Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

«Головне питання «круглого столу»: проводити чи не проводити   конкурс заявок серед ініціативних студентських груп Українського гуманітарного інституту на реалізацію проектів з фінансовою підтримкою?». Адміністрація, студенти та викладачі, які на цьому знаються, представники Студентської ради та представники команди «UPSTREAM» – близько 25 осіб – 4 лютого 2016 р. зібралися за ініціативою сектору проектів, щоб висловити думки з приводу питань, які назрівали близько трьох років – «Що робити?», «Спосіб організації», «Технологічність і дотримання умов», «Фінансування».

За підсумками обговорення учасники круглого столу направили адміністрації УГІ пропозицію створити оргкомітет з організації конкурсів студентських проектів у складі семи осіб.

Судження студентів та викладачів часто дещо відрізнялись, але сторони все ж з повагою вислухали один  одного.

Перший блок питань – «що робити?». Під час обговорення виявилося, що студентські проекти в УГІ є наявними  і студентська ініціатива є невичерпною. Думки з приводу підтримки розділилися. Частина студентів вважає, що нічого не треба міняти в давно сформованій системі реалізації соціальних проектів через Студентську раду. Інші учасники говорили про те, що необхідно виробити загальні стратегічні цілі в такий діяльності, а також про необхідність створити більш досконалу систему підтримки, визнання і заохочення студентських задумів. Цінні думки з цього приводу висловили студенти, які займаються соціальним волонтерством та вже занурені в проектну діяльність – Анна Міненко, Олександр Кулага, Тарас Гладкий, Олег Василенко, Віталій Левко, Аліна Сахненко, Світлана Рибак, а також студент з Аргентини Габріель Костра.

Думка стосовно зарахування роботи над проектом в якості соціально-корисної праці, загалом,  була такою – кожен має отримувати задоволення від того, що він робить і не чекати винагородження.   І все ж кілька годин в рахунок суспільно корисної праці все ж планується  додавати.

З метою набуття навичок розробки проектів піднімалося  питання організації тренінгу. Пропозиції щодо форми проведення тренінгу були різними:  у вигляді окремих пар, у вигляді відео-уроку на сайті, у класичного тренінгу. Дехто вважає, що навчитися заповнювати заявку на проект – важливе для всіх студентів, а дехто бажає не витрачати час і виставити урок он-лайн.

Студент з Аргентини Габріель Костра також висунув цікаву думку щодо важливості  ініціативної  людини, яка бажає цього. Також він додав до теми фінансів, що Господь дасть гроші зажди, головне – прагнути досягнення мети. Багато кому сподобалося це твердження. Проректор з адміністративно-фінансових питань  Сергій Омельчук також дав пораду щодо вирішення фінансування: виділяти кошти на проекти з різних джерел.

Ректор інституту Людмила Штанько запропонувала,  у випадку, якщо тренінг  відбудеться, вже навесні розпочати подачу заявок і до кінця навчального року провести конкурс проектів, щоб восени почати втілювати задуми студентів у життя.

Ті, хто приймав участь в обговоренні, схвалили ідею конкурсу, бо це спонукає студентів продумувати свої задуми ретельніше, через конкуренцію. Якщо робота не виграє, то студентам буде роз’яснено, що було не так. Не обов’язково всі проекти мають подаватися  на конкурс ­­­­– ті, які вже існують, мають право існувати надалі. Також самі спонсори мають право на замовлення якихось проектів, та ініціатива студентів, які через конкурс можуть отримати фінансову підтримку – це дуже добре.

 «Круглий стіл виконав свою задачу: ми почули думки студентів, адміністрації, фінансового відділу з питань організації та фінансування студентських проектів,   –  говорить ведуча «круглого столу» Надія Хлєбнікова, керівник  сектору проектів. – Якщо рішення про конкурс та створення оргкомітету буде затверджено, то  будемо продовжувати.»

Олена Дічева, студентка спеціальності «Журналістика».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *