Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua

Журналісти про журналістику

Журналісти про журналістику

Чому саме журналістика? Чим вона притягує до себе молодь та чи варто обирати цю професію? На ці запитання відповіла студентка 2 курсу спеціальності “Журналістика” Маргарита Стралківська.

Чому ти пішла навчатись саме на журналіста?

На початку 1 курсу я сама ставила собі це питання. Буду відвертою, я ніколи не мріяла стати журналістом. Завжди думала, що у цю сферу йдуть лише гіперактивні, яскраві, проникливі та балакучі люди.

Згодом, коли настав час обирати заклад вищої освіти та напрямок майбутньої зайнятості, мені порадили ознайомитися з програмою УГІ. З усього переліку мене зацікавила саме журналістика. Я любила писати. Любила роботу з текстом та допомагала іншим у написанні творів. Мені подобалося виражати свої думки у тексті та й вчителі завжди хвалили мої роботи. Тому я подумала: а правді, чому б не спробувати себе у цій сфері? Я почала моніторити діяльність журналістів, що це таке, і зрозуміла, що не обов’язково бути гіперактивним, щоб реалізуватися у цій сфері.

Які плюси та мінуси ти бачиш у цій професії?

Плюси у журналістиці:

1. Ми, журналісти, доносимо інформацію людям, тобто допомагаємо їм дізнаватися щось нове, розповідаємо про події, які відбуваються за межами їх домівок.

2. Журналістика допомагає розширювати свій світогляд. Завдяки їй ми дізнаємося багато нового. Вчимося розуміти та приймати чужу точку зору.

3. Це творча та різноманітна робота.

4. Можливість працювати віддалено, вдома, тобто тобі не потрібно кожен ранок відривати голову від подушки та їхати кудись без нагальної потреби.

5. Купа нових знайомств та спілкування з відомими людьми, подорожі, активний спосіб життя.

Мінуси у журналістиці:

1. Стреси та творча криза, емоційне вигорання.

2. Ненормований робочий графік, ти постійно в роботі, повинен бути в центрі подій, інколи просто не вистачає часу на себе. Твоя робота стає твоїм способом життя.

3. Велика відповідальність за свої слова, іноді це навіть може бути небезпечно для життя журналіста.

Чи плануєш ти у майбутньому працювати журналістом?

Зараз важко відповісти на це запитання, іноді мені здається, що хочу кинути все і піти. Наразі ближче всього до мене це друковані видання, маю на меті і надалі розвиватися у цьому напрямку. Я лише на другому курсі, тому ще є час зрозуміти, що саме мені потрібно і як я бачу себе в майбутньому у цій сфері.

Чи є в тебе вже якийсь досвід роботи журналісткою?

Ще на першому курсі в нас була практика. Я дуже боялася і сумнівалася, що в мене взагалі щось вийде написати, але всі ці переживання були даремними. Я написала декілька статей на сайт нашого інституту, писала для одного бучанського сайту, це був великий досвід для мене, відчула себе справжнім журналістом.

Наразі я підпрацьовую копірайтером у християнському інтернет-видавництві.

Чи вважаєш ти популярною в наш час професію журналіста?

Як нам казав наш викладач Аркадій Геннадійович: “Журналістика – це четверта влада”. Тому так, вона популярна і з кожним роком її популярність лише зростає. Завдяки їй ми дізнаємося, що відбувається навколо нас, яка буде погода, що варто купувати, а що ні, чи варто їхати у ту чи іншу країну тощо. Мені здається, що без журналістики ми будемо жити в у повному незнанні.

Ольга Лащук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.