4 жовтня 2015 року в УГІ відбувся тренінг з конфліктології для журналістів. Організовано його Школою журналістики Українського католицького університету за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.
Тренінговий курс є авторською розробкою української команди конфліктологів і журналістів. Провели його тренери – фахівці вищої кваліфікації з конфліктології в Україні. Кількість учасників була обмежена. Тих, хто прийшов на тренінг, розділили на дві групи., в кожній з яких було до 25 чоловік.
В одній групі заняття вела журналістка Олександра Литвинова, яка працює в медіа 12 років, має практичний досвід розcлідування і висвітлення конфліктних ситуацій. З осені 2013 року їй як журналісту доводилося бути в епіцентрі «гарячих» подій, що відбувалися в Україні, зокрема, в Одесі. Досить часто це супроводжувалося ризиком і небезпекою для життя. Особливо для журналіста, який прагне об’єктивно зображувати події і доносити інформацію. Олександра Литвинова навела переконливі факти, що свідчать, наскільки важливо працівнику мас-медіа дотримуватися норм журналістської етики.
З іншою групою працював Андрій Гусєв – директор служби розв’язання конфліктів, медіатор, психолог з 10-літнім стажем. Студенти мали можливість отримати початкові знання з конфліктології, а саме про виникнення суперечностей і зіткнень. Він заглибив учасників тренінгу в природу конфлікту та на прикладах пояснив механізми його розв’язання. Цікавими були практичні завдання. Під керівництвом досвідченого тренера студенти здійснювали пошук справжніх причин конфліктних ситуацій та рішень, аналіз позиції й інтересів сторін зіткнення.
Потім тренери помінялися групами і провели заняття за тією ж схемою. Кожен з учасників мав можливість висловити свою точку зору і вислухати думки інших, а також корисні поради тренерів-наставників. Учасники тренінгу залишилися задоволені отриманими новими знаннями та поставленими цілями.
Анастасія Семенчук, Ілона Ношина
Фото Олега Василенка.