Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Волонтерство в Україні очима мексиканців

Вже 2 роки в кампусі Українського гуманітарного інституту живуть і працюють Семуель Кабрера із своєю дружиною Брендою. Вони громадяни Мексики, які приїхали, щоб бути волонтерами в Україні.

Семуель полюбляє читати книжки, гру на фортепіано, вечерні прогулянки. Здається, нічого особливого, але не поспішайте робити висновки.

Як ви почали свій шлях волонтерства?

Про волонтерство я дізнався, коли навчався в університеті Монтеморелос (приватний університет церкви Адвентистів сьомого дня). Перше, що я починав робити – це була місіонерська робота. Це був дійсно цікавий досвід. Волонтерство для мене – це неабияка допомога суспільству, мандрівки світом і нові знайомства. Хіба це не круто? Я шукав безліч нових проєктів, аж поки я не закінчив університет і не почав приділяти цьому весь свій час.

Як стати волонтером? Чи кожен може їм бути?

У нашій церкві в Мексиці є спеціальна платформа для волонтерів. Коли ти заходиш на сайт https://www.adventistvolunteers.org, то одразу зможеш обрати для себе заняття до душі. Задля того, щоб стати волонтером, вам також буде потрібна медична довідка та страхування. Варіантів волонтерства безліч, ви можете бути ким завгодно: це залежить від ваших навичок у тій чи іншій сфері. Люди, що відповідають за цю діяльність, намагаються надати можливість майже кожному охочому. У вас є можливість відвідати світ, починаючи з Єгипту і закінчуючи Австралією. Не соромтеся та пробуйте себе, а проєкти у вас будуть завжди, якщо вам дійсно це імпонує.

Яким чином ви потрапили до України?

Коли я ще навчався у Монтеморелосі, я познайомився з Андрієм Шевчуком. Президент УАЦВО запропонував мені та моїй нареченій завітати до України з метою проведення англо-іспаномовних курсів. Я одразу зрозумів: це саме те, на що я так довго очікував. Бажання вивчити російську чи українську мову втілилося в життя. Відверто кажучи, мені дуже подобається Україна. Я в захваті від рослинності, атмосфери та клімату. А ще мені дуже сподобалася зима і сніг.

Розкажіть детальніше про співпрацю між УГІ та Монтеморелосом.

В університеті  Монтеморелос ми маємо власний світогляд, який базується на допомозі іншим навчальним закладам, котрі дійсно потребують цього. Ми співпрацюємо не лише з окремими країнами, а й з усім світом. В Монтеморелосі у нас є навчальний відділ, де я працював, але брати участь у навчальному процесі серед студентів Українського гуманітарного інституту – це вже зовсім інший рівень для мене. Співпраця полягає в тому, щоб не припиняти процес поліпшення навчального закладу. Це все відбувається за допомогою волонтерів чи викладачів з різних куточків планети.

Чи були у вас проблеми з розумінням українського менталітету?

Так, але на мою думку, так завжди, коли ти виходиш зі своєї зони комфорту. Складність полягала лише у культурному аспекті. Також мене здивувало те, що люди в Латинській Америці виконують обов’язки інакше, ніж люди в Україні, і з цим було трохи складно.

Розкажіть про Мовні курси. Як з’явилася ця ідея?

На самому початку вся наша праця була зосереджена виключно на церкві. Але вже цього року ми почали більше працювати у мовному форматі. Коли ми волонтерили у Мексиці, англійська мова нам була не потрібна, бо мексиканці не говорять англійською. Але я жив декілька років у Сполучених Штатах, і гарно підтягнув свою англійську. Згодом керівництво запропонувало нам викладати мови, саме так і зародилися мовні курси на території УГІ. Також ми викладаємо англійську мову для школярів.

Коли ми летіли до України, ми хотіли навчати охочих іспанської мови, але не всім було легко, багато хто не хотів докладати зусиль. Але я, як викладач, дійсно розумію, що буде кращим для учнів/студентів. Буде складно, але ви вже дуже швидко зможете побачити прогрес. Мене дуже тішить, що до мене підходять студенти і питають: “Сем, а коли буде наступне заняття іспанської” або “Сем, ми б хотіли продовжувати вивчати мову”. Це дуже мотивує, бо я бачу віддачу.

Що ви можете побажати нашим студентам?

Я хотів би побажати усім успішного закінчення навчання та неабияких успіхів в усіх починах. А ще я хочу, щоб всі ставилися з розумінням до того, як можна в тій чи іншій професії служити Богові.

Аделіна Долженко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *