УАЦВО майбутнього: проект та студентські ініціативи

За проектом в УАЦВО планують побудувати: школу, коледж, багатоквартирний будинок для викладачів та гуртожиток для сімейних студентів, нову бібліотеку, ще один навчальний корпус, збільшити на один поверх будівлю столової та створити теплиці, аби займатися розсадженням рослин. Студенти, в свою чергу, розповіли про свої плани-бажання розвитку території закладу: баскетбольний спортмайданчик, банкомат “Приват-Банку”, фонтан на озері біля гуртожитку №2, критий гараж для велосипедів та найбільша мрія студентів – щоб на території УАЦВО був басейн.

Проект УГІ розроблявся задовго до існування вишу. Ветерани адвентизму по-різному малювали у своїй уяві навчальний заклад, в якому безперешкодно могли б навчатися прийдешні покоління. Коли врешті омріяна територія для вишу під Києвом у м. Буча була куплена і в 1999 році стартував навчальний заклад на засадах християнської моралі, тоді при першому ректорі і засновнику УГІ – Анатолії Жаловазі був розроблений макетний проект розвитку УГІ. Остаточний проект був зроблений за президентства в УАЦВО Володимира Ткачука. Сьогодні по цьому проекту і розвивається УАЦВО.

Однак по мірі того, як з’являються нові можливості і сам проект коригується часом. Так колись перед першим жіночим гуртожитком планували побудувати ще один гуртожиток, однак плани наразі помінялися і замість нового гуртожитку стоятиме школа. За вимогами архітектури між будівлями масового використання має бути велика відстань, тому помістити там ще один гуртожиток вже не вдасться. Де буде другий жіночий гуртожиток, поки що не відомо.

Окрім того, біля будівлі дивізіону заплановане будівництво ще 2-х гуртожитків для проживання сімейних студентів та 2-х багатоквартирних будинків для проживання викладачів. Один із таких багатоквартирних будинків, в якому житимуть викладачі, планують почати будувати у 2015 році. А от для сімейних студентів гуртожитки планують побудувати в 2017-2018 роках.

Проректор з науково-педагогічної роботи Людмила Штанько розповіла, що нова гарна бібліотека в 2 поверхи зависочіє зліва від столової. Там буде велика читальна та комп’ютерна зала. Будівництво нової бібліотеки розпочнеться в 2018 році. У старій бібліотеці, на жаль, вже не вистачає місця для розміщення книг, тож вона буде просто аудиторним приміщенням, центром студентської ради, можливо там і буде працювати відновлене радіо.

Будівля столової добудується ще одним поверхом, де будуть лекційні зали. Між теперішньою бібліотекою і адміністративним корпусом планується добудова ще одного навчального 4-поверхового корпусу з цокольним приміщенням.

Людмила Штанько зауважила, що так багато аудиторних приміщень свідчать про розвиток в УГІ нових спеціальностей: “В планах у нас у 2015 році відкрити спеціальність «Вчитель початкових класів», потім школу і коледж, де буде спеціалізація всіх існуючих спеціальностей в УАЦВО. Також ми плануємо сконцентрувати увагу на магістратурі”.

Довідково: За 15 років існування вишу у ньому діють 7 напрямків навчання студентів: Менеджмент, Економічна кібернетика, Філологія, Філософія, Фізичне виховання, Журналістика, Фінанси і кредит та Богослов’я. У позаминулому році був відкритий факультет журналістики у  минулому році – 2 спеціальності: Економічна кібернетика і Фізична культура.

Від розвитку освітньої галузі і залежить розвиток території УАЦВО, тому в найближчих планах побудувати багатоквартирний будинок для викладачів і школу, на базі якої буде працювати коледж.

 – На 15-річчя закладуть камінь школи, і якщо буде все нормально з фінансуванням, то школу, в якій буде і коледж побудують за 2 роки. Єдине, що нам потрібна буде ліцензія на середню освіту. Щодо школи, то ми б хотіли об’єднатися з школою «Досвітня зоря» у них не вистачає приміщень, а у нас буде приміщення, але немає наразі ліцензування, – розповіла проректор з науково-педагогічної роботи.

Справа від озера в планах зробити теплиці для городництва та квітництва. В УАЦВО навіть планували запускати спеціальність ландшафтного дизайну, однак, чи реалізується цей проект – не відомо.

Адміністративний корпус в цьому році добудували і наразі це його остаточний варіант. А от центральний вхід відкривати так і не планують, окрім звичайно, випадків урочистих подій.

На початку листопада студенти взяли активну участь у фото-квесті. Цей захід був направлений на залучення студентів до планування розвитку території УГІ. За результатами фото-квесту біля ставка студенти хочуть мати надводне кафе, вуличну бібліотеку, лавки та обладнане місце для вогнища. Адміністрація ділиться, що саме біля озера планують побудувати таку собі “капличку”, куди би студенти могли прийти і помолитися Богу. Найбільше студентів мріє про басейн, який вони запропонували розташувати за бібліотекою, ближче до озера.  Майже всі студенти розміщали квіти на карті території УАЦВО. Так на вуличних світильниках студенти запропонували розташувати навісні квіти, головну алею оповити зеленою, квітучою аркою, а на вільній території зліва від центральної алеї зробити ландшафтну клумбу. Однак все упирається у відсутність рук: “У нас немає штатної одиниці, яка би займалася ландшафтним дизайном, – каже Людмила Штанько, – Ми вже декілька разів робили заклик до студентів. Якщо хтось розуміється на ландшафтному дизайні і хоче це робити, то ми готові фінансувати, підтримувати такого студента, виділяти кошти на навчання, та поступово забезпечили би студентів технічною базою. Якби у нас була ініціативна група студентів, то було би дуже добре, бо квітів, озеленення у нас не вистачає і ми це визнаємо”. Тож тепер озеленення території залежить від ініціативи студентів та їх бажання змінювати свою територію.

Окрім того, студенти висловили своє бажання мати баскетбольний спортивний майданчик, фонтан у озерцяті біля другого гуртожитку, банкомат “Приват-Банку”, критий гараж для велосипедів з базою велосипедів, на яких можна було б кататися.

Студентам також не вистачає музики на території студентського містечка. Колись в УГІ була традиція, коли по суботніх ранках виходив студент-саксафоніст – Максим Корніленко і грав духовні гімни. Тож у студентів є бажання, щоб хоча б суботні ранки були музичними.  Ця ідея музикантам на замітку.

Адміністрація УАЦВО зацікавлена у співпраці зі студентами та прагне втілювати їх ідеї у життя. Тому Увага!!! Пропозиція для студентів: якщо у вас є ідея, окресліть її в проект. Ви можете втілити свою ідею через студентську раду, чи ж через адміністративний комітет. Людмила Штанько – секретар цього комітету, тому студенти можуть звертатися і подавати на розгляд свій проект, з розумним, обґрунтованим кошторисом.

Нам потрібно створювати центри спілкування. Хотілося б щоб у нас було більше спільних ініціатив, щоб ми більше проектів обговорювали разом із студентами і втілювали їх в життя, – зазначила Людмила Штанько.

 

Міла Кріч

Оставьте ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

%d такие блоггеры, как: