Ректор УГІ взяла участь у конференції щодо підсумків святкування 500-річчя Реформації

Ректор УГІ взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Людина, яка реформує та реформується», що відбулась у Національному транспортному університеті 10 листопада 2017 року та присвячена святкуванню 500-річчя Реформації.

На пленарному засіданні з привітальним словом виступив проректор з наукової роботи НТУ, академік, доктор технічних наук, професор Микола Дмитрієв. Він привітав всіх присутніх зі всесвітнім днем науки.

Виголосила промову доктор філософських наук, професор Ірина Богачевська, яка є основним ініціатором цього заходу. Український гуманітарний інститут, особливо кафедра філософії вже тривалий час плідно співпрацюють з Іриною Вікторівною.

Доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник сектору історії релігії і практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії Петро Яроцький представив наукове видання «Реформація в Україні», підсумував велику кількість заходів, яку провели науковці з нагоди святкування 500-ліття Реформації.

На пленарному засіданні виступила завідувач сектору історії релігії і практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, доктор філософських наук, професор Людмила Филипович. В своїй доповіді професор Филипович наголосила на принципах свободи совісті, які сформувались і затвердились завдяки діальності реформаторів. Людмила Олександрівна провела аналіз праць Мартина Лютера щодо свободи совісті.

Доповідь «Мартін Лютер: трагедія реформатора» доктора філософських наук, професора, професора кафедри філософії та педагогіки НТУ Алли Арістової дозволила відчути всю трагічність особистості великого реформатора, спростувати сформований культ ідеальної супер-людини навколо особистості Лютера.

З доповіддю на пленарному засіданні виступила ректор Українського гуманітарного інституту, кандидат економічних наук, доцент Людмила Штанько, яка представила сучасний стан протестанської освіти в Україні. Людмила Олександрівна наголосила на необіхності поєднання духовних цінностей та освітнього процесу, що може стати підгрунтям для реформування України.

Модератором пленарного засідання була доцент кафедри філософії та педагогіки НТУ Світлана Волобуєва.

Оставьте ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

%d такие блоггеры, как: