Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Конкурс малих проектів породив великі плани

Перший конкурс студентських проектів УАЦВО завершився підбиттям підсумків на круглому столі і несподівано високим інтересом до студентських ініціатив у гостей – представників громадських об’єднань і адміністрації м. Буча.

Протягом навчального року учасники реалізували чотири проекти. http://ugi.edu.ua/novini-konkursu. Кожен тривав два-три місяці і отримав фінансову підтримку в сумі від півтора до чотирьох тисяч гривень. Загальний бюджет конкурсу склав десять тисяч гривень. Активну участь у конкурсі взяли студенти кафедр журналістики та філології.

Студентські проекти були побудовані з урахуванням загальноприйнятого міжнародного формату в цій сфері: команди визначали термін реалізації, конкретну мету та завдання проекту, потім через відповідні цілі та завдання прагнули досягти запланованих результатів.

Особливістю конкурсу УАЦВО була опора на студентську ініціативу. Команди працювали самостійно на чолі з директором проекту – студентом і залучали викладачів на окремі заходи і в якості експертів.

Усі проекти були пов’язані з навчальним процесом і
розглядалися як практичні завдання в навчальних дисциплінах. Разом з тим, проекти не замикалися в академічній сфері, вони, як і планувалося, посприяли зміцненню зв’язків з місцевим співтовариством і партнерськими ВНЗ.

Так, команда проекту, спрямованого на модернізацію студентського сайту «Давайте щось зробимо!» (Карина Цимбук, Анна Рябенко, Софія Завірюха) з’їздила на кафедру журналістики в м. Острог і познайомилася там з роботою студентських ЗМІ. Ініціатори проекту «Коучинг в англійському ресторані» (Інна Хохлюк, Катерина Смоленська) пройшли тренінг в Академії педагогічних наук. Команда «Першого хакатону в УГІ» (Анатолій Дайнаускас, Богдан Нестеренко) надихалася атмосферою міжнародного хакатону в м. Львів. Актив конкурсу студентських кіносценаріїв (Євген Лященко, Аліна Кожух, Олена Самаріна) брав участь у тренінгу відомого сенаріста Олексія Мамедова і познайомився – поки дистанційно – з міжнародним фестивалем християнських фільмів International Christian Film Festival, який проходить в США.

Збагатившись новими знаннями, проектні команди передавали їх зацікавленим групам студентів на заняттях або зустрічах поза розкладом, і це – основа для подальшого розвитку нової справи. Все, про що говорили студенти на круглому столі, здається реальним: і поширення методики коучингу, іорганізація великого хакатону із залученням партнерів з інших вищих навчальних закладів, і розвиток сценарної майстерності як дисципліни за вибором.

Повідомлення студентів оцінили гості. Керівник громадського об’єднання «Вiдгук» Світлана Стадніченко, Юлія Колосовська із «Спiлки жiнок України», лідер ГО «Варта» Анатолій Кушнірчук розповіли про напрямки діяльності їх організацій та запропонували співпрацю. Про останні ініціативи «Фонду громади м. Буча» проінформувала його директор, проректор УГІ Лариса Георгінова.

Завідуюча відділом економіки Бучанської міської ради Наталія Унучко розповіла про те, що відділ модернізує принципи і способи роботи, зокрема, опановує проектну діяльність і встановлює контакти з міжнародними благодійними фондами. Для виконання функцій, пов’язаних з проектним менеджментом, рада запрошує стажиста і для цього оголосила конкурс серед студентів.

Збіг позицій Бучанської міської ради та УАЦВО з питань проектної діяльності відкриває нові можливості для студентів і викладачів, які вже оцінили цю перспективну сферу.

Надія Хлєбнікова,

сектор проектів УГІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *