Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Секрети, які допоможуть студенту навчатися успішно

Вступивши до вищого закладу освіти, не всі студенти з однаковим завзяттям беруться за навчання. Якість старань і кількість зусиль, докладених майбутніми фахівцями для осягнення нових наук і дисциплін, багато в чому залежить від того, з якою метою студент вступив до університету. Якщо абітурієнт вступав до навчального закладу за бажанням батьків, «для галочки» або за компанію з друзями, то мотивація до навчання може бути не надто висока. Інша справа, якщо абітурієнт витрачав тижні і місяці на підготовку до вступу, мріяв про обраний фах задовго до вступу – в цьому випадку якість навчання зазвичай гідна.

Втім, на ефективність навчання можуть впливати різні чинники. А якщо результат не радує, саме час задуматися, як можна виправити ситуацію.

Основні правила успішного навчання студента:

• Наполегливість: на жаль, в університеті ви нікому не потрібні. Тому вам самим доведеться бігати за викладачем, умовляти його перевірити вашу роботу (якщо ви невчасно здали), або домовлятися про консультації. Не варто здаватися, потрібно бути наполегливим, але ненав’язливим, періодично про себе нагадувати.

• Анти-ледачість: більшість молодих людей приїжджаючи у велике місто, забувають, чого приїхали, радіють довгоочікуваній свободі, і починають лінуватися. Шановні студенти! Це неправильна тактика! Так, за ваші пропуски вас ніхто не буде лаяти чи карати. Проте перед сесією ви раптом побачите себе у списках на відрахування. Головне правило боротьби з лінню – “Ніколи не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні”!

• Допитливість: цікавтесь предметом, задавайте питання на парах, питайте про додаткову літературу, отримуєте “плюсики”. Усім викладачам приємно, коли студент цікавиться його предметом. Швидше за все, викладач відзначить вас та заохотить.

• Самостійність: у школі за вами бігав класний керівник, умовляв вчитися, просив вчителів, щоб вони поставили вам хорошу оцінку. В університеті, на жаль, такого немає. Хочете вчитися – вчіться, хочете дізнаватися додаткову інформацію – ідіть і шукайте. Вам доведеться навчитися самому організовувати свій час.

Студентка УГІ Анастасія Кеда поділилась своїм досвідом успішності в навчанні: “Як таких секретів немає, на мою думку. Усе не так складно, як здається. Як на мене, варто лише відвідувати всі лекції або хоча б більшість, і при цьому бажано слухати, що говорить викладач, адже на екзамені це зможе дуже допомогти.
Важливо відразу задавати питання, якщо щось не зрозуміло, показувати свою зацікавленість в предметі. Мені здається, що немає необхідності стрибати вище голови при виконанні завдань, бо то не завжди виходить і одразу видно, що ти не зовсім розумієшся на темі.

Я ніколи не виділяла для себе якісь окремі секрети. Просто до уважності додати старання і все буде виглядати простіше. І не варто перейматися, якщо раптом щось не виходить, викладачі завжди готові прийти на допомогу.”

Розвивайте і вдосконалюйте своє вміння вчитися, адже студентське життя – така чудова пора і не варто витрачати її дарма.

Світлана Лозенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *