Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Представники УГІ взяли участь у макроекономічному прогнозуванні Міністерства економіки України
Новини

Консенсус-семінар за темою: «Дискусія з макроекономічного прогнозування між провідними експертами у сфері макроаналізу та прогнозування» відбувся 11 квітня 2024 року. Організатором виступило Міністерство економіки України. 

Консенсус-семінар, він же Консенсус-прогноз проводиться Міністерством економіки України двічі на рік з 2000 року. Його основна місія – підготувати прогноз розвитку економіки України на поточний рік та на три наступні роки для здійснення економічної політики, зокрема, за такими показниками – ВВП, інфляція, безробіття, валютний курс, експорт-імпорт товарів та послуг, зведений бюджет. 

Консенсус-прогноз на 2024-2027 роки – колективний прогноз експертів Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інституту еволюційної економіки, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Dragon Capital, CASE Україна, ICU та АТ «УКРСИББАНК». 

Від Українського гуманітарного інституту у Консенсус-семінарі взяли участь викладачі Кафедри інформаційних систем і технологій, фінансів та менеджменту: професор кафедри Ігор Макаренко, директор Інституту еволюційної економіки; професорка Людмила Штанько в.о. ректора УГІ; доцентка кафедри Марина Аровіна.

Консенсус-прогноз готували на основі макроекономічної методології та з використанням дельфійського методу. Дельфійський метод має два етапи: закритий та відкритий. На першому етапі всім учасникам (експертам) ставлять однакові питання щодо прогнозованих показників, на які експерти відповідають письмово. Головною умовою є відсутність контакту між ними щодо предмету обговорення. На другому етапі, коли Мінекономіки узагальнює всі надані прогнози, то всі сторони, а також незалежні експерти запрошуються на дискусію. Ознайомившись з узагальненими значеннями прогнозу та вислухавши точки зору, Консенсус-семінар, як правило, надає досить точні прогнози.

З метою реалізації положень Стратегії та кадрового забезпечення інноваційного розвитку в Українському гуманітарному інституті створено робочу групу з числа представників закладу освіти, НАН України, УСПП, ІЕЕ та бізнесу. Також створено “Школу макроекономічного аналізу та прогнозування” для підготовки експертів вищої кваліфікації з числа студентів УГІ. Школа вже здійснила три випуски. У майбутньому, якщо випускники школи продовжуватимуть спеціалізуватися в сфері макроекономічного аналізу, то згодом зможуть приєднатися до формування державного бюджету України. 

Делія Долженко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *