Спілкування мовою музики і душі

«Музика – це мова душі; це сфера почуттів і настроїв; це – в звуках виражене життя душі», – цими словами Олександра Сєрова Христина Вергелець відкрила ранкову годину спілкування, яка цього разу виявилася незвичайною. Студенти Київського національного університету культури і мистецтв вже вкотре завітали до Українського гуманітарного інституту з концертом. Минулі роки університет представляв інструментальні номери. Але тепер представники КНУКІМу виступали з вокальними номерами.

Студенти класу доцента Ольги Кулдиркаєвої і акомпаніатора Оксани Сліпченко подарували студентській молоді УГІ виконання кращих світових зразків музичних творів. Співали для присутніх Вікторія Рибалка, Марина Шелєпова, Любов Павлішак, Олена Романюк, Наталя Журавель, Лідія Баранова, Олена Барановська, Анна Гажиєва, Ігор Желудков та Лілія Гуменюк. Зокрема, четвертокурсницю УГІ Анну Міненко вразив спів Анни Гажиєвої:

– Вона по-справжньому увійшла в образ, і це було цікавим для мене.

А студентці першого курсу Марії Кузенко сподобалася оригінальна форма проведенням традиційної для УГІ ранкової години спілкування:

– Академічний голос – це найвищий рівень музичного мистецтва, і він був представлений в Українському гуманітарному інституті. Проведення часу студентського спілкування у такий спосіб – незвично, але  дуже корисно для нашого нинішнього темпу життя.

Станіслав Прокопець додав, що студентам УГІ і Духовної семінарії є чому повчитися у творчої молоді Київського національного університету культури і мистецтв.

У залі були й ті, кому не дуже до вподоби був цей вид співу через інші смаки. Хтось помічав помилки виконавців (нічого дивного, адже вони – студенти), але загальна атмосфера була доброзичливою і приємною. Це підтвердило і те, що ніхто не покинув зали завчасно, аби зайняти чергу до їдальні, як це спостерігалося раніше, а всі дослухали концерт до кінця.

Гучні оплески на завершення музичного дійства стали виразним свідченням чудово проведеного часу – у спілкуванні сердець через музику і спів. Проректор УГІ Олександр Присакар від усіх присутніх подякував гостям за щире виконання і повернення до особливого, високого, натхненного.

– Це було красиво. Творчість для освічених людей… – ділиться враженнями другокурсниця Ольга Журба. – Концерт надихнув мене відвідати театр.

Студентам Київського національного університету культури і мистецтв теж сподобалося співати для ровесників в УГІ:

– Це для нас один з перших виїздів за межі Києва. Взагалі, дуже теплий прийом. Це відчувалося. Ми отримали задоволення.

Дічева Олена