Ректор УГІ взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Людина, яка реформує та реформується», що відбулась у Національному транспортному університеті 10 листопада 2017 року та присвячена святкуванню 500-річчя Реформації.
На пленарному засіданні з привітальним словом виступив проректор з наукової роботи НТУ, академік, доктор технічних наук, професор Микола Дмитрієв. Він привітав всіх присутніх зі всесвітнім днем науки.
Виголосила промову доктор філософських наук, професор Ірина Богачевська, яка є основним ініціатором цього заходу. Український гуманітарний інститут, особливо кафедра філософії вже тривалий час плідно співпрацюють з Іриною Вікторівною.
Доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник сектору історії релігії і практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії Петро Яроцький представив наукове видання «Реформація в Україні», підсумував велику кількість заходів, яку провели науковці з нагоди святкування 500-ліття Реформації.
На пленарному засіданні виступила завідувач сектору історії релігії і практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, доктор філософських наук, професор Людмила Филипович. В своїй доповіді професор Филипович наголосила на принципах свободи совісті, які сформувались і затвердились завдяки діальності реформаторів. Людмила Олександрівна провела аналіз праць Мартина Лютера щодо свободи совісті.
Доповідь «Мартін Лютер: трагедія реформатора» доктора філософських наук, професора, професора кафедри філософії та педагогіки НТУ Алли Арістової дозволила відчути всю трагічність особистості великого реформатора, спростувати сформований культ ідеальної супер-людини навколо особистості Лютера.
З доповіддю на пленарному засіданні виступила ректор Українського гуманітарного інституту, кандидат економічних наук, доцент Людмила Штанько, яка представила сучасний стан протестанської освіти в Україні. Людмила Олександрівна наголосила на необіхності поєднання духовних цінностей та освітнього процесу, що може стати підгрунтям для реформування України.
Модератором пленарного засідання була доцент кафедри філософії та педагогіки НТУ Світлана Волобуєва.