Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Протидію терористичним актам обговорили на хакатоні в Києві
Новини

“Протидія терористичним актам в міському середовищі архітектурно-планувальними і дизайнерськими засобами” – таку тему обрали для обговорення. Наукову дискусію організувала кафедра будівництва та архітектури Київського міжнародного університету. Співорганізатором заходу виступив Український гуманітарний інститут. 

В обговоренні взяли участь сім докторів наук, чотирнадцять кандидатів наук, науковці, аспіранти в галузях архітектури, технічних наук, містобудування, екології, психології та права. За два дні хакатону піднято низку питань із захисту та запобігання терористичним актам в міському середовищі, моделювання поведінки містян, розробки регламентних і нормативних документів тощо.

Ірина Древаль, завідувачка кафедри містобудування ХНУМГ ім.О.М. Бекетова наголосила про необхідність зосередження уваги на властивостях міського простору відповідно до запитів спільнот правовиків, психологів, пожежних, екологів, поліції, запропонувавши алгоритм оцінки терористичних загроз. Голова комісії з радіаційної безпеки Верховної Ради Ірина Сопілко розповіла про адміністративно–правові аспекти протидії терористичним актам в міському середовищі. Головна архітекторка НДІП «Містопроект Львів» Інеса Склярова ознайомила присутніх із ієрархічною системою сучасної містобудівної документації, надала приклади  схем проектування надзвичайних ситуацій на регіональному та місцевому рівнях. Професор Національної академії наук Олександр Степанчук запропонував транспортно–пішохідні зав’язки на містобудівних локаціях, проведення SWOT–аналізу простору. Віце президентка НСАУ Олена Олійник представила принципи підвищення антитерористичної безпеки за допомогою просторової організації міського середовища. Професор НУХТ Олег Кузьмін презентував напрацювання в частині екологічного виміру. Директор КП «Простір інноваційних рекреацій «Палац»» Володимир Гайдар запропонував сформувати рекомендації щодо актуалізації ДБН та інших нормативних документів у частині технічного завдання й технічних умов розділів «Інженерно–технічні та архітектурно–містобудівні засоби для пам’яткоохоронних зон». Провідний  експерт у галузі архітектури та будівництва Київського НДІ судових експертиз Вадим Ігнатьков визначив завдання економічного оцінювання архітектурно–планувальних і містобудівних заходів протидії терористичним загрозам у міському середовищі.

Практичну апробацію певних містобудівних пропозицій від учасників хакатону запропоновано провести на прикладі площі Українських героїв у Києві.

Результатом проведення хакатону стало розроблення концепції протидії терористичним загрозам в міському середовищі архітектурно-планувальними і дизайнерськими засобами, яку презентують на науковому форумі “Протидія терористичним актам в міському середовищі” 21 червня 2023 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова. Подальша науково-дослідна робота зазначеного спрямування запланована разом із Національною спілкою архітекторів, закладами вищої освіти України, кафедрою соціології Лодзького університету (Польща), науковцями в галузі архітектури та містобудування, екології, психології, будівництва, урбаністики тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *