Поради першокурсникам філологам від старших
Любий друже!
Вітаю тебе з прекрасним вибором професії. Філологія, а тим паче, германська філологія – це дуже цікава наука! Під час твоєї подорожі стежками науки тебе будуть супроводжувати справжні професіонали своєї справи – викладачі кафедри Германської філології. Ці люди справді закохані в свою справу.
Ось декілька порад від студентки другого курсу, яка здобуває вже другу вищу освіту. Не повторюй моєї помилки і не вчися тут лише тому, що: «всі так роблять, мама/тато, тітка так сказала, більш не знаю куди тощо». Філологія потрібно обирати за покликом серця, а не тому, що хтось вважає її «модною» чи «престижною» спеціальністю. Якщо ти не впевнений, що хочеш пов’язати своє життя з іноземними мовами, то краще обери іншу кафедру. Це моя дружня порада, яка дослухавшись до якої ти заощадиш багато нервів і часу.
Якщо ж ти все ж таки обрав ГФ за покликом серця, то ось основні поради:
- Завжди роби домашки! Завжди. Повір, це найлегший шлях, який ти можеш обрати. Це найлегший спосіб учитися тут. Потім зрозумієш чому.
- Завжди відвідуй пари! Ніколи не давай ліні чи іншим незначним причинам приводу позбавити тебе цінних знань. До того ж 100% відвідуваність – це шлях до автомату на екзамені.
- Уважно слухай викладача на парі і тобі ніколи не доведеться додатково зубрити щось самостійно! Наші викладачі «розжовують» все так класно, що просто сиди, слухай і кайфуй від краси германських мов!
(Аліна Грузенська, ГФ-23)
- Не відкладайте виконання завдань на потім.
- Проводьте час з Богом уранці перед початком навчального дня.
- Не забувайте піклуватися про своє здоров’я, сон і харчування.
- Не бійтеся і не соромтеся знайомитись із одногрупниками та іншими студентами. Нові друзі – це класно!
- Не бійтеся і не соромтеся ставити питання викладачам, якщо щось не зрозуміли.
- Не лякайтеся, що так багато інформації на початку (розклад, платформа, правила і т.д.)! З часом ви з усім розберетесь і стане легше.
Аня Сідляренко (ГФ-22)
Дорогі першокурсники! Багато чого вам хочеться розказати і порадити, але ваш власний досвід зробить це краще за мене. Все, що хочу сказати – не пропускайте пари з непрофільних предметів! Навіть фізкультуру – це може вилізти боком. І будьте активними на парах, може, заробите собі автомат і не будете витрачати нервові клітини на сесію
Вікторія Алєксєєнко, ГФ-22
- Не бійтеся викладачів. Нехай вас не лякають їхні регалії чи викладацький досвід, більший, за ваш вік. Вони такі самі люди, як і ви — добрі і милі.
- Навчіться контролювати свого внутрішнього перфекціоніста, інакше він контролюватиме вас. Нереально ідеально робити все. У більшості випадків чимось доводиться жертвувати, і це нормально. Міняти здоров’я на високі бали — не розумно.
- Працюйте над дружністю групи, адже ви разом як мінімум на найближчі чотири роки. Збирайтеся поза парами, створюйте локальні меми з викладачами, чи одне одними, пропонуйте допомогу, тим, хто має потребу, будьте сім’єю — усе це допоможе дожити до кінця “голодних ігор” і вийти переможцями.
- Не сприймайте вибір старости, як щось незначне. Це головна людина в групі, від якої залежить ваш добробут і спокій.
- “Розумний вчиться на чужих помилках, а дурний на своїх”. Не нехтуйте корисними знайомствами зі старшими курсами. Це може врятувати купу нервів і часу.
Роман Руденко, ГФ-22
- Вчіться планувати свій час і знаходити баланс між навчанням й особистим життям. Складайте графік і дотримуйтесь його, щоб не вигоріти.
- Розвивайте навички самостійного навчання. Ніхто не зможе вдосконалити англійську за вас, тільки ви відповідаєте за свій результат.
- Щоб почати говорити, спочатку слухайте більше, як маленька дитина і виписуйте нові слова чи граматику. А коли напрацюєте базу, то починайте практикуватись.
- Мовний бар’єр і страхи – лише у вас в голові. Говоріть, пробуйте використовувати мову.
- Не заганяйтеся через неправильну відповідь. Ніхто не пам’ятатиме ваші помилки через день, тиждень чи рік. Можуть посміятися, але сприймай це легко – помиляється той, хто щось робить. Помилятися нормально.
- Знайди хоча б одного найкращого друга з групи, кому можна довіряти, і зростайте разом у навчанні. Це зробить твоє студентське життя більш яскравим.
- Коли здається, що вже не можеш, а дедлайни горять, то сприймай завдання як гру.
- Читай англійською – чим раніше почнеш, тим краще. Чим більше читаєш, тим більше дізнаєшся про граматику і нові слова.
- Підбадьорюйте один одного в групі і пам’ятайте, що ви не самі. Бог бачить всі ваші старання і мрії, тому довіртесь Йому.
Марія Діхтяренко, ГФ-22
- Завжди діліться чимось у гуртожитку – у нас там велика сім’я.
- Не пропускайте різні активності УГІ.
- Викладачі з нами до випуску: не конфліктуйте з ними. Памʼятайте: спочатку ви працюєте на заліковку, пізніше вона на вас. Завжди поважайте педагогів.
- Не забувайте, що ми одні з перших, хто починає працювати по спеціальності.
- Якщо вам здається, що місця на якісь круті проєкти уже зайняті, то скоріш за все ви помиляєтеся, ловіть свій шанс.
- Додавайте англійську ПО МАКСИМУМУ у своє життя (ютуб, різний контент, історії, меми, тексти улюблених пісень).
- Якщо є якісь питання або бажання порадитися, пишіть четвертому курсу, ми хелпанемо.
Дівчата з кімнати 36 (4 курс)