З 15 по 18 лютого в Українському гуманітарному інституті проходила серія зустрічей для молодих людей «Поговоримо про кохання», присвячених мистецтву спілкування хлопців і дівчат. Кореспондент Студентського медіа-центру Єлизавета Кузнецова розповідає, що цікавого там відбувалося.
…Недільний вечір, прямуємо до дівочого гуртожитку. В одному з приміщень – особливо тепла, довірлива атмосфера. Тут зібрались зацікавлені студентки. Разом із ними розмірковує над питаннями вибору майбутнього супутника життя і ділиться власним сімейним досвідом ректор Духовної семінарії та сім’янин зі стажем В’ячеслав Корчук. Несподівано до кімнати заходить юнак і кличе всіх вийти надвір. Біля гуртожитку на дівчат чекає сюрприз ? група веселих хлопців. Вони пропонують пройтися до приміщення їдальні «струмочком». Дівчата погоджуються, і студентська молодь, не втрачаючи можливість радісно поспілкуватися, беруться за руки по двоє і веселий «струмок» плавно перетікає до кафетерію.
А там – ще одна несподіванка: студентська рада влаштувала «експрес-побачення». Що це таке? Кожну дівчину запросили за окремий столик, а хлопці щоп’ять хвилин, по сигналу, мають пересідати від одного столика – до іншого, знайомлячись з новою юною особою. Все це відбувається у романтичній атмосфері, при свічках, з гарячим чаєм та печивом. Для несміливих та сором’язливих юнаків заздалегідь приготовані «підказки» – аркуші із цікавими запитаннями. Дехто з хлопців соромиться та ніяковіє при розмові з дівчиною, дехто, навпаки, – активно цікавиться життям співбесідниці, жартує, а дехто – захоплюється печивом. Таким чином ще раз впевнюєшся, що всі люди – неповторні і по-своєму прекрасні. Експрес-побачення влаштовані для того, щоб дати змогу хлопцям і дівчатам дізнатися більше один про одного, поцікавитися захопленнями, вивідати точку зору протилежної статі щодо кохання. Учасники заходу перебувають у легкому «шоці» від несподіванки, але враження від зустрічі приємні.
У наступні два вечори проходять зустрічі «Поговоримо про кохання», на які спеціально запрошений молодіжний пастор Віталій Гануліч. Захід починається грою з повітряними кульками. Кожен учасник пише на кульці своє ім’я і кладе її до інших кульок. Потім треба знайти свою кульку і знову покласти до купи. Ще раз витягнути будь-яку кульку і віддати людині, чиє ім’я там написано. Завданням гри було порівняти відчуття, котрі ти отримуєш, знайшовши кульку зі своїм ім’ям, та коли віддаєш кульку власникові написаного на ній імені. Гра підвела молодь до головної ідеї зустрічі ? приємніше зробити щасливою іншу людину, ніж бажати отримати щось тільки для себе.
Молодь, що зібралась, ділиться на групи і отримує кілька завдань. Наприклад, з набору абсолютно різних слів придумати визначення кохання або додати якусь деталь до зовнішності свого партнера. Ведучий пропонує поговорити про справжню любов, звідки вона походить, яким чином люди її виявляють. А ще розповідає цікаву інформацію з психології кохання та ділиться досвідом свого щасливого сімейного життя. Найяскравішою ілюстрацією стає приклад сім’ї як пасажирів великого автомобіля. Ведучий пояснив, що за кермом має сидіти чоловік, голова родини. Поряд із ним, на передньому сидінні ? дружина. На задніх сидіннях ? діти, за ними ? батьки та друзі. Коли такий порядок «пасажирів» у родині порушується, автомобіль сім’ї їде криво і ймовірна аварія. На практиці приклад був закріплений веселою імітацією сімейного автомобіля за участі студентів.
Завершенням серії тематичних зустрічей стає вечір творчості. Студенти, викладачі та гості збираються в актовій залі. Особливі декорації, світло, свічки створюють романтичну атмосферу. Концерт розпочинається. Учасники виконують пісні про кохання, розлуку, душевний біль та радість зустрічі; читають вірші, зокрема про те, що при відсутності коханої людини є чудова можливість зростати та вдосконалюватися… Раптом на сцені з’являється студент з баяном. Хлопець виконує музичний номер, від якого зал – у захваті! Музиканта просять зіграти ще. Запальна гра не залишає присутніх байдужими. Кожне виконання викликає шквал аплодисментів. Твори торкаються душі, додають натхнення та викликають відчуття теплоти. У декого на очах з’являються сльози, хтось не витримує і підспівує. Наприкінці вечора творчості глядачі та учасники мають змогу зробити фото на пам’ять біля великої казкової арки.
Зустрічі «Поговоримо про кохання» в Українському гуманітарному інституті для мешканців та гостей студентського містечка стали чудовою можливістю для знайомства та спілкування. Молоді люди могли замислитися над справжньою цінністю кохання, переглянути своє ставлення до нього, дізнатися, що про це думає протилежна стать та насолодитися прекрасним під час концерту.
Єлизавета Кузнецова
Фото Андрія Шевченка