В чому особливості вступної кампанії-2019

В Україні розпочалася вступна кампанія до закладів вищої освіти. З 1 липня абітурієнти почали реєструвати свої електронні кабінети, а за 10 днів – подаватимуть заяви на вступ до омріяного вишу.

1 липня – старт вступної кампанії в Україні. І перше, що потрібно зробити абітурієнту, – створити електронний кабінет. Як свідчить досвід попередніх років – зареєструватися одразу було складно, бо ж система зависала.

В результаті перевірки журналістами, виявилося, що система без затримки створює онлайн-кабінет. У МОН кажуть, до напливу студентів у перший день реєстрації були готові, тому систему вдосконалили і до обіду першого дня електронний кабінет уже створили понад 15 тис. абітурієнтів.

“Перші години роботи показали, що система працює стабільно. Цього року ми модернізували програмне забезпечення Єдиної державної електронної бази з питань освіти відповідно до поточних потреб”, – звітує  директор ДП “Інфоресурс” Оксана Бєлік.

Процедура реєстрації – також спрощена. Для створення кабінету інформації потрібно небагато: “Контактний номер телефону, середній бал документа про загальну середню освіту, підвантажити фото документів, зробити скан-копії документів, їх також підвантажити. Хочу звернути увагу, що як правило, вступники підвантажують не фото на документи, а селфі”.

Але квапитися з реєстрацією електронних кабінетів не варто, кажуть у Міносвіти. Вона триватиме до 10 липня, далі розпочнеться подача електронних заяв на вступ до вишів, яка триватиме до 22 липня. На бюджет вступники можуть подати щонайменше сім заяв на чотири спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується. З минулого року залишається система пріоритетності вибору вишу, не зникають і коригувальні коефіцієнти – регіональний, сільський і галузевий. Є і новації.

“Вперше реалізовується норма закону України про вищу освіту. Стосовно першочергового вступу для осіб, які уклали договори на відпрацювання протягом 3-х років у сільській місцевості або смт”, – зауважує гендиректор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Механізм працюватиме для вступників на спеціальності “Освіта/Педагогіка” та “Охорона здоров’я”. Таких державних місць поки що передбачено 58. Вступити в українські виші простіше й абітурієнтам із окупованих територій. Для них працюють два освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”, які допоможуть їм вступити в університет без ЗНО, атестата і українського паспорта.

“Важливо, що вступивши через освітній центр, жителі Донбасу та Криму зможуть отримати диплом, який буде визнаватися і в Україні, і в світі. Ми зацікавлені в тому, щоб якнайбільше вступників з Криму та Донбасу навчалися в українських вишах. Саме їм потім реінтегрувати ці території в Україну”, – наголошує міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Перші рейтингові списки абітурієнтів з’являться 26 липня. Вже 1 серпня оголосять тих, хто вступив на бюджет, а 7-го – списки зарахованих студентів на контрактну форму навчання.

За матеріалами “5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *