Святкування 8 Березня в Україні сягає початку ХХ століття. Це свято, яке є символом боротьби за жіночі права та рівність, почало свою історію в роки перших соціальних рухів і революцій.
Перші згадки про 8 березня в Україні починаються ще на початку XX століття, коли жінки активно долучалися до боротьби за рівні права та поліпшення умов праці. У цей період українські жінки брали активну участь у різноманітних соціально-політичних рухах та об’єднаннях, борючись за свої права. Вони вимагали голосу на виборах, рівних можливостей на ринку праці та інших соціальних пільг.
Після революції, коли влада в росії перейшла до рук робітничо-селянської партії, були прийняті закони, що гарантували жінкам рівні права в голосуванні, праці та освіті. 8 Березня 1917 року (по старому стилю) стало символічним днем, коли жінки вийшли на вулиці, виступаючи за свої права та вимагаючи рівноправ’я.
Проте вже за часів вступу України до Радянського Союзу свято втратило початковий сенс і вже наблюдалися демонстрації з квітами та урочисті привітання з днем весни та краси. Після отримання Україною незалежності у 1991 році 8 березня офіційно визнано як державне свято. Серед населення популярна думка, що це свято є гарним приводом, щоб зробити жінці приємно.
Цей день відзначається різними заходами та подіями, спрямованими на підтримку жіночих прав та визнання досягнень жінок у різних сферах життя, проте про солодке та квіти також не забувають.
Делія Долженко