Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

17 серпня на території Українського гуманітарного інституту відкрився Реабілітаційний Табір для для дітей після КІ (Кохлеарної Імплантації). В цей день до організаторів, батьків та дітей завітав Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Він вважає, що черги з дітей, які чекають на імплантацію – це проблема України і держава повинна з цим щось зробити.

Наскільки важливою подією для України є відкриття табору для дітей, які пройшли кохлеарну імплантацію?

Це не просто важливо, це життєво необхідно. Кохлеарний імплантат для дитини, яка не чула – це питання повноцінного життя. А реабілітація після встановлення імплантату важлива для того, щоб дитина почала говорити. Нам, людям, які чують, дуже важко уявити, що відчуває людина, яка нічого не чує. Тому реабілітація допоможе дитині якомога швидше отримати доступ до всіх тих благ, які мають інші діти.

В якому стані знаходиться розвиток цієї сфери в Україні?

Раніше держава вирішувала таку проблему через влаштування дитини до інтернатного закладу. Сьогодні Україна відходить від системи інтернатів, намагається забезпечити нечуючим дітям рівний доступ, рівні можливості, рівні права разом з іншими дітьми. Тому я думаю, що ця сфера зараз знаходиться в розвитку, але ще зарано говорити, що ми вирішили всі проблеми. Потрібно ще трішки часу, але зовсім трішки, б діти чекати  не можуть.

В чому найбільша проблема дітей з такою вадою?

Найбільша проблема – це вчасне встановлення кохлеарного імплантату. Друга проблема – це заміна елементів. Протягом часу щось виходить з ладу, і уявіть собі: дитина розвивається, вже починає говорити, ходить до школи, і тут раптом сідає батарейка чи ламається сам імплантат, і вона знову нічого не чує. Ми маємо розуміти, що це серйозне потрясіння для дитини. Це не просто тимчасова втрата слуху, допоки не заміниться елемент. Це також і травмує, тому що дитина просто перестає нормально функціонувати. Проблемою є реабілітаційні послуги як відразу після встановлення імплантату, так і після 18 років.

Які проблеми Україна повинна вирішити найближчим часом?

На сьогоднішній день існує черга з декількох сотень дітей, які чекають на кохлеарний імплантат. І завданням держави є в найближчий час ліквідувати цю чергу.

Сьогодні ми з батьками обговорили і вирішили, що повинна бути розроблена стратегія для людей з вадами слуху. Має бути програма, яка дасть можливість вчасно виявляти проблему, не в 3 роки, не в 2, а зразу після народження. Ми розуміємо існуючий комплекс проблем, але треба все добре вирахувати, розробити певні стандарти і забезпечити державне фінансування.

Що цей табір може дати дітям?

В цьому таборі є спеціалісти, які будуть проводити заняття з дітьми та батьками. Ми бачимо, що тут, в таборі, діти говорять свої перші слова. І це не може не радувати. Я хочу побажати цим діткам багато здоров’я, а батькам – мати можливість бачити посмішки і чути слова своїх дітей. А якщо ми бачимо усміхнені обличчя дітей – що може бути краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *