процесом і
розглядалися як практичні завдання в навчальних дисциплінах. Разом з тим, проекти не замикалися в академічній сфері, вони, як і планувалося, посприяли зміцненню зв’язків з місцевим співтовариством і партнерськими ВНЗ.

Так, команда проекту, спрямованого на модернізацію студентського сайту «Давайте щось зробимо!» (Карина Цимбук, Анна Рябенко, Софія Завірюха) з’їздила на кафедру журналістики в м. Острог і познайомилася там з роботою студентських ЗМІ. Ініціатори проекту «Коучинг в англійському ресторані» (Інна Хохлюк, Катерина Смоленська) пройшли тренінг в Академії педагогічних наук. Команда «Першого хакатону в УГІ» (Анатолій Дайнаускас, Богдан Нестеренко) надихалася атмосферою міжнародного хакатону в м. Львів. Актив конкурсу студентських кіносценаріїв (Євген Лященко, Аліна Кожух, Олена Самаріна) брав участь у тренінгу відомого сенаріста Олексія Мамедова і познайомився – поки дистанційно – з міжнародним фестивалем християнських фільмів International Christian Film Festival, який проходить в США.

Збагатившись новими знаннями, проектні команди передавали їх зацікавленим групам студентів на заняттях або зустрічах поза розкладом, і це – основа для подальшого розвитку нової справи. Все, про що говорили студенти на круглому столі, здається реальним: і поширення методики коучингу, іорганізація великого хакатону із залученням партнерів з інших вищих навчальних закладів, і розвиток сценарної майстерності як дисципліни за вибором.

Повідомлення студентів оцінили гості. Керівник громадського об’єднання «Вiдгук» Світлана Стадніченко, Юлія Колосовська із «Спiлки жiнок України», лідер ГО «Варта» Анатолій Кушнірчук розповіли про напрямки діяльності їх організацій та запропонували співпрацю. Про останні ініціативи «Фонду громади м. Буча» проінформувала його директор, проректор УГІ Лариса Георгінова.

Завідуюча відділом економіки Бучанської міської ради Наталія Унучко розповіла про те, що відділ модернізує принципи і способи роботи, зокрема, опановує проектну діяльність і встановлює контакти з міжнародними благодійними фондами. Для виконання функцій, пов’язаних з проектним менеджментом, рада запрошує стажиста і для цього оголосила конкурс серед студентів.

Збіг позицій Бучанської міської ради та УАЦВО з питань проектної діяльності відкриває нові можливості для студентів і викладачів, які вже оцінили цю перспективну сферу.

Надія Хлєбнікова,

сектор проектів УГІ

[/panel]

[panel title=”В Українському гуманітарному інституті відбувся перший хакатон”]

13.04.2017

11 квітня група студентів-журналістів УГІ провела хакатон – захід в форматі командної роботи над поставленим завданням. В результаті шестеро осіб знайшли і проаналізували близько трьох десятків посилань за темою медіа стартапів, звертаючи особливу увагу на події в цій галузі за останні два роки. Хакатон відбувся в рамках студентського проекту, присвяченого дослідженню інфраструктури медіа стартапів в Україні http://ugi.edu.ua/novini-konkursu/

Ініціатори проекту Анатолій Дайнаускас і Богдан Нестеренко кілька тижнів тому побували на львівському хакатоні «Lviv mobile 2017». Частинку його атмосфери вони перенесли в аудиторію, де проходив «Перший хакатон в УГІ». Учасники створили неформальні умови, дружньо працювали і спілкувалися, не забуваючи про різноманітні частування.

Інформація, знайдена в Інтернеті під час хакатону УГІ, буде використана у вивченні дисциплін з Інтернет-журналістики. Команда підведе підсумки проекту на студентській науковій конференції.

Родіон Корягін

[/panel]

[panel title=”«Ближній» зайняв перше місце в конкурсі кіносценаріїв”]

06.04.2017

Конкурс кіносценаріїв серед студентів УАЦВО, присвячений темі «Цінність людських відносин», завершився святковим вечором, під час якого було оголошено переможців. Перше місце зайняла Валерія Караянева з історією «Ближній», друге місце отримала Карина Цимбук за сценарій «Як підкажуть зірки», третє місце розділили Даніела Саксон, представивши «Вибір» і Вікторія Півень, автор «Кращих подруг». Всі студентки навчаються на кафедрі журналістики.

Переможці отримали грамоти і красиві блокноти для запису нових сценаріїв. Нагороджені поділилися творчою кухнею. Валерія Караянева розповіла, що її образи навіяні біблійними подіями при тому, що дійство відбувається в інший історичний час. Вікторія Півень відкрила секрети «Кращих подруг» – сюжет заснований на реальних подіях.

Голова журі Лариса Євдокимова висловилася про можливе інсценування представлених робіт в студентському театрі «Росток».

Студенти обговорили умови участі в Міжнародному фестивалі християнських фільмів (International Christian Film Festival) http://www.internationalcff.org/), про який розповіли Євген Лященко та Едуард Єременко. Було висловлено пропозицію зв’язатися для з’ясувань подробиць з університетами, вже беруть участь в цьому фестивалі.

Кіносценарії майбутніх журналісток з’явились завдяки проекту “Сценарист Pictures” в рамках першого в УАЦВО конкурсу студентських проектів. http://ugi.edu.ua/konkurs-studentskih-proektiv/

Команда “Сценарист Pictures” в складі Євгена Лященко, Олени Самаріної та Аліни Кожух завершила проект и святковий вечір анонсованими напередодні «восхитительными блюдами от Елены и Алины» – яблучною шарлоткою і «брауні» власного приготування.

Олена Самаріна

[/panel]

[panel title=”Журі розкриє головну інтригу першого конкурсу студентських кіносценаріїв”]

28.03.2017

Організатори проекту «Сценарист Pictures», що присвячений конкурсу кіносценаріїв в УАЦВО, підготували захоплюючу програму завершального заходу. Крім традиційного визначення переможців і нагородження конкурсантів призами, відбудеться дискусія щодо можливості участі в Міжнародному фестивалі християнських фільмів (International Christian Film Festival http://www.internationalcff.org/), який проводиться у США з участю команди адвентистських університетів.

«Сценарист Pictures» виник як творча ініціатива в рамках конкурсу студентських проектів http://ugi.edu.ua/konkurs-studentskih-proektiv/

Ідея конкурсу сценаріїв надихнула студентів-журналістів. Проект «Сценарист Pictures» розробила Валерія Караянєва, а реалізує група в складі Євгенія Лященка, Аліни Кожух та Олени Самаріної.

Протягом місяця учасники конкурсу відповідно до теми писали сценарії про цінність людських стосунків. При цьому для оформлення своїх робіт студенти використовували програму «Кит Сценарист».

Жури в складі викладачів Фелікса Понятовського, Лариси Євдокімової та Анни Поліної оголосить авторів-переможців. З цією інтригою конкурує інша – обіцянка у програмі чудових страв від організаторів заходу. Загадка «восхитительных блюд» також буде розкрита протягом вечору.

Учасників, що бажають нагородити переможців аплодисментами і спробувати частування, чекаємо на зустріч, яка відбудеться 28 березня о 18:00 в малій залі. За детальною інформацією можна звернутись до Євгенія Лященка за телефоном: +38 (067) 108 38 80.

Аліна Кожух

[/panel]

[panel title=”Студенти-журналісти засвоїли досвід міжнародного хакатону у Львові”]

27.03.2017

Студенти кафедри журналістики Анатолій Дайнаускас та Богдан Нестеренко познайомились із інноваційною формою командної роботи – хакатоном, відвідавши в березні міжнародний хакатон «Lviv mobile 2017», спонсором якого була естонська компанія «Development Cooperation» за підтримки українських організацій  «N-iX» і «Garage48».

За словами Анатолія Дайнаускаса, головною метою львівського хакатону була розробка додатків для мобільних платформ. В заході взяли участь 160 спеціалістів, в тому числі з Канади, Аргентини, Литви та Естонії.

Наші студенти були вражені атмосферою хакатону: інтелектуальним спілкуванням англійською, дружньою роботою міжнародних команд, окремим приміщенням для відпочинку та харчування, де всі умови були надані за європейським стандартом та високою якістю.

Майбутні журналісти змогли долучитися до міжнародного хакатону завдяки тому, що взяли участь в конкурсі студентських проектів і розробили власний проект «Перший хакатон в УГІ».

Побачивши на власні очі, як організований хакатон високого рівня, де ІТ-спеціалісти добровільно за короткий строк вирішують творчі та технологічні задачі, Анатолій Дайнаускас і Богдан Нестеренко застосують отриманий досвід в студентському середовищі. Команда УГІ планує провести свій хакатон в квітні.

Анатолій Вічний

[/panel]

[panel title=”Учасники тренінгу написали оповідання за допомогою «Кита-сценариста» “]

25.02.2017

Готуючись до конкурсу сценаріїв з проекту “Сценарист Pictures” http://ugi.edu.ua/konkurs-studentskih-proektiv/ група студентів Українського гуманітарного інституту освоїла на семінарі-тренінгу інтернет-програму «Кит-сценарист», яка допомагає написати і правильно оформити сценарій.
Організатор семінару та проекту – команда студентів-журналістів 2 курсу на чолі з лідером Евгенієм Лященко, провів тренінг викладач курсу сценарної майстерності Фелікс Понятовський.
Спочатку спікер показав правила оформлення, а потім, сівши за комп’ютер, запропонував аудиторії написати сценарій.
Присутні змогли розслабитися і стали фантазувати. Пропонуючи свої ідеї та думки, учасники тренінгу писали сторінки історії. Скоро короткий, але з цікавими подіями сценарій був готовий.
На завершення Фелікс Понятовський побажав студентам, які отримали нові навички, скоріше приступати до написання сценаріїв, а організатори ще раз нагадали тему конкурсу: «Цінність людських відносин».
Вікторія Півень

[/panel]

[panel title=”Студенти напишуть сценарій про цінність людських відносин”]

23.02.2017

В Українському гуманітарному інституті відбувся тренінг з написання сценаріїв. До такої події могли долучитися не тільки журналісти, які вивчають сценарну майстерність, а й студенти з інших спеціальностей.
Тренінг був поділений на дві частини: теоретична та практична. Тренер Фелікс Понятовський пояснив аудиторії, з чого складається сценарій та окреслив основні його блоки. В практичній частині він представив програму «Кит сценарист», яку необхідно використовувати для правильного оформлення сценарію. Прямо під час тренінгу учасники змогли перевірити «Кит сценарист»: вони придумували короткий сценарій та працювали в цій програмі.
Тренінг став першим заходом проекту «Сценарист Pictures», ціль якого – провести конкурс студентських сценаріїв на тему цінності людських відносин. «Сценарист Pictures» є ще однією творчою ініціативою в рамках конкурсу студентських проектів http://ugi.edu.ua/konkurs-studentskih-proektiv/
Ідея конкурсу сценаріїв надихнула студентів-журналістів. Проект «Сценарист Pictures» розробила Валерія Караянєва, а реалізує група в складі Євгенія Лященка, Аліни Кожух та Олени Самаріної.
Наступний етап проекту – написання сценаріїв, що розповідатимуть про цінності людських відносин. Він триватиме до 1 березня. Після цього журі вирішить, хто з конкурсантів виграв, та буде проведена ще одна зустріч для нагородження переможців.
Участь в конкурсі можуть взяти всі студенти УГІ та УАТІ. Подробиці можна дізнатись у директора проекту Євгенія Лященка за телефоном 067 108 3880.
Аліна Кожух

[/panel]
[panel title=”На конкурсі проектів будуть профінансовані кращі студентські ініціативи”]

18.01.2017

В УГІ й УАТІ відкрився другий етап конкурсу студентських проектів. Проекти-переможці отримають фінансову підтримку в розмірі двох-трьох тисяч гривень. Консультації, прийом заявок і визначення переможців продовжаться до кінця лютого. Реалізація проектів – до середини травня.

Мета конкурсу – підтримати студентські ініціативи в освітньому процесі та позанавчальній діяльності. Відповідно до положення групою проекту керує студент, а участь викладача в ній не обов’язкова. Якщо ж викладач взаємодіє зі студентською групою, він виконує роль експерта.

Проекти можна розробляти за такими напрямками: популяризація та тиражування досвіду кращих студентів; адаптація першокурсників до навчального процесу; розробка модулів та практичних завдань в рамках навчальних дисциплін і застосування комп’ютерних та інтернет-технологій; поліпшення екологічної ситуації на території УГІ; зміцнення партнерства з місцевою громадою, роботодавцями, українськими та зарубіжними вузами.

У першому семестрі студенти УГІ розробили і реалізували два проекти. Першою «ластівкою» був проект журналістів, спрямований на модернізацію новинного сайту «Рука допомоги», присвяченого соціальним ініціативам УГІ й УАТІ. Заходи планували і виконували студенти Аня Рябенко, Аня Балігар, Софія Завірюха, Віка Півень, Карина Цимбук, Євген Лященко, а роль експерта виконувала співробітник кафедри журналістики Світлана Рибак. Група з’їздила за досвідом на кафедру журналістики в Острозьку академію та окреслила заходи для більш стійкої роботи сайту.

Ініціаторами та виконавцями проекту «Коучінг в англійському ресторані» були студенти-філологи Інна Хохлюк, Катя Смоленська, Надя Поспєлова. Експертну допомогу їм надала викладач психології Ірина Вятоха. Студенти оволоділи основами методики коучінгу у вивченні англійської та провели тренінг для одногрупників.

Більш детально з результатами і умовами можна ознайомитися на сторінці сайту http://ugi.edu.ua/konkurs-studentskih-proektiv/

З питань конкурсу звертатися: nkhlebnikova@ugi.edu.ua (Хлєбнікова Надія Володимирівна)

[/panel]
[panel title=”Коучінг в «англійському ресторані» націлив на успіх”]

21.12.2016
З новими можливостями на ринку праці познайомились студенти–філологи другого курсу, які відвідали тренінг «Коучінг в англійському ресторані». Зустріч для своїх одногрупників провели Інна Хохлюк і Катерина Смоленська з допомогою Зильвервинна Ллена, викладача-волонтера з Филіппин.

Тренінг проходив англійською мовою. Студентки підготували презентацію, включивши в неї частину мультфільму про Панду Кунг-фу. Слухачі змогли закріпити матеріал за допомогою тесту на самокоучінг за відомою методикою GROW.

Своїми враженнями від знайомства з GROW на тренінгу поділилась Лілія Педченко: «Тепер я можу більш чітко сформулювати план досягнення своєї мети з вивчення англійської».

Ведучі підкреслили, що викладач і коучер – це різні спеціальності, але кожен викладач може бути коучером для свого учня, допомагаючи йому досягти успіху. Почати застосовувати нову методику студенти можуть на практиці в школі і в літньому таборі для дітей.

Засвоєнню корисних знань сприяв солодкий стіл із тортом і фруктами.

Тренінг став завершальним заходом проекту, який Інна Хохлюк і Катерина Смоленська розробили і реалізували в рамках першого конкурсу студентських проектів УГІ. Спершу студентки ознайомилися з темою на семінарі в Національній Академії педагогічних наук України. Після додаткового самостійного вивчення коучінгу вони створили свій тренінг. Результати роботи вони планують представити на щорічній науковій конференції УГІ.

Інна Хохлюк
[/panel]
[panel title=”Студенти обговорили, як керувати сайтом в інтересах аудиторії”]

21.12.2016
Що могло б зробити сайт «Рука допомоги», який розповідає про соціальні ініціативи студентів УАЦВО, більш цікавим для аудиторії? Це було головне питання, відповідь на яке шукали учасники тренінгу – студенти-журналісти і представники студентської ради.

Зустріч ініціювали майбутні журналісти, які займаються розвитком сайту про соціальне волонтерську діяльність та навіть розробили для цього спеціальний проект на внутрішньому інститутському конкурсі.

Учасники розділились на малі групи і такими командами винаходили новий дизайн сайту, складали графік публікацій. У конкурсі-експромті на кращу презентацію перемогли першокурсниці – майбутні журналістки Аня Рябенко та Аня Балігар.

«На тренінгу були з’ясовані ролі тих, хто бере участь в соціальних програмах і тих, хто пише про них, – говорить експерт проекту «Рука допомоги» Світлана Рибак, – тепер ми зможемо краще планувати матеріали і оперативніше виставляти їх на сайт. Цей та інші заплановані заходи, сподіваюся, зроблять сайт більш затребуваним з боку наших користувачів».
[/panel]
[panel title=”Команда філологів опановує методику коучінгу для навчання англійскої”]

19.12.2016
Студенти другого курсу кафедри філології Катерина Смоленська, Інна Хохлюк і Надія Поспєлова відвідали тренінг з коучінгу, який проходив в Національній Академії педагогічних наук України в Києві. Семінар був одним із заходів проекту «Коучінг в англійському ресторані», який студентська група реалізує, отримав фінансову підтримку на конкурсі студентських проектів УГІ.

Тренінг провели викладачі Університету менеджементу освіти НАПНУ на чолі з завідуючою кафедрою З.В.Рябовою.

На початку зустрічі організатори створили дружню атмосферу за допомогою методики знайомства, коли кожен назвав власне ім’я, поділився своїм настроєм та очікуваннями від заходу з оточуючими. Учасники постійно спілкувалися та обмінювалися думками. Так, наприклад, спільними зусиллями було виділено десять основних якостей коуча.

Отже, під час семінару студенти дізналися, що коучінг – це така взаємодія особистого коуча і клієнта, завдяки якій останній чітко бачить свою мету і на шляху її досягнення самостійно вирішує поставлені перед ним проблеми. Коуч допомагає людям просуватися з місця, де вони знаходяться у своєму житті зараз, до того, де вони хочуть бути. Говорячи іншими словами, робота коуча полягає в тому, щоб допомогти вам зробити у своєму житті ті зміни, які дадуть можливість дістатися з точки А в точку Б.

Зараз проектна група студентів-філологів вивчає додатковий матеріал і займається розробкою тренінгу з коучінгу, який проведе для своїх одногрупників.

Надія Поспєлова
[/panel]
[panel title=”Команда кафедри журналістики розповіла про проект «Рука допомоги» на медіафорумі в Острозі”]

19.12.2016
Команда студентів-журналістов Українського гуманітарного інституту в рамках конкурсу студентських проектів здійснила поїздку до Національного університету «Острозька академія». Журналісти УГІ представили свій проект щодо розвитку сайту http://helpinghand.esy.es «Рука допомоги» на студентському медіафорумі «Регіональні медіа: секрети якісного тексту». Головними спікерами медіафоруму були професійні журналісти Олексій Шевченко і Годунок Зоряна, які поділились секретами ремесла.

Команда з УГІ викликала велику цікавість. Студентка Карина Цимбук і працівник кафедри Світлана Рибак розповіли про конкурс проектів УГІ і про сайт «Рука допомоги», який висвітлює соціальні студентські програми. Сайт був створений як творчо-кваліфікаційна робота в травні 2016 року. В новому навчальному році ініціативна група отримала фінансову підтримку на внутрішньому конкурсі студентських проектів УГІ й займається наповненням і просуванням цього сайту серед цільової аудиторії.

Всього на форумі було близько 25 учасників. В лабораторії панувала неформальна атмосфера, тому кожен з присутніх міг висловити свої думки і задавати різні запитання.

Подібний медіафорум Острозькою кафедрою журналістики проводився вперше. Форум став продовженням навчальної роботи кафедри, що вважає важливим взаємодіяти з місцевою аудиторією. Для цього викладач кафедри Роман Шулик разом зі студентами ініціювали створення інтернет-ресурсів https://ostroh.info і http://jlab.oa.edu.ua. Повна назва J.Lab – «Лабораторія журналістської майстерності». Крім сайту вона має приміщення – спеціально обладнану аудиторію, де і проходив форум.

Студенти Острозької Академії запрошували гостей приїжджати на подібні заходи знову. Команда проекту щодо розвитку сайту «Рука допомоги», в свою чергу, має надію зустрітися з новими друзями з Острогу на традиційній квітневій науковій конференції УГІ.

Анна Рябенко
[/panel]
[/accordion]

Перейти до панелі інструментів