Український гуманітарний інститут, що розташований в мальовничому містечку Буча, здійснює навчання спеціалістів на 7 спеціальностях і 5 інтенсивних курсах. За 18 років роботи інститут видав дипломи 1725 студентам. Отримавши ґрунтовну базу знань та практичні навички, випускники йдуть у широкий світ здійснювати свої мрії. Але це не точно. Чи існує життя після УГІ? У матеріалі проаналізовано статистику випускників останніх років спеціальності Філологія. Проект є навчальним і поки що опитаних випускників не багато. Отож, якщо Ви закінчили УГІ за спеціальністю Філологія у 2015-2018 р. приєднуйтесь до проекту і заповніть анкету у формі https://goo.gl/forms/Po8Yj4gCyawjO4of2
Більшість опитаних випускників отримали свої дипломи і залишили навчальний заклад у 2016-2017 роках. 2016 – 33,3%, 2017 – 66,7%.
Також студенти надають перевагу денній формі навчання – 83,3%, на заочній хочуть навчатись – 16,7%.
Як виявилось, молоді люди хочуть розвиватись у науковій сфері. Ступеня бакалавра для більшості виявилось замало і вони вступили на магістратуру – 66,7%, але 33,3% студентів вирішили одразу працювати.
Більше того, випускники спеціальності Філологія як ніхто інші мріють про подальшу освіту або роботу закордоном. Звичайно, для цього треба скласти мовний іспит, підготувати купу важливих документів, домовитись з іноземним ВНЗ. Але на шляху до мрії філологів ніщо не зупинить! 66,7% – хочуть потрапити закордон, 33,3%- не планують виїздити з України.
Звичайно, рівень якості освіти у всіх ВНЗ різний, і виявити, наскільки цінними і практичними є знання, отримані в інституті, можливо лише застосувавши їх в роботі. Випускники оцінили набуті знання задовільно – 16,7%, добре – 33,3%, прекрасно – 50%.
Не всі студенти мають кошти на оплату навчання або власні забаганки, а дехто хоче розвиватися у професійній сфері. Тому вже у студентські роки влаштовуються на роботу. 86% – працювали репетитором або викладачем, 14% – не працювали.
В Українському гуманітарному інституті навчаються студенти з різних країн: Україна, Росія, Таджикистан, Узбекистан, Уганда та ін. Тож не диво, що українські студенти прибули до ВНЗ з різних куточків України. Але не всі хочуть повертатися додому після випуску. 40% – лишились у Бучі, 40% – перемістились до Києва і 20% – до Полтави.
Багато молодих людей скаржаться на труднощі із працевлаштуванням. Бо ж роботодавці вимагають диплом і досвід роботи, але надати можливості для отримання досвіду не хочуть. Їм потрібні висококваліфіковані досвідчені працівники із відсутністю сім’ї і непіддатливістю хворобам. У випускників УГІ, здається, не було особливих проблем із працевлаштуванням – 100%.
Люди вважають, що з освітою філолога можна влаштуватись лише у школу. Ну якщо ти добре вчився, то будеш перекладачем, а якщо погано – то пряма дорога вчителювати у школі. Наші філологи спростували цей міф. Викладач, секретар навчальної частини, асистент МАУ, редактор, коректор, перекладач, помічник директора, маркетолог і, навіть, менеджер з продажів.
Більшість випускників продовжують розвиватися у цих сферах і будують успішну кар’єру – 83,3%. Тільки 16,7% хочуть змінити професію.
Ми всі не завжди робимо правильний вибір. Особливо підлітки, які обирають майбутню професію. Можливо, хтось піддався на вмовляння батьків або не вступив до бажаного ВНЗ. Так чи інакше, студенти не завжди здобувають освіту із любові до професії. Якби в УГІ з’явилася машина часу, яка дозволила б змінити вибір майбутньої професії 50% – лишилися б вірними філології, 16,7% – змінили б професію, 33,3% – задумались би.
Єлизавета Кузнецова