Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Як розвинути особистість успішного менеджера

У сучасному світі професія менеджера надзвичайно популярна. Майже в кожній організації присутні: менеджер по роботі з клієнтами, менеджер з підбору персоналу, менеджер з продажу, менеджер з реклами, менеджер із закупівель, топ-менеджер, менеджер середньої ланки  тощо.

Як же виховати особистість менеджера – професіонала високої кваліфікації у сфері управління, який може відмінно орієнтуватись у правових питаннях, ринку, оподаткування, здатний знаходити стратегічно правильні управлінські рішення у різних сферах діяльності: підприємницькій, фінансовій, кредиту та грошового обігу, інших найскладніших ситуаціях.

Головна задача яку ставить перед собою Український гуманітарний інститут з метою удосконалення якості вищої управлінської освіти в процесі професійної підготовки майбутніх менеджерів, окрім теоретичного ґрунтовного опанування окремих тем професійно-орієнтованих дисциплін, це безпосередньо науково-практичні семінари, круглі столи та конференції.

Під час проведення «Дня менеджера»-2014 студенти прийняли участь під час проведення круглого столу обговорили з Віктором Нікітаном – підприємцем-власником бізнесу у м. Києві – проблеми і перспективи ефективного поєднання управлінської і бізнес-діяльності Він, зокрема, розказав студентам про основи організації бізнесу. Закликаючи майбутніх менеджерів відповідально ставитись до навчання, Віктор Миколайович зазначив: «Якщо ви не отримали потрібні знання під час навчання, то потім за них доведеться платити». Для подальшої кар’єри та, власне, для життя студентів, він дав невеличку пораду: «Якщо ти підприємець, ти вже не маєш права жалітись про маленький заробіток! Адже його величина залежить тільки від тебе».

Віктор Нікітан також поставив питання для роздумів усім присутнім, чи кожна людина може стати підприємцем? Відповідь була досить філософська: «Так. Якщо у людини є бажання. Кожен з нас вже є менеджером свого життя».

На круглому столі обговорювались важливі питання майбутнього студентів-менеджерів, їх особистісного розвитку, зокрема, Український гуманітарний інститут всіляко спонукає студентів до розвитку своїх лідерських здібностей та якостей, наприклад, заохочуючи їх вивчати біографії відомих керівників, читати та досліджувати новини бізнесу, уважно спостерігати за лідерами, з якими вони зіштовхуються в житті, постійно вчитися, не боятись висловлювати свої думки і свої переконання, шукати власний шлях до вдосконалювання.

Звичайно, в контексті з вище наведеним, необхідно додати, що умови для розвитку потенціалу менеджера-лідера або їхня відсутність часто визначаються історичними факторами. Для України традиційно лідерству характерна вертикальна структура. Щоб вивести свої організації на інший ? західний рівень розвитку, молодий бізнес України залучає до компаній нове покоління молодих фахівців для яких проводять навчання і тренінги, а також менеджерів із закордону. З появою нових менеджерів або нових поглядів у компаніях колишніх радянських республік корпоративна культура все більше наближатися до західної, а лідерство буде присутнім на всіх рівнях організації.

Автори М.Вудкок та Д. Френсіс в роботі «Розкутий менеджер» сформулювали 11 базових характеристик, необхідних для умілого та ефективного керівника в сьогоднішніх умовах організації управлінської діяльності, до яких віднесли: здатність керувати собою, розуміти особистісні цінності, мати чіткі цілі, акцентувати власну увагу на постійному особистісному зростанні, мати розвинені навички розв’язання проблем, бути винахідливими, здатними до інновацій, володіти високою здатністю впливати на оточуючих, знати сучасні підходи до управління, мати здатність до керування, вміння навчати підлеглих, моделювати та формувати ефективні робочі групи [1].

Окрім того, доцільно зазначити, що майбутній професійний менеджер-лідер повинен розвивати в собі такі здібності,  як вміння аналізувати ситуацію, брати на себе відповідальність за прийняття рішень та їх виконання, добре розуміти цілі фірми, вміння бачити і вирішувати проблеми. Саме цілеспрямованість – одна із ключових рис успішного менеджера, адже в умовах сучасного, нескінченного потоку інформації  та постійних змін подій, необхідна постановка ясних, обґрунтованих цілей. Варто наголосити, що  дисципліна і контроль над собою, уміння розташувати до себе людей – запорука успішного бізнесу.

Слід додати, що все наше життя – це довгий та тернистий шлях прагнення до досконалості, а відтак, навчатися бути ідеальним менеджером – ніколи не пізно.

  1. Вудкок М. Раскрепощенный менеджер: для руководителя-практика / М. Вудкок, Д. Фрэнсис; [пер. с англ.]. – М., 1991. – 365 с.

 

Н.О.Нікітан, викладач кафедри менеджменту ЗЕД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *