- This topic is empty.
-
АвторЗаписи
-
-
Vitalina KorobkoХранитель
Шановні науково-педагогічні працівники та вельмишановна академічна спільнота, фахівці у галузі освітньої програми 035 «Філологія»
Пропонуємо до Вашої уваги проект освітньої програми: 035 «Філологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Кваліфікація: Бакалавр філології (англійська і німецька мови та література).
Щиро запрошуємо Вас взяти активну участь в обговоренні ОПП – 035 «Філологія».
Зверніть особливу увагу на такі важливі аспекти:
- Чи відповідають визначені цілі освітньої програми (ОПП) та програмні результати навчання (ПРН) сучасним тенденціям розвитку спеціальності, ринку праці, галузевому та регіональному контексту, а також досвіду аналогічних вітчизняних та зарубіжних освітніх програм?
- Як наблизити ОПП до потреб ринку праці?
- Чи простежується взаємозв’язок між цілями ОПП та місією і стратегією ПВНЗ “УГІ”?
- Просимо Вас проаналізувати структуру та зміст освітньої програми. Чи дозволяє структура та зміст ОП досягти результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти?
- Чи передбачає структура ОП можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії, зокрема через індивідуальний вибір здобувачами вищої освіти навчальних дисциплін в обсязі, передбаченому законодавством?
- Чи передбачає ОПП набуття здобувачами вищої освіти соціально-психологічних навичок (soft skills), що відповідають заявленим цілям?
- Чи відповідає обсяг (виражений у кредитах) ОПП та окремих освітніх компонентів фактичному навчальному навантаженню здобувачів і чи є він достатнім для досягнення цілей та ПРН?
- Які, на вашу думку, існують можливості для подальшого вдосконалення ОПП?
Чекаємо на Ваші пропозиції та слушні зауваження.
З повагою, гарант освітньої програми Ірина ВАКУЛОВА.
-
Богдан СинчакГість
ОПП дуже якісно підготовлена, працюємо поруч із кадерою ГФ. Однак, я б радив додати до банку вибіркових професійних дисциплін предмети із акцентом на побудову ділових відносин, оскільки ця «компетентість» для майбутніх фахівців філологів буде дороченою в подальшій професійній діяльності.
З повагою,
зав. каф. журналістики., доц.
Богдан Синчак -
Валентина КурилякГість
Ознайомилася із ОПП і НП спеціальності 035 Філологія. Подабається структура та зміст запропонованих предметів. На мій погляд потрібно поміняти місцями предмети. В перший семестр поставити предмет Історія та культура України, а в другий Філософія. Це буде доречна академічна надбудова в блоці загальних дисциплін. Зав.каф. ФТІЦ, доц. Валентина Куриляк.
-
Володимир Клімук, старший викладач кафедри ГФГість
Я викладаю практику мови в рамках цієї освітньої програми, що зараз оновлюється. На своїх заняттях люблю використовувати вправи на пер еклад, особливо усний, оскільки переконаний в ефективності цього методу активування та закріплення отриманих знань, не говорячи про набуття нових. Крім того, я завжди заохочую студентів до участі в заходах, де є потреба у допомозі перекладачів, тому що це дозволяє студентам отримувати культурний та професійний досвід. Хотів би бачити в оновленій програмі більше дисциплін, пов’язаних з перекладом
-
Ганна Поліна, доцент кафедри ГФГість
Оскільки програма має назву «Англійська (перша) і німецька (друга) мови та література», було б доцільно перерозподілити кредити, відведені на атестаційний екзамен. А саме, збільшити кількість кредитів, відведених на блок «Друга іноземна мова» і зменшити кредитну вагу модулю «Історія зарубіжної літератури». Спеціалісти з правом і можливістю викладання двох іноземних мов є більш конкурентно спроможними, так само як і сама програма.
-
-
АвторЗаписи