Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Третина заповідного фонду України пошкоджена внаслідок війни
Новини

Тисячі смертей, руйнування житлових будівель, критичної інфраструктури – це наслідки війни. Але Україну роками переслідуватиме ще одна криза – екологічна. Знищення заповідних територій, руйнування екосистем, загибель багатьох тварин та птахів, засмічення територій уламками зруйнованих будівель та значне забруднення повітря – це наслідки страшної війни у нашій країні. Зараз складно повністю оцінити вплив війни на довкілля. Однак точно зрозуміло: чим довше триває війна, тим більше шкоди буде завдано довкіллю, і тим більше негативних наслідків ми матимемо в майбутньому. 

Пересування важкої техніки, будівництво фортифікаційних споруд і бойові дії пошкоджують ґрунтовий покрив. Це призводить до деградації рослинного покриву та посилює вітрову та водну ерозії. За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, станом на 1 березня 2022 року агресор веде бойові дії на території близько девʼятиста об’єктів природно-заповідного фонду площею понад мільйон гектарів, що становить близько третини площі природно-заповідного фонду України. Бойові дії порушують спокій диких тварин. Вони або гинуть, або намагаються втекти з гарячих точок. Якщо бойові дії будуть тривати до кінця весни, то є великий ризик для розмноження багатьох птахів і ссавців. Більшість птахів у цей час виводять своє потомство, тому їм потрібен спокій. Також російські війська,  використовують деревину для будівництва укріплень, обігріву та приготування їжі,  знищуючи таким чином український лісовий фонд.

З настанням весни починається пожежонебезпечний період, і зростає ризик виникнення пожеж в екосистемах унаслідок обстрілів. На територіях, окупованих російськими військами, державна служба із надзвичайних ситуацій не може працювати та проводити ліквідацію загорянь. Крім лісів, на півночі країни, де ведуться активні бойові дії, поширені болотні екосистеми і торфовища. Велика частина торфовищ України є осушеною, а отже — на них є сприятливі умови для виникнення торфових пожеж.

Чого очікувати після перемоги? Після війни Україна буде ще довго відчувати наслідки бойових дій — руйнування екосистем, забруднення ґрунтів, зростання кількості шкідників у лісах. Крім того, відбудова країни потребуватиме значної кількості природних ресурсів.

Анастасія Житньок 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *