В Українському гуманітарному інституті в рамках проекту Upstream «Жест добра» відбулася акція «День тиші», яка припала на 23 листопада. Завданням учасників було не розмовляти протягом 24 годин. Користуватися дозволялося тільки мовою жестів. Цим самим команда Upstream хотіла показати, що в світі є багато людей з вадами слуху, і кожен має відчути себе на їхньому місці і відчути певний дискомфорт від такого життя.
В акції брали участь не всі, але ті, хто наважились, відчули на собі цей тягар. Одним з тих, хто спробував прожити день без розмов був Андрій Сердюченко, студент другого курсу богословського факультету, який поділився своїми враженнями:
«День тиші – це вельми цікавий експеримент, на який я погодився, щоб перевірити, як відчуває себе німа людина. Вранці мене це захопило, я посміхався, відрізняючись серед людей, і коли до мене зверталися, я відповідав їм за допомогою нотаток в телефоні», – розказав хлопець.
Андрій відчув на собі всю складність такого життя, коли не зміг по-звичному спілкуватися з друзями. «Мені було важко сказати все те, що я говорю зазвичай, адже писати набагато довше. Мій телефон дзвонив декілька разів – не всі ж знали, що я не можу відповісти. Один друг подумав, що я не чую його через поганий зв’язок і тому не відповідаю», – додав хлопець.
Він розказав, що спілкувався із співрозмовником за допомогою повідомлень: «Було дуже складно, особливо тому, хто намагався поспілкуватися зі мною. А ви самі спробуйте говорити зі стіною. Іноді ми не розуміли один одного. Я не міг ні сміятися, ні співати, ні жартувати».
Студенти, яким доводилось таким чином спілкуватися із тимчасово німими друзями, також відчули, наскільки важко знайти спільну мову з такою людиною.
Альона Терещук