Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії
Валятися з температурою – заняття не з найприємніших. Але полежати з діагнозом «Треба дочитати цю кляту книжку, бо не засну!» і в гарячці заковтувати розділ за розділом – справжня насолода для книголюба. Ми підготували добірку літературних болячок, якими можна захворіти на здоров’я та із задоволенням.

Інфаркт

Так, отак з ходу пропонуємо інфаркт. А чого ти очікував(-ла) від статті під назвою «Чим можна похворіти»? Так-от.

Книжки-інфаркт безжалісно стискають, розривають, розбивають серце читача. Їх розгортаєш лише раз (бо другий можеш і не пережити. Або можеш, але ж ти не мазохіст/-ка) і потім довго приходиш до тями. Серед них:

  • «1984» Джорджа Орвелла. Антиутопія для автора, для нас уже не дуже.
  • «451° за Фаренгейтом» Рея Бредбері. Тут розповідають, що буде, коли заборонять читати книжки.
  • «Список Шиндлера» Томаса Кініллі. Реальна історія про Того, хто врятував 1200 життів від м’ясорубки Голокосту.
  • «Під скляним ковпаком» Сильвії Плат. Напівавтобіографічна історія про жінку, яка бореться з депресією.
  • «Я – Малала» Малали Юсуфзай. Мемуари жінки-мусульманки, яка не захотіла бути покірною; вона хотіла ходити до школи і творити власне майбутнє.
  • «Таємнича історія Біллі Міллігана» від Деніела Кіза. Як це, коли в голові живе кілька особистостей? Страшно і кримінально.

 

Тахікардія

Такі книжки прискорюють серцевий ритм, змушують вени пульсувати крізь шкіру, а пальці – трястися. Крім підручників з вищої математики та молекулярної біології, це ще й про:

  • «Лист незнайомої» Стефана Цвейга. На секунду уяви, що отримав(-ла) лист від людини, яка кохає тебе все життя.
  • «Щиголя» Донни Тартт. Усі, хто читав, описують як шедевр. В одному реченні не передаси крутість цього роману. От просто читни.
  • «Материнську любов» Анатолія Некрасова. Про феномен маминих сю-сю та їхній інший бік.
  • «Дорогу святого Якова» Дзвінки Матіяш. Про досвід 900-кілометрового паломництва до Краю Землі.
  • «Звіяних вітром» Марґарет Мітчелл. Ох, ця історія Скарлет О’Хара на фоні Громадянської війни у США. Ох, той Ред Батлер… Ох, ті їхні словесні перепалки… Про любов між двома, трьома і до життя.

Чума

Такі вражають масово і косять читача за читачем, вкладаючи у кількаденний анабіоз. Це новий сезон «Гри престолів», що торішньої весни змітав людей з вулиць мегаполісів і вкладав перед ноутбуками. Крім усього Дена Брауна, список чумних книжок доповнюють:

Ангіна

Це книжки, якими періодично можна хворіти, перечитуючи. Потяг до них можна залікувати, применшити, підмінити, але позбутися – ніколи. Бажання розгорнути улюблені сторінки буде гидко дерти в горлі нагадуванням, що час заварювати улюблений гарячий напій і почитати:

Грип

Захворів(-ла) автором раз – чекай на рецидив. Сюди можна віднести всього Достоєвського, Ахматову і Ремарка. Якщо після шкільних читань бодай одного їхнього твору ти-дорослий(-а) не повертався(-лася) до цих авторів знов, то напиши редактору «Студвею» Юлі номер твоєї мами. Запитаємо, яке щеплення тобі зробили, що літгрипи тепер не беруть.

Вітрянка

Це книжка на один раз, і бажано перехворіти на неї в підлітковому віці. Це авторство Джейн Остін, сестер Бронте і Ніколаса Спаркса. Але будь обережний(-а): можливі ускладнення! Ці книжки виховують романтичні натури та тонкі душі так, що за -дцять років захочеться повернутися у минуле і надавати собі тим томиком по лобі, прибалакуючи: «Ні, ти не будеш романтизувати мудаків!»

Діабет

Книжка із солодкою назвою, хоча начиння може таким і не бути. Однозначно, це «Солодка Даруся» Марії Матіос (можеш забути про хронологічність і усмішку під час прочитання) та «Шоколад» Джоан Гарріс (про добро, зло і смаколики).

Безсоння

Книжка, яка відбере твій сон, спокій і нерви, а навзаєм віддячить колами під очима. Ясна річ, що цей розлад може легко супроводжувати всі перераховані вище, але у чистому вигляді гарантуємо його, коли розгорнеш:

Не бажаємо швидкого одужання, не лікуйся від літхвороб і якнайбільше заражай інших!

Взято із Студвею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *