В рамках предмету Основи психокорекції та психотерапії 19 лютого на пару до студентів-психологів прийшли кінологи з собаками. Майбутнім фахівцям продемонстрували один з методів у роботі психолога.
Каністерапія – один з видів лікування і реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців.
Як розповіла викладач предмету Катерина Божко, кандидат псих наук доцент кафедри педагогіки та психології, в Україні цей напрям почав активно розвиватися після 2014 року. Зараз каністерапія активно використовується під час втілення проекту «Друг героя», коли спеціально навчені собаки допомагають людям, які побували у зоні військових конфліктів та/або пережили психотравмуючу ситуацію.
«Каністерапія – це дієвий інструмент в роботі психолога. Саме їх дитяча щирість, дружелюбність, відчуття вірності допомагають людям віднайти душевний спокій. Тварини часто допомагають людям інтегруватися після перебування у психотравмуючій ситуації», – розповіла Катерина Божко.
Під час практичного заняття майбутні психологи дізналися та змогли спробувати, як взаємодіяти з людьми, які переживають, наприклад, панічні атаки. Також була продемонстрована робота собак з дітьми з розладом розвитку нервової системи.