Приймальна комісія +38 073 432 54 33 Секретар ректора +38 097 818 13 37

Як успішно навчатися онлайн?

Як успішно навчатися онлайн?

За останні пару років ми звикли, що часто роботу доводиться виконувати вдома. Ми також вже звикли чути терміни «навчання онлайн» або ж «конференція в зумі» – так вже твердо вони вкорінилися в нашому житті. Світ не зупиняється та постійно прогресує, все стає більш доступнішим, і до будь-яких ситуацій ми можемо адаптуватися. Онлайн-навчання якраз є тим прикладом, коли ми, людство, змогли знайти вихід із кризової ситуації та продовжили не тільки жити далі, а й разом вчитися та отримувати знання дистанційно. Роки коронавірусу та теперішня війна це яскраво продемонстрували та закалили нас. 

Проте з приходом онлайн-уроків, багато хто встигли відчути недоліки такого навчання. Один з яких полягає у відсутності стабільного елетропостачання та підключення до інтернету в деяких студентів. Із початком ракетних атак по енергетичним об’єктам це стало чи не найактуальнішою проблемою. Багато учнів та студентів не можуть бути присутніми на заняттях та вчасно надсилати свої виконані роботи. Через це успішність не є такою ефективною, якою могла б бути. Особливо якщо говорити про початкові чи випускні класи, для яких це важливий етап розвитку і становлення особистості. І хоча ці труднощі можна подолати та владнати, і багато хто розуміє, що в такий складний час важко все встигнути, від цього не стає легше вчитися. 

Головним фактором, зрештою, залишається відсутність мотивації. Деяка частина дітей чи підлітків, та навіть дорослих не можуть сконцентруватися вдома на навчанні чи роботі, оскільки дім асоціюється в першу чергу з затишком, відпочинком, але аж ніяк не з працею. Через це в голові зароджується бажання відволіктися. Тим самим втрачається концентрація та увага. Виникає нестримане бажання взяти до рук телефон і зависнути в соціальних мережах на пару годин. Або ж увімкнути телевізор, що стоїть у кутку кімнати тощо. Не останню роль також відіграє і відсутність особистого спілкування з викладачем та однокласниками. Це може стати причиною відчуття самотності, а як наслідок і втратою жаги до знань.. 

Хоча наявні мінуси і можуть відлякувати, проте для деяких людей онлайн-навчання стало відкриттям: багато хто відчув свободу, варіативність, креативний поштовх. Кожен може налаштувати навчання під себе та вибрати зручний час. Це економить час і гроші. Разом із цим ти отримуєш великий вибір можливостей для освіти, оскільки освіта стає доступнішою з кожним роком. Загалом, онлайн-навчання має багато переваг, що робить його привабливим варіантом для студентів, які шукають гнучкіші та комфортні способи отримання якісної освіти. І тому не можна сказати, що воно настільки погане. Просто для деяких це менш привабливий спосіб отримувати знання. Однак існує декілька рекомендацій, які допоможуть ефективніше вчитися в онлайн-середовищі:

Дисципліна 

В будь-якому виді діяльності дисципліна відіграє важливу роль в ефективності та якості нашої праці. Вона допомагає не губитися протягом всього дня та розвиває фактор відповідального ставлення. Створіть для себе зручний графік та дотримуйтеся його. Важливо чітко виділяти час для навчання та час для роботи. Спочатку це буде відчуватися чимось некомфортним та нерідко дратуватиме. Проте головне поставити ціль та маленькими кроками до неї йти, навіть якщо спочатку не вийде все так як запланував. Дисципліна найкраще допомагає розвинути регулярність.

Фізкультхвилинка

Переважна більшість онлайн-дисциплін вимагає тривалого перебування перед екраном, що може викликати напругу очей, м’язів, біль у спині та шиї, а також інші проблеми зі здоров’ям. Важливо робити регулярні паузи в роботі за комп’ютером (близько 5-10 хвилин), та на щось відволіктись, що не буде навантажувати очі. Гарна розминка може допомогти покращити кровообіг та зменшити напругу в м’язах. Не забувайте про своє здоров’я. Робіть перерви для розтягування, піднімайтеся зі стільця та виконуйте фізичні вправи, щоб зберегти себе фізично та емоційно.

Загалом, онлайн-навчання стає все більш популярним і, ймовірно, залишиться важливою частиною освітнього процесу в майбутньому. Однак, для того, щоб цей метод навчання був ефективним, необхідно забезпечити доступність і якість технологій, а також взаємодію між студентами та викладачами. Рішення вчитися онлайн може бути ефективним і цікавим досвідом для вас, якщо ви будете дотримуватися дисципліни та гарного емоційного стану всередині себе.

Іван Палій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *