Вступивши до вищого навчального закладу, ви зробили один із найсміливіших та найцікавіших кроків у своє майбутнє. Це ваше самостійне рішення, результати якого стануть видимими через декілька, а може й десятки років. Наратив, який періодично повторює моя мама, має приблизно такий сенс: «Ніколи не знаєш, що знадобиться тобі в житті». У більшості випадків ці слова якраз і стосуються навчання, тому я згадую їх постійно. Чого бажаю і вам.
Знаю, ніхто не любить читати нудний зарозумілий вступ до основної частини тексту, тому почнемо вже тут і зараз.
1. Поглинайте інформацію. Так, саме «поглинайте». Поверхневе вивчення теми не дасть потрібного результату. Завжди варто вдумуватися в те, що вивчається. Школа закінчилася, а разом з нею і купа нудних та «непотрібних» предметів. Тепер настав час дійсно вивчати та досліджувати.
2. Самостійно досліджуйте. Для журналіста досить важливо вміти самостійно шукати інформацію та правильно володіти навичками ще й швидкого пошуку. Запевняю вас, це точно знадобиться у ті моменти, коли забув зробити домашнє завдання, а пара починається вже за декілька хвилин.
3. Верифікуйте факти в Інтернеті і не лише. Повірте, викладач буде в захваті від цього модного терміну. Якщо простими словами, то обов’язково прикладайте більше зусиль, щоб навчитися перевіряти інформацію, яку ви знаходите. Навіть у разі: «я все життя читаю це видання», потрібно робити декількаступеневу перевірку цього ЗМІ.
4. Практикуйтеся. Практика у нас з вами починається вже з першого курсу, та на цьому не зупиняйтеся. Вже з самого початку шукайте застосування своїм навичкам. Лише тоді ви зможете зрозуміти, що таке справжня журналістика, а не носити «рожеві окуляри» та думати, що натхнення для написання публіцистики буде приходити у вигляді єдинорогу на легенькій фіолетовій хмаринці.
5. Журналістика – служіння людям. Ось цей вираз має запам’ятати кожен, хто вирішив вступати на цю спеціальність. Так, інформація – це продукт, який ми надаємо суспільству. АЛЕ! Без аудиторії немає продукту. На журналіста покладене важливе завдання – інформувати людей про події світу. Не можна спаплюжити цю багатовікову задачу!
6. Ініціатива за вами. Не чекайте поки вам запропонують роботу чи цікаве відпрацювання у соціальних мережах чи на сайті, натомість приходьте самі зі своїми ідеями та бажанням працювати. Робіть все, щоб вас помітили.
7. Беріть від навчання все. Ходіть (чи підключайтеся) на зустрічі з різними спікерами, беріть участь у конкурсах та конференціях, ставте питання, читайте, пишіть, досліджуйте. Тоді зможете мати потужну базу після закінчення навчання.
Тож, деякі з цих порад, я б хотіла знати й сама перед вступом, це б полегшило навчання. Найголовніше – пам’ятайте, що вищий навчальний заклад це не лише про навчання, а й про соціалізацію, самостійність, нові навички та переоцінку цінностей. Успіхів та наснаги!
Анастасія Кеда