Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

За ініціативою викладача Лариси Георгінової студенти Українського гуманітарного інституту 29 березня відвідали музей історії та культури «Уваровський дім» в селищі Ворзель.

Екскурсія відбулася в рамках навчальної дисципліни «Християнська етика». Директор музею Олександр Соколенко розповів столітню історію маєтку, яка переплітається із життям Ворзеля і відомих персон того часу.

Будинок був побудований на початку 20 ст. київським промисловцем на прізвище Септер. З 1913 р. до 1917 р. тут була дача графа Сергія Уварова та графині Наталії Уварової (дівоче прізвище Терещенко). Вразила учасників екскурсії інформація про меценатство сім’ї цукрозаводчиків Терещенків, про їх зацікавленість у розвитку наукових та культурних сфер Києва, про внесення ними 80% прибутку від бізнесу на благодійну діяльність. Як донька цукрозаводчика Федора Терещенка Наталія також була зорієнтована на благодійну діяльність. На її кошти було побудовано 2 пологових будинка в Києві, де вона скромно працювала акушеркою.

Оскільки маєток почав свою історію разом зі створенням селища Ворзель, в музеї багато антикваріату і пам’яток, які не є речами перших власників маєтку, але відтворюють колорит інтер’єру тих давніх часів. На стінах висять фото відомих особистостей, які мали дачі у Ворзелі — Бориса Лятошинського, Георгія Горшкова, Василя Шульгіна та ін.

На другому поверсі знаходиться експозиція про часи Другої світової війни. У просторій залі розташовані документи, фотографії, заіржавілі шоломи солдатів, використані боєприпаси, уламки зброї, залізна аптечка, радіостанція тощо. Особливу увагу екскурсантів привернула інформація про діяльність підпільної організації у Ворзелі, що складалася з 20-ти сміливих підлітків, які врятували Ворзель та інші найближчі до нього села від знищення фашистами.

Тим самим історія життя та діяльності конкретних особистостей стала для учасників екскурсії однією з багатьох «крапельок», що сприяють розростанню «озера» добра в серцях молодих людей.

Карина Цимбук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *