Студенти познайомились із вірменською та узбецькою культурами

В останній день зими, 28 лютого, в Українському гуманітарному інституті відбувся вечір вірменської та узбецької культур.

Захід був організований відділом міжнародних зв’язків УГІ з метою ознайомлення з цими культурами, оскільки в навчальному закладі  навчаються  студенти з цих країн.

Офіційне відкриття цього вечора відбулося привітальним зверненням до присутніх ректора  Українського адвентистського теологічного інституту Вячеслава Корчука. Також зі словами привітання звернулися гості – член Ради національних спільнот України, віце президент Національного Конгресу вірмен України Армен Согомонян та радник бучанського міського голови з гуманітарних питань Сергій Шепетько. Також присутнім було донесено приємну інформацію про надходження листа-привітання з нагоди цього важливого заходу від Посольства Узбекистану в Україні, про що повідомила присутніх завідувач відділу міжнародних зв’язків УГІ Яна Крічфалушій.

Серед гостей вечора також були присутні працівники відділу культури бучанської міської ради Юлія Колосовська та Наталія Півчук.

У підготовці до вечора та у самій програмі  взяли активну участь всі студенти, які є громадянами Вірменії та Узбекистану, а також ті, які мають вірменські та узбецькі «корені»: Юлдухсон Мірзаєва, Ані Мінасян, Сюзан Аванесян, Даниїл Добринін, Аветік Дарбінян, Шаген Аветісов, Олег Арутюнов. Духовними досвідами поділився пресвітер київської громади №7 церкви АСД, член Ради вірмен м. Києва Ашот Степанян.

Присутні познайомилися з історією та культурою Вірменії та Узбекистану, з життям і творчістю вірменського поета Онопріоса Онопьяна, мали можливість послухати вірші вірменською та узбецькою мовами, та, навіть, пісню узбецькою мовою «Нулунгні Улуглайман» у виконанні студентів Едуарда Єременка та Марини Сауляк.

Кульмінацією вечора став виступ чоловічого вокального ансамблю «Perfectum», у виконанні якого прозвучали пісні українською, англійською, італійською, грузинською мовами, а також спеціально для цього заходу вивченою піснею вірменською мовою «Ов свірун, свірун».

На  завершення вечора заключне слово сказала проректор із зовнішніх зв’язків УГІ Лариса Георгінова, яка наголосила на важливості об’єднання народів та цінування можливості навчання у навчальних закладах УГІ та УАТІ студентів, які є громадянами інших країн.

І після цього усі гості та учасники були  запрошені на фуршет з національними стравами, серед яких були долма, пахлава, чурчхела, рахат-лукум тощо.

Валентин Штанько так прокоментував цей вечір: «Родзинкою заходу особисто для мне стали ведучі, які були окрасою цього вечора. Також мені сподобався ансамбль «Perfectum» з його неперевершеними піснями».

«Насправді такі вечори є цінними, перш за все, для нас, українців, які проживають поруч з представниками цих країн, оскільки це допомагає нам розуміти культурні особливості наших друзів-студентів. Я вважаю, це має стати гарною традицією не тільки в нашому навчальному закладі», – поділилася враженнями від побаченого і почутого Світлана Рибак.

Нагадуємо, що вечори, присвячені культурі інших країн, є традиційними для Українського гуманітарного інституту. Щороку адміністрація навчального закладу обирає країну, якій буде присвячений особливий вечір. Минулого року студенти та працівники інституту дізналися таким чином про Азербайджан і Німеччину.

Ілля Слєгкін

Фото: Богдан Самойленко