Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Про виклики, які стоять перед богословською освітою, дізналися студенти на відкритій лекції
Богослов’я, Новини

5 жовтня ректор Таврійського християнського інституту Валентин Синій в онлайн форматі провів для студентів богословського факультету Українського гуманітарного інституту відкриту лекцію на тему: «Актуальність християнської освіти в умовах російсько-української війни: зміна парадигми». Лектор є доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидатом філософських наук і досвідченим професіоналом із дослідження різних напрямів сучасного протестантизму, у тому числі й християнської (протестантської) освіти в Україні.

Під час виступу Валентин Синій зазначив, що наразі перед церковними закладами вищої освіти стоїть низка викликів. По-перше, втрата викладачів через виїзд за кордон, адже на підготовку одного педагогічного працівника потрібно мінімум 10 років. Економічні виклики, а саме зниження пожертв від членів церкви на підготовку здобувачів в умовах війни. Це пояснюється тим, що жертовні збори на гуманітарну роботу зросли у звʼязку із нагальністю суспільних потреб, а збори на основне освітнє служіння фінансово страждають. Також серед учасників освітнього процесу в умовах російської агресії спостерігається загальна психологічна пораненість, якій характерні: вигорання, страх, тривога, розпач, безвихідь тощо. Для того, щоб виправити нанесений біль, необхідний час, процес відновлення і правильне богослов’я. Під останнім мається на увазі об’єктивне (християнське) ставлення в майбутньому до тих, хто був не правий у розпочатому конфлікті, оскільки після перемоги ЗСУ є небезпека захопитися тріумфальним богослов’ям, яке наразі не повністю відображає біблійну позицію ставлення до нашого нинішнього або колишнього ворога.

На завершення свого виступу Валентин Синій перерахував наявні богословські виклики, які притаманні нинішньому українському богослов’ю: пошук своєї ідентичності, роль церкви у суспільстві до, під час та після війни, роль церкви, роль держави та роль богословської семінарії, питання, пов’язані з суспільною травмою, особливо в релігійному середовищі, війна та її вплив на віру людини. Після свого виступу Валентин отримав низку запитань від студентів. Особливо зацікавило студентів особливості реалізації вищої освіти релігійною конфесією Валентина, до якої він належить.

Валентина Куриляк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *