ADRA із ЧехіЇ відкриває перспективи співпраці

3 листопада Український гуманітарний інститут відвідав представник благодійної організації ADRA Йозеф Колачек – координатор з питань організації волонтерів. В Україну він завітав із Павліною Пейловою, котра є директором волонтерського центру в чеському місті Зліня.Також на зустрічі був присутній директор ADRA в Україні Анатолій Бегас та його заступник Артем Діхтярук.

За час програми Йозеф зміг розповісти аудиторії про проекти, реалізовані нещодавно. Наприклад, під час повені у Японії група волонтерів допомагали постраждалим звільнити рештки уцілілого майна, також було надано допомогу людям у Непалі, Гаїті та Сомалі, Молдові, Монголії. А в Кенії допомогли облаштувати лікарню, щоб місцеві мешканці мали хоча б стандартні умови, задовільні для проведення діагностичних обстежень та лікування. Свої слова пан Йозеф підтвердив фотознімками та іншими матеріалами презентації.

Надалі членами ADRA в Чехії планується створення нового, нестандартного для  цієї організації проекту: надання психологічної допомоги людям, що постраждали при аваріях та інших травматичних ситуаціях. Також започатковані транзитні проекти, змістом яких є захист прав людини (позбавлення від насильства, розвиток освіти і т.д). Задля цього у Чехії проводяться лекції у дитсадках, де дітям розповідають про права людини. Роботу над цим проектом здійснюють команди волонтерів кількістю 10–15 чоловік. Як правило, це звичайні перехожі, студенти, працюючі, котрі виявили бажання працювати в ADRA, бути волонтерами. Усі вони пройшли відповідну підготовку і тісно співпрацюють із рятівниками.

Йозеф звернув увагу на те, яку користь дає студентові влаштування в ADRA. Зокрема, він зазначив, що після того, як студент попрацює у волонтерській організації, у нього з’являється більше шансів влаштуватися на роботу, адже до людей, які були волонтерами, роботодавці ставляться дуже прихильно та поважають.

У кінці програми студенти задавали питання і дізнавалися більше про працевлаштування в ADRA за кордоном.

Карина Цимбук