Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Завідувачка кафедри журналістики поділиться розповідями зі свого життя і розкаже, чи важко викладати студентам на відстані

Сьогодні хочу познайомити вас із чудовою викладачкою, кандидатом наук із соціальних комунікацій та завідувачкою кафедри журналістики УГІ Галиною Кушнір.

Коли саме ви зрозуміли, що хочете стати журналістом? Може, у вас є інша професія, окрім журналіста? 

Ще в шкільні роки мені подобалося писати твори з літератури – мого найулюбленішого предмета. В старших класах я публікувала свої замітки-привітання для вчителів в офіційній газеті районного відділу освіти. Тоді я замислювалася, що потрібно обирати професію, пов’язану із філологією.

Але окрім любові до слова, в мене було ще одне кохання – музика. Я навчалася у музичній школі, успішно її закінчила. Необхідно було вирішити: або вдосконалювати свої музичні здібності далі, або йти на філфак. Зробити вибір допомогла моя викладачка з музики, яка дала мені слушну пораду: «Якщо ти бачиш себе в іншій професії, окрім музиканта, то краще крокуй таким шляхом».

Я подала документи на декілька філологічних спеціальностей Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, зокрема на журналістику. А оскільки була золотою медалісткою, за тодішніми умовами вступу могла вступити до закладу вищої освіти, відмінно склавши лише один іспит. І саме зі спеціальності «Журналістика» я успішно написала перше вступне випробування – творчий конкурс. У цьому всьому я бачу Божу руку.

Чи важко викладати студентам на відстані?

З одного боку, викладати студентам дистанційно важче, ніж очно, бо немає живого зв’язку зі студентами. Я завжди прошу своїх студентів вмикати відеокамери, бо це створює необхідний зоровий контакт, щоб на відстані краще передати ту інформацію, яку викладач вважає за потрібним. Але є й свої переваги. Якщо працювати онлайн, то не потрібно нікуди йти чи їхати. Навіть коли ти захворів, можеш дистанційно проводити пари, не наражаючи студентів на небезпеку заразитися. Крім того, в мене є маленькі діти. Коли малі граються чи відпочивають удома, я зазвичай спокійно можу проводити пари для студентів.

Як ви поєднуєте викладання для студентів та завідування кафедрою журналістики? 

У більшості випадків завідувач кафедри є також викладачем. Значно важче поєднувати практичну журналістську роботу з викладанням пар або роботу в декількох ЗМІ. В мене був такий період, коли я працювала і в харківській обласній газеті «Время», і одночасно на телеканалі «Надія», в програмі «Вісті надії». То було нелегко, адже доводилося збирати інформацію по всьому місту і для газети, і для теленовин, створювати оперативно якісні медіаматеріали.

Як давно ви працюєте в УГІ? Чи не думали припинити працювати в цьому навчальному закладі та знайти роботу в своєму рідному Харкові? 

В УГІ я працюю з 2015 року. Тоді я зі своєю сім’єю проживала на території інституту, викладала і писала кандидатську дисертацію. Для того, щоб працювати на більш високому рівні, мені потрібно було завершити свою наукову працю та захистити її. Я поїхала з УГІ. Але після захисту своєї дисертаційної роботи в 2020 році, повернулась до роботи в інституті, тільки вже дистанційно. Можливо, через деякий час разом зі своєю сім’єю я переїду в Бучу та буду працювати саме на території інституту.

Роботу в Харкові я не шукаю. Вірю в те, що зараз я там, де маю бути. А далі вже Бог покаже шлях.

Мабуть, у вас є якесь улюблене заняття, хобі. Розкажіть про це. 

Звичайно, в мене є й інші інтереси, окрім викладання. Я продовжую любити музику. У вільний час граю на фортепіано. Також допомагаю своїй старшій донечці опановувати цей музичний інструмент. З її ранніх років співаємо з нею на служіннях в церкві. Раніше моїм улюбленим заняттям було проведення біблійних уроків для дітей, де ми вчили з ними Біблію, готували музичні номери для прославлення Господа. Зараз на це не вистачає сил і часу, але сподіваюся колись повернутися і до цього. Дуже подобається готувати, особливо випічку – смачні кекси та різні тортики. Люблю потішити свою родину смаколиками. Але все-таки моє найулюбленіше, так би мовити, «хобі» – це виховання дітей. А це така багатогранна діяльність! Наприклад, допомагаю їм у виготовленні оригамі та інших цікавих поробок.

Чи є у вас улюблена цитата або афоризм, який вас мотивує? 

Я взагалі дуже люблю різні цитати та афоризми. До речі, збирати, виписувати цікаві крилаті вислови відомих осіб – це дуже корисно для журналістів. А найбільша мудрість, на мою думку, зосереджена в Святому Письмі. Один із моїх найулюбленіших біблійних текстів записаний у Посланні до Римлян, 8:28: «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре». Ця фраза мотивує, коли є якісь переживання, випробування, нагадує, що коли ти з Богом, врешті-решт усе буде чудово.

Що ви хотіли б порадити нашим студентам?

Максимально використати студентські роки – той особливий час, коли більшість молоді ще не мають своєї сім’ї – для розвитку своєї особистості. Наполегливо раджу студентам-журналістам одразу практикуватись у цій царині, щоб точно зрозуміти, чи є журналістика вашим покликанням і який напрям журналістики підходить саме вам.

Ще закликаю студентів усіх спеціальностей багато читати. Ніщо не зробить вас мудрими та освіченими людьми, як книга. Читайте хорошу, якісну літературу.

Особливо раджу вивчати Святе Письмо. Ця скарбниця мудрості стане в нагоді в будь-якій сфері діяльності, а також допоможе знайти відповіді на питання, які можуть турбувати молоду людину. Наполегливо навчайтеся, не витрачайте студентські роки дарма! Ставте сміливі цілі та успішно їх досягайте!

Анастасія Житньок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *