Ти студент і ти втомився від того, що нічого не встигаєш і ти хочеш якось це змінити? Тобі сюди.
Як організувати себе та свій час, щоб все встигнути? Життя студентів схоже на киплячий вулкан – вирує і не зупиняється. Кожен день з’являється безліч справ, які потрібно вирішити.
Часто з вуст студента можна почути такі слова: «В мене курсова і наукова робота на «носі», а ще я на свою улюблену секцію хочу встигнути сходити, та ще й на відпрацювання треба, а ще я співаю в хорі, та мало того, я ще член студентської ради і як то все встигнути?»
Дефіцит часу – це одна з найбільших та найактуальніших проблем в житті молодих людей. Наявність батьків та відсутність різних побутових проблем нічого не змінює, хронічне невстигання залишається незмінною «студентською хворобою». Стільки справ, а нічого не встигаєш.
На сьогоднішній день найскладнішою перепоною для студентів є процес навчання. Тому, для того, щоб освіта стала приємнішою, легшою і давала можливість ще зайнятися улюбленою справою і відпочити, треба правильно розподілити свій час. І саме про це нам розповість та дасть поради кандидат псих наук доцент кафедри педагогіки та психології Катерина Божко:
«1. Перш за все, студент має чітко визначити мету своєї діяльності та має зрозуміти для себе: Хто я? Чого прагну? Де мрію опинитися через 3-5 років? Які мої пріоритети? Що я хочу покращити у моїй діяльності?
- Правильне розставлення пріоритетів. Студент повинен приділяти особливу увагу саме тим предметам, які відповідають його майбутнім цілям та які наближають до поставленої мети. Але варто зауважити, що тут і є небезпека, бо своєрідне нехтування «непотрібними» предметами призводить до немаленьких проблем.
- Розробляти прийоми, які покращують ваш ККД (коефіцієнт корисної дії). Постійно шукати ті варіанти, які для вас спрацьовують. От наприклад, для мене спрацьовує спільне навчання та взагалі спілкування з людиною, яка гарно навчається, працює та є прикладом для багатьох людей, мене це надихає.
- І ще варто правильно розподіляти час, дотримуватися певної системи та послідовності в роботі та не робити великих перерв у процесі розумової праці, оскільки після цього знову треба певний час, для того, щоб налаштуватися на роботу, а зазвичай це дуже важко зробити і тому студенти втрачають дуже багато дорогоцінного часу, який могли б присвятити плідній праці.
- А також, не менш важливим є чергування різних видів праці, тобто трішки позайматися розумовою роботою, а потім, для того, щоб мозок дещо перепочив, можна зайнятися й фізичною.»
Використовуючи ці нехитрі поради ми можемо навчитися більш ефективно розподіляти свій час.
Альона Терещук