Як пережити та вдало скласти сесію?

Сесія – це особливий період, коли звивини студентів максимально піддаються напруженню. Кожен студент відчуває переживання та стрес, коли наближається цей період.. Відразу купа страхів, переживань, думок як скласти сесію.

Що ж, у нас для вас є особливі поради, які допоможуть вам подолати ці студентські випробування.

• Перша і найголовніша порада: відкиньте хвилювання

Це саме той фактор, який стоїть на п‘єдесталі ваших невдач. Не дарма це найперша і найголовніша порада, бо саме через хвилювання зазвичай все йде не так як треба. В процесі хвилювання вражається робота мозку і людина працює не на повну, а іноді і взагалі стає в ступор. Тому налаштуйте себе на позитив, і знайте, що хвилювання взагалі нічого не вирішує, а тільки шкодить.

• Не відволікайтеся

Приберіть все, що може вас відволікати: гаджет, комп‘ютер, телевізор і т.д.  Думки мають бути зосереджені тільки на навчанні, інакше це не приведе до гарного результату.

• Зосередьтеся на чомусь одному

Не старайтеся взятися за все одразу, відсортуйте інформацію, починайте з найголовнішого та найважливішого. Рухайтеся по спадаючій. Інакше ваша увага розсіється, думки заплутаються і в результаті – провалений іспит.

• Робіть відпочинок

Відпочинок – це відновлення вашого ресурсу. Заваріть чайок, послухайте музику, прогуляйтеся на вулиці якийсь час або просто полежіть. Не думайте, що через це ви нічого не встигнете, це помилкова думка, відпочинок – це запорука продуктивної роботи та гарного результату.

• Зробіть собі щось приємне

Коли різко починається такий стресовий період, коли з головою у навчанні, варто себе чимось побалувати. Це підніме вам настрій та дасть енергію. Спробуйте, це працює.

• Оточіть себе приємною для вас атмосферою

Дуже важливо, де ви працюєте. Те що вас оточує, так чи інакше дуже впливає на вашу продуктивність і настрій. Якщо надихає затишок, то зробіть його для себе. Наприклад, можна приглушити світло, налити чай, запалити свічки, можливо, навіть можете увімкнути легку фонову музику (якщо це не відволікає вас). А може, вам навпаки подобається атмосфера «творчого безладу», то зробіть так, як вам подобається, головне, щоб надихало.

• Не відкладайте все на потім

Це одна з найбільших помилок багатьох студентів. Ніколи не відкладайте все на потім. Коли привчаєте себе до цього, тоді дуже важко потім відвикнути. Для того, щоб гарно та без тотального стресу все закрити та вивчити, виконуйте все вчасно та готуйтеся тоді, коли треба, а не в останній момент.

• Висипайтеся

Не забувайте про сон. По-перше, ви відновите сили, які неабияк потрібні, по-друге, під час сну мозок виконує дуже важливу роботу – засвоює всю отриману протягом дня інформацію. Тому не нехтуйте цим.

• Повноцінно харчуйтеся.

Харчування має велике значення для роботи мозку. Відчуття голоду та нестача потрібних мікроелементів призведе до поганого засвоєння матеріалу та нестачі сил, а таке вам треба?

• Плідно працюйте протягом року

Якщо ви будете постійно вчитися, то у вас вже буде певна база знань, яка вам дуже допоможе в підготовці. За все братися в останній момент – це не варіант, ви просто змучитеся і не запам’ятаєте тої кількості інформації, яка вам потрібна.

А ще, мотивація для тих, хто завжди старається і вчиться – «автомат», який вирішить частину ваших проблем точно. Тож, дотримуйтеся цих порад і ваша сесія пройде на вищому рівні. Тут головне не лінуватися і викладатися на повну. Успіхів!

Альона Терещук