НОВІ КРАСУНІ НА ТЕРИТОРІЇ УГІ

Молоді сосонки оселилися поміж на території студентського містечка Українського гуманітарного інституту. В останні дні листопада сімдесят пухнастих красунь висаджено за ініціативою штатного столяра Михайла Михайловича Замулінського. Необхідність оновлювати та поповнювати місцеву флору він побачив ще у далекому 2009 році, коли тільки-но прийшов до УГІ. Як він згадує, ліс тоді був таким густим, що від в’їзду не було видно адміністративного корпусу:

? Під час розбудови інституту багато дерев було вирубано, чимало засохло, і досі цей процес триває. Можливо, дерева просто старі (бучанські сосни пережили радянсько-німецьку війну, а деяким, за підрахунками спеціалістів, понад 80 років!), можливо, вони не звикли до навколишнього гамірного середовища, але щороку нам доводиться зрубувати близько п’ятьох дерев. Такими темпами ще через п’ять років територія УГІ перетвориться на поле. Раніше були спроби насаджувати дуби, але вони не прижилися через піщаний грунт або загинули під лезами газонокосарок.

Минулої весни пан Михайло помітив паростки сосен біля однієї з будівель на території інституту. Отримавши підтримку від президента навчального закладу В. В. Костюка та керівника господарською частиною О. В. Діхтярука, майстрові по дереву Замулінському вдалося втілити свою мрію в життя. У день загального прибирання території, працівники господарського відділу УГІ висадили сім десятків «юних» лісових красунь. Місце обрали зважено: саджали там, де не планується жодних забудов і краєвид при вході до УГІ  стане естетичнішим і мальовничішим.

Під час висадки не обійшлося і без курйозів. Через велику кількість твердих решток у грунті зламалися дві лопати. Але ні жоден робітник, ні жоден саджанець не постраждав.

Щоб  деревця росли пишними і розвивалися без перешкод, навколо кожного з них залишили в радіусі по 2,5 м  для росту. Захист забезпечений дерев’яними огорожами, а влітку планується здійснювати полив.

Озираючись на зроблену роботу, Михайло Михайлович задоволений тим, що природні ресурси УГІ поновлено:

? Можливо, коли через 20-30 років я завітаю до УГІ, то побачу свої маленькі сосонки, що виросли, зміцніли і стали величними деревами. Таким чином, я залишу свій слід в історії УГІ та нашої планети Земля. Як кажуть, чоловік повинен збудувати дім, посадити дерево і виростити сина. Принаймні, дві речі з цього списку я вже виконав.

Єлизавета Кузнецова