Студенти УГІ побували в музеї історії адвентизму

Студенти другого курсу кафедри журналістики разом із викладачем Юрієм Кузьменком 2 лютого відвідали музей історії адвентизму. Олег Арутюнов, засновник і директор музею, коротко розповів групі фрагменти життя церкви в часи панування атеїстичної ідеології. Мета екскурсії — ознайомити слухачів з роллю фотографії у відображенні історичного становлення адвентизму в Україні.

Студенти бачили фототехніку, яка була вироблена в першій половині XX століття. Керівник музею продемонстрував спеціальні фотоприлади, виготовлені власноруч харківським художником, адвентистом Алєксєєвим. Завдяки ним можна було копіювати слайди на 35-мм фотоплівку. Майбутні журналісти також розглядали зразки літератури, яка виготовлялася на старовинних друкарських машинках. На стендах були розміщені документальні фотографії, найстаріша з яких зроблена ще у 1905 році.

Викладач Юрій Кузьменко особисто розповів про фототехніку, яка знаходилась на полицях музею, а також про будову старовинної дерев’яної студійної фотокамери та показав, як формується зображення на її матовому склі. Також студенти мали можливість переглянути спеціальні картки з малюнками на стереоскопі (старовинні 3D окуляри).

Староста курсу Євгеній Лященко прокоментував: «Мені дуже сподобалася екскурсія. Ми бачили все — від малюнків та фотографій до різних фотокамер. Дізналися як робили фотографії в давнину. Екскурсія була корисна і цікава, вона доповнила наші знання з предмету “Фотожурналістика”».

Перші експонати для музею стали збирати з 1993 року, у 1996 році музей заснували в адвентистській громаді м. Сімферополя. У зв’язку з бажанням розвивати музейну справу в Україні та з метою створення найбільш сприятливих умов для цього проекту в 2014 році експонати перевезли до міста Бучі Київської області на територію інституту.

Суламіта Демчина
Аліна Кожух
Євгеній Лященко
Олена Самаріна
Олег Проданюк
Фото: Карина Цимбук

Оставьте ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

%d такие блоггеры, как: