Науково-практична конференція «Інформаційні системи як інноваційний шлях розвитку» проведена кафедрою «ЕКОНОМІЧНА КІБЕРНЕТИКА»

ІІ науково-практична конференція відбулась 3 березня 2016 року

Метою конференції було представити інноваційні та інформаційні технології як невід’ємну частину освітнього процесу ВНЗ.

У пленарному засіданні брали участь:

• Президент Українського адвентистського центру вищої освіти,
  • Ректор Українського гуманітарного інституту, керівник з розвитку персоналу групи компаній «Інтелект-сервіс»,
  • Спеціалісти з розвитку персоналу групи компаній «Інтелект-сервіс»,
  • Керівник навчально-консультаційного центру Корпорації «Галактика»,
  • Координатор програм для BУЗів Корпорації «Парус».
  • Представники провідних BУЗів України, а саме «Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана», «Національного університету державної фіскальної служби України», «Національного університету харчових технологій».

Робота велася за такими напрямками:

• Інформаційно-аналітичні технології  управління економічним об’єктом;
  • Новітні інформаційно-комунікаційні технології фінансового менеджменту;
  • ІТ-технології в менеджменті зовнішньоекономічною діяльністю;
  • Математичні методи, моделі та інформаційні технології в аналізі, прогнозуванні та управлінні фінансово-економічними процесами;
  • Інноваційні та інформаційні технології як невід’ємна частина освітнього процесу ВНЗ;
  • Штучний інтелект. Інтелектуальні системи та прикладна лінгвістика;
  • Теоретичні та прикладні аспекти аналізу фінансових систем;
  • Розвиток бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту у сучасних прикладних програмних рішеннях.

На пленарному засіданні були представлені доповіді учасників науково-практичної конференції. Проблематика доповідей стосувалася в запровадженні інноваційних технологій у навчальний процес.

Були виступи запрошених гостей компаній з розробки програмних продуктів:

• «Інформаційні технології в освітньому процесі ВНЗ з використанням комп’ютерної програми М.Е.DОС». Представляли інформацію Артем Кім, Дмитро Деньгуб спеціалісти з розвитку персоналу групи компаній «Інтелект-сервіс»;
  • «Система «Галактика ERP» у практичній діяльності та при підготовці фахівців» Оксана Чернявська, керівник навчально-консультаійного центру Корпорації «Галактика»;
  • «Bсеукраїнська програма «Корпорація Парус – для навчальних закладів України»: хмарні технології в роботі майбутніх спеціалістів» Єгенія Чиєсова, координатор програм для ВУЗів Корпорації «ПАРУС» ;

Із особливою увагою присутні сприйняли доповіді науковців:

• к.е.н., професора Л.О. Терещенко (ПBНЗ «УГІ»);
  • д.е.н., професора B.Г. Алькеми (ПBНЗ «УГІ»);
  • к.ф.-м.н., доцента B.П. Сугоняка (ПBНЗ «УГІ»);
  • к.ф.-м.н., доцента А.О. Антонюка Національного університету фіскальної служби України.

Л.О. Терещенко к.е.н., професор, завідувач кафедри економічної кібернетики УГІ представила доповідь на тему «Інтеграція освіти і наукового процесу в межах вищого навчального закладу».

Доповідь B.Г. Алькеми д.е.н., професора  «Роль автоматизованих систем управління в забезпечені результативності та ефективності логістичної системи комерційного посередника» стосувалася питання удосконалення структури і змісту програм навчальних курсів, що формують інтегральну інформаційну компетентність та імплементацію в навчальний процес сучасних інформаційних продуктів: «ІС-ПРО», «М.Е.DОС», «Галактика ERP», «Галактика BI» та ін.

А.О. Антонюк к.ф.-м.н., доцент, розповів про сучасні схеми поширення комп’ютерний вірусів, динаміку їх розповсюдження, а також про способи убезпечення від даних програм.

B.П. Сугоняк к.ф.-м.н., доцент, декан економічного факультету УГІ представив доповідь «Особливості обчислень з наближеними даними».

Також в рамках конференцій був проведений круглий стіл на якому учасникам запронували створити партнерське середовище. Завдяки цьому рішенню вдасться сформувати підходи до форм інтегральної компетенції щодо інформаційних систем і технологій згідно національної рамки кваліфікації.

Також створили партнерське середовище між компаніями і навчальними закладами, що брали участь у конференції. Таке рішення дозволить отримувати навчальні версії програмних продуктів, підвищувати кваліфікацію науково-педагогічних працівників, а для студентів створені бази практики.

За матеріалами конференції було видано збірник тез «Інформаційні технології як інноваційний шлях розвитку: матеріали ІІ науково-практичної конференції» до якого увійшли тези (близько тридцяти учасників). Основна проблематика стосувалася використання інформаційних технологій у навчальному процесі, а також у роботі підприємств різних галузей.

Інна Сокольська