Двадцятеро студентів-економістів першого курсу УГІ в рамках навчального курсу з макроекономіки взяли участь у розширеному засіданні Антикризового штабу та Правління Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП).
На засіданні розглядалися проблеми розширення кредитування банківським сектором реального сектору економіки України в умовах війни.
Було розглянуто питання забезпечення парламентського контролю, вдосконалення взаємодії Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України в частині адаптації грошово-кредитної політики до потреб воєнного стану, більш ефективної участі банків у підтримці процесів відновлення, зокрема комплексної стратегії розширення кредитування.
Президент УСПП Анатолій Кінах у вступному слові звернув увагу учасників на проблеми, зокрема:
– приблизно 80% приватних компаній в Україні стикаються зі значними обмеженнями у питаннях доступу до фінансів та змушені скоротити інвестиції у розвиток. Попри розгортання низки програм державної підтримки за рахунок Державного бюджету та зовнішньої міжнародної допомоги лише 8% респондентів отримали державну підтримку;
– грошово-кредитна політика, яка має наслідком найнижчий рівень кредитування серед країн Європи (до 14% ВВП) та аномально високу прибутковість банків (за 11 місяців минулого року українські банки отримали 130,55 млрд грн прибутку, що у 6,7 разів вище, ніж за аналогічний період 2022 року) потребує комплексних заходів для підвищення економічної активності, створення стимулів для зниження вартості кредитів та заохочення інвестування.
В обговоренні питання прийняли участь представники Офісу Президента України, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, Національного банку України, Національної академії наук України, експертних установ, профільних асоціацій, структурованих об’єднань та організацій промисловців, підприємців, роботодавців, профспілок.
Зокрема серед учасників обговорення був запланований виступ представника Українського гуманітарного інституту Ігоря Макаренка, к.е.н., професора Кафедри інформаційних систем і технологій, фінансів та менеджменту, директора Інституту еволюційної економіки щодо макроекономічних умов реалізації грошово–кредитної політики в умовах війни.
Для студентів УГІ участь у цьому заході стала відмінною нагодою відчути на практиці, як працює макроекономіка та як здійснюються різні макроекономічні процеси в країні. “Це унікальна можливість, коли студенти можуть брати участь у подібних заходах. Адже вони можуть особисто побачити те, що на лекціях чують тільки в теорії. Зазначу, що студенти УГІ чи не єдині в нашій країні, які мають змогу долучатися до подібних заходів. Це допоможе їм отримати не тільки теоретичні, але й практичні знання”, – зазначив Ігор Макаренко.
До штабу, що діє з початку повномасштабного вторгнення рф, входять представники уряду, парламенту, податкової, галузевих ділових асоціацій, експерти тощо, а його засідання відбуваються на регулярній основі.