Вже пів року Інета Дробіленко обіймає посаду Міністра соціальних справ у Студентискій раді. Які соціальні проєкти організовуються для студентів? В чому їх основний посил? Які труднощі на сьогоднішній день? Сьогодні ми отримаємо відповіді на ці та інші цікаві запитання.
В чому основна мета таких проєктів та на що вони направлені?
Напевне, основна мета таких заходів направлена на нас самих, навіть коли ми допомагаємо іншим. Тому що це в першу чергу виховує кожного із нас як особистостей. Коли бачиш очі людей, яким допомагаєш, ти запалюєшся сам. І мене саму це дуже мотивує, я відчуваю, що я маю цінність в цьому світі.
Які проєкти ти організовуєш як міністр соціальних справ?
Взагалі я відповідаю за більшість проєктів, які направленні не на самих студентів, а допомогу людям, які живуть поруч: “Школа самостійності”, здача крові та плазми, “Лист бабусі та дідусю”. Також організовую деякі освітні проєкти, наприклад “Ugi talk” – серія зустрічей з спеціалістами в різних сферах.
Ти самостійно шукаєш такі проєкти? Чи до тебе приходять із різних організацій і запитують, чи міг би інститут долучитися?
Насправді і так, і так. З самого початку у мене були розписані проєкти, у яких міг би взяти участь інститут. Але буває таке, що я і сама шукаю проєкти, де б інститут міг би прийняти участь. Ось наприклад як недавно з нами зв’язалась Організація по захисту жінок від домашнього насилля і ми тепер з ректоркою Людмилою Штанько займаємось цим питанням.
Наскільки активно студенти беруть участь в таких проєктах?
Бажаючих допомогти багато, студенти дуже це люблять. Питання зазвичай тільки в часі, тому що деякі проєкти можуть співпадати з парами, контрольними або екзаменами. Студенти у нас дуже відповідальні і не хочуть пропускати пари. Але проблем з людьми немає, завжди знайдуться ті, хто захоче допомогти.
Що їх мотивує приєднатись до цих проєктів?
Оскільки у нас християнський інститут, то цінності людей, які тут навчаються, відрізняються від інших. Студенти часто шукають можливість допомогти людям або часто приєднуються до різних проєктів, у яких є така мета. Але також бачимо як люди, які не є християнами, також приєднуються до таких проєктів.
Чи є у тебе помічник, який допомагає тобі у цьому?
Офіційного помічника як такого немає. Але в мене є найближчі друзі, які дуже багато мені допомагають, підтримують мене як людину, як друга. Також, якщо мені потрібна допомога з різними проєктами, я завжди можу на них покластися.
Що найскладніше для тебе як для міністра соціальних справ зараз?
Наразі найскладніше для мене – те що багато моїх проєктів просто скасовуються. Коли я йшла на цю посаду, у мене були прописані проєкти, які можуть функціонувати як і в зеленій, так і червоній зоні. Але зараз проблема не стільки в зоні, а у вакцинації. А як ви розумієте, знайти студента у якого є бажання, час і вакцина, дуже проблематично.
Ян Шпак