Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua

Поради першокурсникам філологам від старших

Поради першокурсникам філологам від старших

Любий друже!

Вітаю тебе з прекрасним вибором професії. Філологія, а тим паче, германська філологія – це дуже цікава наука!  Під час твоєї подорожі стежками науки тебе будуть супроводжувати справжні професіонали своєї справи – викладачі кафедри Германської філології. Ці люди справді закохані в свою справу.

Ось декілька порад від студентки другого курсу, яка здобуває вже другу вищу освіту. Не повторюй моєї помилки і не вчися тут лише тому, що: «всі так роблять, мама/тато, тітка так сказала, більш не знаю куди тощо». Філологія потрібно обирати за покликом серця, а не тому, що хтось вважає її «модною» чи «престижною» спеціальністю. Якщо ти не впевнений, що хочеш пов’язати своє життя з іноземними мовами, то краще обери іншу кафедру. Це моя дружня порада, яка дослухавшись до якої ти заощадиш багато нервів і часу.

Якщо ж ти все ж таки обрав ГФ за покликом серця, то ось основні поради:

• Завжди роби домашки! Завжди. Повір, це найлегший шлях, який ти можеш обрати. Це найлегший спосіб учитися тут. Потім зрозумієш чому.
  • Завжди відвідуй пари! Ніколи не давай ліні чи іншим незначним причинам приводу позбавити тебе цінних знань. До того ж 100% відвідуваність – це шлях до автомату на екзамені.
  • Уважно слухай викладача на парі і тобі ніколи не доведеться додатково зубрити щось самостійно! Наші викладачі «розжовують» все так класно, що просто сиди, слухай і кайфуй від краси германських мов!

(Аліна Грузенська, ГФ-23)

• Не відкладайте виконання завдань на потім.
  • Проводьте час з Богом уранці перед початком навчального дня.
  • Не забувайте піклуватися про своє здоров’я, сон і харчування.
  • Не бійтеся і не соромтеся знайомитись із одногрупниками та іншими студентами. Нові друзі – це класно!
  • Не бійтеся і не соромтеся ставити питання викладачам, якщо щось не зрозуміли.
  • Не лякайтеся, що так багато інформації на початку (розклад, платформа, правила і т.д.)! З часом ви з усім розберетесь і стане легше.

Аня Сідляренко (ГФ-22)

Дорогі першокурсники! Багато чого вам хочеться розказати і порадити, але ваш власний досвід зробить це краще за мене. Все, що хочу сказати – не пропускайте пари з непрофільних предметів! Навіть фізкультуру – це може вилізти боком. І будьте активними на парах, може, заробите собі автомат і не будете витрачати нервові клітини на сесію

Вікторія Алєксєєнко, ГФ-22

• Не бійтеся викладачів. Нехай вас не лякають їхні регалії чи викладацький досвід, більший, за ваш вік. Вони такі самі люди, як і ви — добрі і милі.
  • Навчіться контролювати свого внутрішнього перфекціоніста, інакше він контролюватиме вас. Нереально ідеально робити все. У більшості випадків чимось доводиться жертвувати, і це нормально. Міняти здоров’я на високі бали — не розумно.
  • Працюйте над дружністю групи, адже ви разом як мінімум на найближчі чотири роки. Збирайтеся поза парами, створюйте локальні меми з викладачами, чи одне одними, пропонуйте допомогу, тим, хто має потребу, будьте сім’єю — усе це допоможе  дожити до кінця “голодних ігор” і вийти переможцями.
  • Не сприймайте вибір старости, як щось незначне. Це головна людина в групі, від якої залежить ваш добробут і спокій.
  • “Розумний вчиться на чужих помилках, а дурний на своїх”. Не нехтуйте корисними знайомствами зі старшими курсами. Це може врятувати купу нервів і часу.

Роман Руденко, ГФ-22

• Вчіться планувати свій час і знаходити баланс між навчанням й особистим життям. Складайте графік і дотримуйтесь його, щоб не вигоріти.
  • Розвивайте навички самостійного навчання. Ніхто не зможе вдосконалити англійську за вас, тільки ви відповідаєте за свій результат.
  • Щоб почати говорити, спочатку слухайте більше, як маленька дитина і виписуйте нові слова чи граматику. А коли напрацюєте базу, то починайте практикуватись.
  • Мовний бар’єр і страхи – лише у вас в голові. Говоріть, пробуйте використовувати мову.
  • Не заганяйтеся через неправильну відповідь. Ніхто не пам’ятатиме ваші помилки через день, тиждень чи рік. Можуть посміятися, але сприймай це легко – помиляється той, хто щось робить. Помилятися нормально.
  • Знайди хоча б одного найкращого друга з групи, кому можна довіряти, і зростайте разом у навчанні. Це зробить твоє студентське життя більш яскравим.
  • Коли здається, що вже не можеш, а дедлайни горять, то сприймай завдання як гру.
  • Читай англійською – чим раніше почнеш, тим краще. Чим більше читаєш, тим більше дізнаєшся про граматику і нові слова.
  • Підбадьорюйте один одного в групі і пам’ятайте, що ви не самі. Бог бачить всі ваші старання і мрії, тому довіртесь Йому.

Марія Діхтяренко, ГФ-22

• Завжди діліться чимось у гуртожитку – у нас там велика сім’я.
  • Не пропускайте різні активності УГІ.
  • Викладачі з нами до випуску: не конфліктуйте з ними. Памʼятайте: спочатку ви працюєте на заліковку, пізніше вона на вас. Завжди поважайте педагогів.
  • Не забувайте, що ми одні з перших, хто починає працювати по спеціальності.
  • Якщо вам здається, що місця на якісь круті проєкти уже зайняті, то скоріш за все ви помиляєтеся, ловіть свій шанс.
  • Додавайте англійську ПО МАКСИМУМУ у своє життя (ютуб, різний контент, історії, меми, тексти улюблених пісень).
  • Якщо є якісь питання або бажання порадитися, пишіть четвертому курсу, ми хелпанемо.

Дівчата з кімнати 36 (4 курс)