Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search

Банк вибіркових дисциплін

 Цикл вибіркових дисциплін гуманітарної підготовки
Компоненти освітньої програмиКількість кредитівФорма підсумкового контролю
Дисципліна 14диф.залік
Дисципліна 24диф.залік
Дисципліна 34диф.залік

Банк вибіркових дисциплін гуманітарної підготовки

Викладач: старший викладач – Мичак Надія Григорівна.

 

Опис: Це новітня сфера наукових знань, мета якої убезпечити від потенційних небезпек біологічного матеріалу. Питання біологічної безпеки особливо актуальні для працівників лабораторій, але також для інших сфер, які пов’язані з патогенними для людини мікроорганізмами. В курсі ви почуєте інформацію присвячену біоінформації, управлінню біоризиками в лабораторії, біобезпеці у закладах вищої освіти тощо. В рамках курсу наведені сучасні дані з питань біозахисту і біобезпеки у медикобіологічній галузі та щодо роботи мікробіологічних лабораторій. Значна увага приділена особливостям практичної діяльності працівників лабораторій з урахуванням вимог біобезпеки. Також поєднані досягнення і досвід учених та організацій як міжнародного, так і національного рівня.

Курс призначений для широкого кола студентів різних спеціальностей, які у своїй практичній діяльності зіштовхуються з мікроорганізмами або продуктами їх життєдіяльності.

Викладач: доктор медичних наук, професор – Опарін Олексій Анатолійович.

Опис: Історія медицини як галузь науки на землях України пройшла складний і важкий шлях. Описання в літописах діянь монахів-лічців Агапіта, Пантелеймона, Феодосія та інших можемо вважати одними з перших зачатків для пізніших «словників українських лікарів», подібні описання перших лічців-лікарів становлять початки всесвітньої історії медицини. Матеріали до історії народної медицини, монастирської, козацької, цехової медицини знаходяться в давніх рукописах і першодруках. Медична наука й охорона здоров’я на теренах України проминули складний шлях формування: у різні історичні епохи розвивалися народна, монастирська, козацька, цехова медицина, які стали першоосновою сучасної системи. Народи, які населяли сучасну Україну, використовували лікарські рослини, примітивну психотерапію, водолікування, масажі, замовляння як засіб боротьби з недугами. У дохристиянські часи йшлося про «побутову медицину» (повитухи, костоправи, різальники, зубовлоки, кровопуски) та «медицину жрецьку» (волхви, відуни, знахарі, ворожбити, зелійники, травознаї). З утвердженням християнства на Русі набуває розвитку «церковна медицина» (хворими і немічними опікувалися церкви, монастирі), разом із поширенням грамотності й писемності були написані й перекладені з інших мов травники, лікарські порадники. На розвиток охорони здоров’я значний вплив мали давньогрецька, арабська, а згодом і візантійська християнська медицини.

 

 

Викладач: Остащук Іван Богданович. 

Опис предмету: Про виникнення етики як системи етичних норм не можна говорити в тому ж сенсі, в якому говорять про виникнення наук або філософії взагалі. Етика не створюється шляхом теоретичного інтересу до тієї чи іншої області дійсності, як більшість наук, вона обумовлюється самим фактом суспільного життя. Мораль не виникає в людському суспільстві в певний момент часу, але притаманна йому, в тій чи іншій формі, на всіх стадіях його розвитку. Скрізь і у всі часи воля людини, яка живе в суспільстві собі подібних, зв’язувалася моральними нормами найрізноманітнішого змісту, які мають вигляд звичаїв, релігійних чи державних усталень. У цьому сенсі мораль передує пізнанню і часто є навіть могутнім стимулом його розвитку: переважно в області моралі зароджується філософська думка. Моральне, яке усвідомлюється спочатку як безперечно прийнятне, вимагає з плином часу свого обґрунтування, як необхідних для досягнення розумом цілей. При цьому моральна телеологія неминуче призводить до філософської онтології: «належне» з’ясовується за допомогою філософського пізнання «сущого». Попри цей пріоритет моралі у розвитку громадської та індивідуальної людської свідомості, перші історично відомі спроби наукової етики виникають порівняно пізно, вже на ґрунті цілком ясно позначеної філософської космології. Запрошуємо вас відвідати історію одного із найдавніших предметів у світі і зрозуміти історію виникнення християнської етики.

Мичак Н.Г. 

Розвинута особистість повинна поєднувати в собі як високі морально-етичні якості, так і відповідний рівень естетичної культури. Естетичне в людській поведінці проявляється в куль­турі взаємостосунків з іншими людьми, вмінні виявити і засто­сувати на практиці загальноприйняті етикетні норми і правила спілкування. Естетична культура найяскравіше проявляється у взаємостосунках з іншими, у безпосередній повсякденній поведінці людини, її вмінні керувати власними емоціями, стримувати гнів, образи, виявляти повагу, гідність, ввічливість. Це ті ознаки, які підносять якість міжлюдських взаємин. Естетика зовнішньої культури поведінки формує перше враження від людини, а воно є дуже важливим. Це і зовнішній вигляд – одяг, взуття, зачіска, аксесуари, а також вміння триматись, жестикулювати, висловлювати думки. Як писав великий російський письменник А.Чехов: „В людині все має бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки”.

Викладач: Куцепал Світлана Вікторівна. 

Опис предмету: Навчальна дисципліна «критичне мислення» належить до циклу вибіркових дисциплін за вибором. Критичне мислення – це навчальна дисципліна, яка знайомить слухачів з основними закономірностями розвитку теоретичного мислення в філогенезі та онтогенезі, досвідом подолання догматичних підходів в мисленні, принципами формування скептичного, критичного та діалектичного мислення. В курсі викладаються головні принципи та закони критичного мислення, яке складає основу класичної європейської філософської традиції, а також лежить в основі фундаментальних теоретичних концепцій природничих та суспільних наук. Без здатності до критичного мислення неможливо сформувати сучасну наукову картину світу. Без навичок критичного мислення неможливо уявити собі сучасного вченого, інженера, просто культурну людину. Здатність критично сприймати та самостійно оцінювати інформацію лежить в основі правильного прийняття рішень та формування ефективних стратегій розвитку на всіх рівнях – від особистого до загальнодержавного і глобального.

Проданюк Ф.М. 

Опис дисципліни: Культурологія – це наука, яка вивчає специфіку розвитку матеріальної та духовної культури цивілізацій, етносів, націй у конкретно-історичному періоді, їх взаємозв’язки та взаємовпливи, досліджує культуру як цілісність, як специфічну функцію і модальність людського буття. Курс передбачає роботу в колективі. Середовище в аудиторії є дружнім, творчим,

відкритим до конструктивної критики. Самостійна робота включає в себе теоретичне вивчення питань, що стосуються тем лекційних занять, які не ввійшли в теоретичний курс,

або ж були розглянуті коротко, їх поглиблена проробка за рекомендованою літературою. Культура – це динамічний процес, а не статичне явище. Студенти під час курсу вивчають як створюються окремі елементи культури, як культура руйнується, як її можна трансформувати, яке місце займає відчуття самоіднетифікації в сучасній культурі і які зміни відуваються в культурі під впливом розвитку нових засобів комунікації, інформаційних технологій і глобалізації.

Викладачі: Кампен Константин Степанович / Куриляк Валентина Василівна.

Зміст дисципліни: Предмет націлений на формування у слухачів культури мислення, глибокій і різносторонній освіченості, засвоєнні досвіду найкращих ораторів минулого і ораторів сучасних, бездоганному знанні мови і досконалому володінні мовленням, а також на оволодінні культурою спілкування. Оратор має бути наділений розумом, ерудицією, даром слова, певним рівнем майстерності, бути комунікабельним. Сьогодні, коли суспільство живе в умовах девальвації слова, особливо важливим є особиста порядність оратора, його безкомпромісність, щирість, спроможність обстоювати власні погляди, вміння зрозуміти проблеми людей, до яких він звертається.

Климук В.В. 

Опис дисципліни: У ораторстві, як і в будь-якій іншій формі комунікації, є п’ять основних елементів, що часто виражені як «хто та що говорить, до кого звертається і в якому оточенні та з яким ефектом». Мета ораторського мистецтва – виклад оратором його позиції перед опонентом або аудиторією, захист власної точки зору. Цієї мети він досягає, використовуючи підготовлену промову і техніку ораторської майстерності. Ораторське мистецтво – це досконале вміння говорити до групи людей у структурований, виважений спосіб із наміром надати інформацію, вплинути, чи розважити слухачів, що у широкому сенсі є розділом мистецтва. Необхідність прилюдно виступати, доводити свою правоту, заперечувати докази опонента, переконувати присутніх. Потрібно вміти захищати свої інтереси, через це значно серйознішим став підхід промовця до своєї лексики, форми виголошування промови, яка мала бути не лише розумною і логічною, але й красивою. Греки завжди цінували естетику слова. Промови, з якими виступали в Народних зборах, називалися політичними (або дорадчими).

Викладач: Лівак Петро Миколайович. 

Опис предмету: Високий рівень правової культури суспільства є однією з важливих ознак правової держави, яка діє на засадах верховенства права, закону, поваги до основних прав свобод людини і громадянина, дотримання усіма членами суспільства вимог законодавства. Послідовне забезпечення основних прав і свобод людини і громадянина залежить, передусім, від рівня правової освідченості всіх членів суспільства. Вивчення курсу «Основи правознавства» дає можливість формувати у студентів не тільки знання найбільш загальних закономірностей виникнення, розвитку і функціонування держави та права, а також його провідних галузей, але й їх підготовці до сприйняття правових ідей і законів. У процесі вивчення даного курсу, студенти набувають умінь і навичок користуватися законом, аналізувати здобуті знання на певних етапах вивчення програмного матеріалу. Набуті правові знання формують правову культуру студентів і виховують непримиренне ставлення до правопорушників.

Викладач: Шестакова Тетяна Віталіївна

Опис предмету: Педагогічна майстерність – це здатність працівника освіти доносити знання у стислій, цікавій до сприйняття формі для здобувача освіти, використовуючи різноманітний набір навичок. Майстерність донести інформацію опирається на безліч ситуативних обставин – це уміння володіти аудиторією, риторикою, мати поставлений голос, володіти навичками психології, емпатією, комунікативними навиками, доречною жестикуляцією, мати задовільний зовнішній вигляд, предметні знання, уміння мотивувати, наявність великого предметного досвіду для пояснення необхідності знань та ілюстрування цих знань у реальному житті. Майстерність передбачає коригування ситуативного підходу до навчання в залежності від початкового рівня знань, наповненості аудиторії, урахуванням часу заняття та виснаженості аудиторії. Педагогічна майстерність виробляється у працівника освіти тільки у стінах навчального закладу за умови постійного досвіду та за умови бажання до постійного самовдосконалення. Вживання слова «майстерність» самому контексті терміну вже передбачає маловивченість явища через взаємовплив численних складових та ситуативності явища.

Викладач: кандидат наук із соціальних комунікацій – Синчак Богдан Анатолійович.

Опис: Політика і журналістика є двома важливими галузями, які мають великий вплив на суспільство. Вони мають багато точок перетину. Журналістика виконує важливу роль у репрезентації політичних подій, аналізі політичних процесів та формуванні громадської думки про політичні рішення та їхні наслідки. Ви дізнаєтеся як шукати інфоприводи, обирати експертів та висвітлювати політичні теми тощо. Ресурсом політичної журналістики є будь-яка політична інформація. Це надає журналісту, який працює з цією проблематикою, широкий спектр можливостей. Інфоприводи можуть бути раптові, наприклад події з життя політиків,  що вимагає від журналіста уважності та оперативності в роботі. Щоб бути першим, хто зможе відреагувати на ці події, треба мати стійку комунікацію з представниками конкретних політичних сил та державних структур, взаємодіяти з громадськими організаціями, що здійснюють моніторинг політичних процесів, відслідковувати вихідну публічну документацію органів політичної влади.

Викладач: Сідельніков Дмитро Геннадійович. 

Опис предмету: В рамках нашого курсу ми вивчимо основні підходи щодо:

  • Визначення цілей та завдань проекту.
  • Розбивки проекту на етапи та планування структури.
  • Систем та методологій управління проектами (Agile, Scrum тощо).
  • Життєвого циклу проекту.
  • Пріорітезації та тайм менеджменту
  • Створення структури управління проектом та проектної команди.
  • Визначення сфери відповідальності у проекті.
  • Планування термінів реалізації та необхідних ресурсів.
  • Оцінки та управління ризиками, ресурсами та часом ризиків.
  • Створення системи показників та контролем за виконанням проекту.
  • Планування змін у проекті.
  • Складання проектної документації.
  • Комунікації із замовником та командою.
  • Ведення ділового листування, управління та очікування замовника.
  • Презентації готових рішень, демо-версій, прототипів.

Викладач: старший викладач – Нероба Віталій Володимирович

Опис: Релігієзнавство – комплекс наукових академічних (теоретичних, дослідницьких та навчальних) дисциплін, що вивчають суспільну природу релігії її історію, розвиток та місце в культурі та соціумі, типологію та таке інше. Релігієзнавство вивчає процес виникнення, функціонування й розвитку релігії, її будову, прояви в історії суспільства, роль у житті окремої людини, конкретних суспільств, взаємозв’язок і взаємодію з іншими царинами культури. У релігієзнавстві виділяють два важливі напрями, або розділи – теоретичний та історичний. Теоретичне релігієзнавство вивчає філософські, соціологічні та психологічні аспекти. Історичне – вивчає історію виникнення та еволюції окремих релігій та вірувань в їхньому взаємозв’язку, звертає увагу на послідовності розвитку релігійних культів. Обидва напрями складають цілісну систему наукового дослідження релігії. Однак теоретичні й історичні питання релігієзнавства мають власну специфіку і повністю не зливаються, не ототожнюються. Така точка зору відображає об’єктивні процеси інтеграції та диференціації наукових знань про соціальну сутність релігії та її функції.

 

Викладач: кандидат історичних наук – Шпак Денис Олександрович

Опис: Соціологія (від лат. societas – суспільство і гр. logos – слово, вчення) – це наука про суспільство як єдину цілісну соціальну систему, соціальні відносини та соціальну поведінку людей. Специфіка і відмінність соціології від інших суспільних наук полягає в тому, що вона вивчає соціальні відносини між людьми, а також вплив цих відносин на формування людини, на її свідомість і поведінку, залежність особистості від соціальної організації і культури, залежність соціальної організації і культури від особистості. Предмет соціології – це певні сторони, аспекти, зв’язки, закономірності становлення й розвитку будь-якого суспільства. Тобто предметом соціології як науки є соціальні відносини, соціальні спільноти, соціальні інститути, явища та процеси, а також механізми їх взаємодії. Це те, на що спрямовані соціологічні дослідження, тобто вся сукупність властивостей, зв’язків, відносин, які мають назву «соціальних».

 

Зміст дисципліни: Теорія організації – є системою знань про закономірності функціонування та розвитку організаційних відносин в природі та суспільстві. Теорія організації покликана дати ключ до засвоєння законів і принципів організаційних систем, має зробити їх зрозумілими з точки зору внутрішнього устрою і механізму фунціонування. А також оглянути історію створення різних моделей управління та механізмів функціонування сучасних організаційних систем.

Викладач: Парасей-Гочер А.О. 

Опис дисципліни: Необхідність співпраці України й діаспори та залучення світового українства для розбудови української держави і утвердження її позитивного образу у світі сьогодні вже ні в кого не викликає жодного сумніву. Поглиблення співпраці з українською діаспорою вимагає застосування дипломатичних та політичних важелів.   Враховуючи зміни політики країни, спрямованої на розвиток демократії та утвердження суспільних та моральних цінностей, стосунки України та діаспори повинні розвиватися в новому форматі, виходячи з того, що по суті діаспора будує свою Україну поза межами самої України, накопичуючи значний потенціал у всіх сферах: політиці, економіці, культурі, праві, виконуючи функцію своєрідних форпостів України за кордоном. За статистикою лише у США понад 20% американців українського походження мають вищу освіту, займають високі місця у суспільній ієрархії і таким чином можуть успішно впливати на політичні процеси. 3 мільйони представників західної діаспори задіяні в різних високопрофесійних сферах діяльності – в бізнесі, політиці, освіті, науці, є активними і авторитетними громадянами в своїх країнах проживання і здатні формувати суспільну думку, позитивний образ нашої держави у закордонні, рекламувати її, бути не лише партнером України, але й виконувати певні її представницькі функції.

Викладач: Мичак Н.Г. 

Розвинута особистість повинна поєднувати в собі як високі морально-етичні якості, так і відповідний рівень естетичної культури. Естетичне в людській поведінці проявляється в куль­турі взаємостосунків з іншими людьми, вмінні виявити і засто­сувати на практиці загальноприйняті етикетні норми і правила спілкування. Естетична культура найяскравіше проявляється у взаємостосунках з іншими, у безпосередній повсякденній поведінці людини, її вмінні керувати власними емоціями, стримувати гнів, образи, виявляти повагу, гідність, ввічливість. Це ті ознаки, які підносять якість міжлюдських взаємин. Естетика зовнішньої культури поведінки формує перше враження від людини, а воно є дуже важливим. Це і зовнішній вигляд – одяг, взуття, зачіска, аксесуари, а також вміння триматись, жестикулювати, висловлювати думки. Як писав великий російський письменник А.Чехов: „В людині все має бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки”.

Викладач: доктор філософських наук, професор – Куцепал Світлана Вікторівна.

Опис: Філософія кіно – це розділ естетики в рамках філософської дисципліни, який прагне зрозуміти основні питання про кіно. Естетична природа походження кінематографа полягає у наявності художнього образу, символу, мімесису, художньої форми та змісту. Естетична природа кінематографічного твору є неповторною та унікальною у кожному окремо взятому випадку простору. Кінофільм для глядача розкриває прекрасне, естетичне, піднесене, іноді потворне та трагічне. Крім того, філософія кіно значною мірою перетинається з теорією кіно, розділом кінознавства. Відмінністю філософії кіно від кінознавства буде сумнів філософії кіно у власних підставах. Філософська природа фільму обумовлена категоріями: як простір та час, реальність та рух. Вбачаючи перед собою кінематографічне твір, глядач мимоволі використовує естетичну пам’ять та естетичне сприйняття та досвід.

Цикл дисциплін духовного компоненту
Дисципліна 13диф.залік
Дисципліна 23диф.залік
Дисципліна 33диф.залік
Дисципліна 43диф.залік
Дисципліна 53диф.залік
Дисципліна 63диф.залік

Банк вибіркових дисциплін духовного компоненту

Викладач: Куриляк Валентина Василівна

Опис: Археологія біблійна – міждисциплінарна галузь знань (виділяють як галузь біблеїстики, або археології), яка досліджує науково-археологічними методами історичне середовище й загальнокультурний контекст, в якому укладалася Біблія (переважно Старий Завіт). Серед завдань біблійної археології – реконструювання подій священної історії; вивчення старожитностей близькосхідного регіону, віднайдення і дослідження нових пам’яток матеріальної культури біблійних часів (зокрема і писемних джерел); глибше розуміння змісту біблійних книг та їхнього історичного/міфологічного підґрунтя; уточнення хронології й датування подій і текстів. Визначення об’єкта, предмета, завдань біблійної археології різняться залежно від обраного дисциплінарного підходу (релігієзнавчого, богословського, історико-археологічного) і світоглядної позиції дослідника (школи).

Викладач: Проданюк Федір Миколайович

Опис: Мета навчальної дисципліни: залучити студентів до засвоєння найхарактерніших образів, сюжетів і мотивів прадавньої пам’ятки світової літератури – Біблії, та до осмислення суті мистецьких (і зокрема – літературних) інтерпретацій та ремінісценцій на біблійну тематику в українському письменстві, а через це – до фундаментальних цінностей культури у взаємодії їхніх конкретно-історичних та загальнолюдських значень. Дисципліна «Біблія і художня культура» тематично пов’язана з такими дисциплінами: «Історія української літератури», «Історія світової літератури», «Компаративістика», «Культурологія», «Релігієзнавство», «Етика», «Філософія», «Історія», «Мистецтвознавство», «Етнографія», «Педагогіка», «Етнопедагогіка», «Психологія», «Етнопсихологія», «Стилістика», «Риторика». Отримані під час курсу компетентності сприятимуть ефективному функціонуванню майбутніх фахівців у науковому, навчальному та професійному середовищах, а також – зростанню їх духовності та зміцненню високо моральних життєвих позицій та ідеалів.

 

 

 

 

Викладач: Остащук Іван Богданович

Опис: Герменевтика (від грец. έρμηνεύω – пояснюю) – теорії та філософії, призначені полегшувати розуміння й інтерпретацію текстів та інших виявів людського життя. Слово «герменевтика» споріднене з назвою бога Гермеса (за легендою він передавав і пояснював людям повідомлення богів). Терміни «розуміння» та «інтерпретація» є центральними в герменевтиці. Слово «розуміння» використовується у різних значеннях, зокрема слова-відповідники до українського «розуміння» мають різні смисли, відтінки у різних національних мовах. Терміном «інтерпретація» у герменевтиці переважно позначають усно чи письмово викладене (артикульоване) розуміння. Науковець чи інтелектуал, який прагне зрозуміти певний текст і висловлює своє розуміння у вигляді усного чи письмового тексту-інтерпретації, є суб’єктом розуміння, який має спиратися на вже нагромаджені знання та досвід.

Викладач: Корчук Олена Степанівна

Опис:  Актуальність цілеспрямованої підготовки молоді до сімейного життя обумовлена суспільною потребою в більш глибокому і систематичному вихованні майбутніх батьків і матерів. Сім’я є одним з найважливіших соціальних інститутів, що вимагає постійного наукового вивчення. Це допомагає, по-перше, мати уявлення про реально існуючий стан внутрішньо-сімейного життя і його зовнішні зв’язки, по-друге, прогнозувати його розвиток, надавати необхідну допомогу, координувати його взаємодію з іншими соціальними структурами держави. Воєнний стан в Україні неминуче позначається і на сучасній сім’ї.

 

Викладач: Остащук Іван Богданович

Опис дисципліни: Метою навчальної дисципліни є сформування у студентів системи знань з історії та сучасних концепцій етики й естетики як важливого показника освіченості фахівця; розвивати ґрунтовні та систематичні уявлення про етику та естетику; закласти у студентів необхідну теоретичну основу для свідомого ставлення до своєї майбутньої професійної діяльності, для набуття й удосконалення індивідуальної культури, системи цінностей, оцінок, смаків, ідеалів. Етика як наука. Мораль, структура моралі, моральність. Мораль і суспільство. Основні етичні концепції. Моральні цінності. Моральні норми. Моральні якості особистості. Моральний обов’язок. Естетика як наука, історія естетичних досліджень. Основні естетичні категорії. Мистецтво: сутність і структура. Художній твір і художня творчість. Художній образ та художня реальність. Жанр, стиль і напрям у мистецтві. Види мистецтва.

Викладач: Вакулова Ірина Василівна

Опис предмету: Біблійні сюжети й мотиви в українській та світовій літературі. Біблія – найвеличніша книга людства, яка містить заповіти Бога людям для усвідомлення їхньої гріховності та спасіння душі. До біблійних образів, мотивів і сюжетів в усі часи зверталися письменники різних країн. У XIII-XVIII століттях не було митця, який би у своїх творах не звертався до Біблії. Не втратила ця Книга книг свого значення і в пізніший період. Біблійні образи й мотиви живили творчість і надихали на нові твори Г. Сковороду і Т. Шевченка, Данте і Шекспіра, П. Куліша і Лесю Українку і Ч. Айтматова. Філософ і просвітитель Григорій Сковорода називав Біблію своєю «возлюбленою невісток» і зазначав, що саме в духовному шлюбі з Книгою книг народилися найкращі його твори. До Біблії звертався і Тарас Шевченко. З неї він брав вислови (як епіграфи до творів «Сон», «Єретик», «Великий льох»), мотиви, які по-своєму переробляв. Такої переробки зазнали десять псалмів Давидових.

Викладач: кандидат педагогічних наук, доцент – Яловик Антон Володимирович.

Опис: Однією з основних форм існування сучасного спорту є споживання спортивних видовищ, що наповнюють дозвілля сильними емоціями і забезпечують конструювання ідентичності навколо назв країні клубів. Спорт професіоналізується, перетворюється на форму бізнесу, масової культури і політики. Завдяки видовищності спорт є привабливою темою для висвітлення в засобах масової інформації. Все це об’єктивно призводить до виникнення у системі спорту якісно нових процесів та явищ. Сучасний спорт, що діє як елемент ринкового суспільства, орієнтований на прибуток.Слід звернути увагу на те, що поряд з бізнесом зберігаються й традиційні форми розваг, однак він все-таки посідає центральне місце, створюючи ядро такого явища, яке можна назвати шоу-культурою. Такий стан речей у сучасному спорті призводить, з одного боку, до збільшення робочий місць, робить спорт і дозвілля людей більш яскравим та цікавим, дозволяє «якісніше» розслабитися біля екрану телевізору, проте перетворення спорту на бізнес призводить і до низки серйозних соціальних протиріч, зокрема спонукає до різних форм девіантної поведінки (агресії, нечесної боротьби тощо) як самих спортсменів,так і вболівальників (через засвоєння певних форм поведінки кумирів), пасивного споживання спортивних шоу-програм, втрати низки соціально значущих функцій спорту.

 

Викладач: Опарін Олексій Анатолійович

Опис: Під час курсу сформуються первинні знання та навички про здоровий спосіб життя, розкриваються знання про профілактику захворювань методами нетрадиційної медицини, про збереження гармонії і єднання людини з природою. Курс створює мотивації учнів щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я, вдосконалення фізичної, соціальної, психічної і духовної складових здоров’я. Дозволяє усвідомити учнями цінності життя і здоров’я, значущості здорового і безпечного способу життя. Збагачує власний досвід студентів щодо збереження здоров’я. Ціль курсу довідатись про те, що таке здорове харчування і зрозуміти як саме і які саме навіть незначні зміни у раціоні можуть змінити якість нашого життя; розвінчати стереотрипи і упередження щодо їжі, тренувань і здорового способу життя загалом. Курс рекомендується тим, хто хоче покращити якість свого життя за рахунок невеликих, але усвідомлених і поступових змін раціону, проведення часу і загалом способу мислення.

 

Викладач: Опарін Олексій Анатолійович

Зміст дисципліни: Візантійська культура – історичний етап розвитку європейської культури епохи Середньовіччя; оригінальна культура, що склалася після розпаду Римської імперії на Західну й Східну. Спадкоємиця культури Стародавньої Греції, що водночас увібрала в себе багато із культур східних народів, що населяли території Візантії, частиною цієї культури є українська держава.

 

Викладач: Опарін Олексій Анатолійович

Опис дисципліни. У Ранньому Середньовіччі, після падіння Римської імперії, стандартні медичні знання базувалися головним чином на збережених грецьких і римських текстах, що збереглися в монастирях та інших місцях. Ідей щодо походження і лікування хвороби не було. Проте навіть суто світська медична думка ґрунтувалася на світогляді, згідно з яким і духовні чинники, (доля, гріх і астральні впливи) і фізичні причини відігравали значну роль у етіопатогенезі та лікуванні. Ефективність лікування так само пов’язана з переконаннями пацієнта і лікаря, а не з емпіричними даними, тому й виникла містична медицина.

Викладач: Котляров П.М. 

Опис дисципліни: Музика виникла дуже давно. Існують різні погляди на її зародження. Деякі вчені вважають, що музика з’явилася з інтонації збудженого мовлення або співу птахів та голосових звуків тварин, від ритмів роботи первісних людей, їхніх звукових сигналів або магічних заклинань. У міфах багатьох народів музика – могутня сила, яка здатна керувати природою, приборкувати тварин та зцілювати людей. Ще Піфагор застосовував музику для лікування хворих, а Платон та Аристотель побудували цілу систему музичного виховання. Люди з давніх часів створювали різні музичні інструменти. В Африці, Південній Америці, Азії декілька сторіч тому корпусом для струнних інструментів був звичайний гарбуз, а в арабському інструменті ребабі – панцир черепахи. Стародавні рибалки випь товляли інструменти з мушель, а гончарі – з глиняних горщиків. Приблизно п’ять тисяч років тому ассирійці та вавилоняни створили чотириструнний інструмент із дерев’яним корпусом – перший зразок знаменитої багатострунної лютні… Музичне мистецтво пройшло великий історичний шлях свого розвитку – від найдавніших часів до наших днів. Це цілі епохи, які мали свої напрями та стилі: від музики стародавнього світу, епох Середньовіччя та Відродження, бароко, класицизму, романтизму, модернізму до сучасної електронної та естрадної музики.

Викладач: Нероба В.В. 

Опис дисципліни: Протестантизм як ідеологія і міжнародна історична сила оформився в XVI столітті, коли Мартін Лютер і Жан Кальвін очолили масовий рух проти духовної монополії католицизму. Однак Історія протестантизму простежується в більш ранні століття, ідеалом руху було повернення до раннього християнства. Протягом багатьох століть живильним ґрунтом для антикатолицьких настроїв в Європі були претензії папства на світську владу і занепад моралі римської курії. З початком Реформації протестантизм став одним з визначальних духовних і політичних рухів спочатку в Європі, а потім і в світі. Різні протестантські конфесії протягом століть пропонували свої варіанти вирішення духовних проблем та забезпечення релігійних потреб віруючих. Кількість протестантів в світі до початку XXI століття оцінюється приблизно в 600-800 млн чоловік. Запрошую усіх бажаючих відвідати курс історію протестантизму та детальніше познайомитися із третьою гілкою християнства.

Викладач: Куриляк Валентина Василівна

Опис дисципліни: У 40-х роках XIX століття з’явилися перші групи адвентистів, що дотримувалися суботи. У 1863 році вони об’єднались у єдину централізовану організацію під новою назвою Адвентисти сьомого дня (АСД). Історія Церкви адвентистів сьомого дня належить до однієї з пізніх протестантських конфесій припадає на другу хвилю духовного відродження, яке почалося в Сполучених Штатах Америки на початку 19-го століття і безпосередньо пов’язана з рухом Вільяма Міллера. Своїм корінням поява Церкви адвентистів сьомого дня досягає есхатологічних очікувань християн, які помилково витлумачили пророцтво з книги Даниїла 8:14 і в 1844 році сподівалися пережити події, пов’язані з другим пришестям Христа на землю. Організаційна структура АСД формувалася тривалий час, починаючи з 1844 року. За цей період було створено керівний орган – Генеральна конференція адвентистів та інші структурні підрозділи, названі відділами. Значну роль в процесі створення організації адвентистів зіграла сім’я Еллени Уайт, Джожеф Бейтс та інші. Обговоримо з вами питання чи піонери адвентизму могли помилятися у поглядах, а саме в яких? Як вони жили, чим займалися та що залишили після себе для нащадків. Запрошую Вас на курс історії Церкви АСД, обіцяю буде цікаво та корисно для загального розвитку.

Викладач: Куриляк Валентина Василівна.

Зміст дисципліни: У питанні взаємодії науки і релігії існує кілька точок зору, які можна умовно розділити на чотири типи: конфлікт, незалежність, діалог, інтеграція. Під час предмету будуть представлені аргументи обох сторін зі сфер: космосу, природи, геології, нейробіології, нейрохірургії, фізики тощо. Також проаналізуємо теологічне та філософське підґрунтя наукової та релігійної світоглядних систем.

Викладач: Кампен Константин Степанович.

Зміст дисципліни: Система постановки цілей. Планування. Тайм менеджмент. Система рішень в різних обставинах. Навички самоосвіти. Принципи формування звичок. Успіх і здоровий спосіб життя. Формування і вплив особистого оточення. Фінансове планування. Прийняття рішень – основа для змін.

Викладач: Кампен Костянтин Степанович

Опис: Християнське лідерство є триєдиними і має свої три грані  – свої дух, душу і тіло. Одна грань – належна професійна підготовка: знання, навики, досвід – будь найкращим у всьому заради Христа. Це так би мовити тіло лідерства. Друга грань – характер, який будується на Божих чеснотах. Це можна назвати душею лідерства. Згідно з Платоном основними людськими чеснотами  є розсудливість, справедливість, мужність і виваженість. Амвросій Медіоланський іменував їх кардинальними. Слово «кардинальний» походить від латинського «cardo», що означає «стрижень». Всі інші чесноти опираються на кардинальні і будуються як похідні від них. Ці чесноти  є в основному чеснотами розумі і волі – фундаментами лідерства. Запорошуємо вас пройти цей курс, де ви зможете дізнатися багато нового для себе.

Викладач: Опарін Олексій Анатолійович.

Зміст дисципліни: На сучасному етапі виділяють такі складові здоров’я людини: духовне, соціальне, психологічне, інтелектуальне, емоційне, фізичне й особисте. В контексті цього предмету будуть розглянуті принципи ЗСЖ  в контексті діагностики, лікування та профілактики захворювань внутрішніх органів людини. Внутрішні хвороби – це розділ медицини, що займається проблемами етіології, патогенезу та клінічних проявів захворювань внутрішніх органів, їхньої діагностики, нехірургічного лікування, профілактики та реабілітації.

Викладач: Співак Лідія Володимирівна. 

Опис предмету: Питання самореалізації (самоактуалізації) особистості традиційно пов’язуються з гуманістичною психологією, у якій даний термін є центральним. Звернімо увагу на представленість ідеї самореалізації у вітчизняній психологічній науці. Аналіз дає змогу відкрити глибокі й змістовні філософсько-психологічні підвалини даного явища. Єдине, що слід враховувати при цьому, достатньо нечасте вживання терміну «самореалізація». Таким чином, ми маємо справу із сутнісним, вихідним компонентом життя особистості, причому таким, що не може існувати в межах буття людини. Реалізувати вдалі прагнення можна лише вийшовши за ці межі, але «вихід за межі індивідуального буття для окремого індивіда – лише шляхом приєднання до чогось більшого, що не закінчить свого існування з фізичною смертю індивіду». Але що являє собою це «приєднання»? Особистість, якщо вона є, взагалі мислиться завжди і незмінно впливаючою і діючою». Отже, «особистість є завжди виявленням». При цьому вираження не є просто функцією особистості, а її необхідним базисним атрибутом.

Викладач: кандидат медичних наук – Опаріна Тетяна Миколаївна

Опис: Витоки і тенденції розвитку сім’ї в сучасному світі. Предмет та стан розвитку психології сім’ї. Проблематика психологічних досліджень сім’ї та сімейних стосунків. Історія становлення психології сім’ї та сімейних стосунків. Форми організації сім’ї в історії

людського суспільства: проміскуітет, груповий шлюб, поліандрія, полігамія, моногамія. Позитивні соціально-психологічні зміни, що парадоксально відобразилися на стабільності шлюбу: збільшення тривалості життя; звільнення шлюбу від класових, релігійних і національних упереджень; урбанізація; посилення міграційних процесів; зміни соціального статусу жінки у суспільстві та ін. Неузгодженість архаїчних матрімоніальних

цінностей, експектацій і уявлень з такими тенденціями розвитку сучасної сім’ї, як орієнтація на особистісні характеристики шлюбного партнера, суттєві зміни змісту ролей і рольових стосунків у сім’ї, нуклеаризація сім’ї, еґалітаризація внутрішньо-сімейних стосунків. Трансформування сучасної сім’ї. Еволюція сім’ї в історії людського суспільства ключ до розуміння багатьох проблем сучасної сім’ї. Ці та інші цікаві теми зможемо розглянути в рамках цього курсу.

Викладач: кандидат історичних наук – Шпак Денис Олександрович.

Опис: Предметом навчальної дисципліни «Психологічний стрес: розвиток і подолання» є психологічний зміст процесів виникнення стресу, його моделей, ресурсів, запобігання стресу, стратегій та стилів його подолання. Метою навчальної дисципліни є формування в аспірантів здатностей застосування базових науково-теоретичних знань для вирішення теоретичних та практичних задач у науково-педагогічній діяльності; контролювати свою поведінку у ситуаціях стресу; використовувати раціональні прийоми індивідуальної профілактики стресу; аналізувати вплив особистісних особливостей на розвиток і подолання психологічного стресу. В цьому курсі ви отримаєте наступні знання: моделей дій стресу; історії вчення про стрес; класифікації способів подолання стресу; стратегій подолання стресу; оціночних шкал виміряння стресу; взаємозв’язку особливостей особистості та характеристик стресу; особистісних особливостей стійкості до стресу; прийомів зовнішньої корекції стресу; прийомів психічної саморегуляції (корекції) стресу.

 

Викладач: Штанько Людмила Олександрівна

Опис дисципліни: Що таке сексуальність і навіщо про неї знати дітям? Коли починати сексуальне виховання і чи починати взагалі? Як говорити з дітьми про статеві стосунки? Сексуальність (від англ. sex – «стать») – це сукупність внутрішніх і зовнішніх ознак/проявів, які роблять одну людину привабливою для іншої.  Що передбачає сексуальне виховання дитини. Як відповідати на «незручні» запитання та реагувати на «дивні» ігри. Як пояснити інтимну близькість батьків та яких помилок не можна допускати в жодному разі. І хто відповідає за статеве виховання дошкільника тощо. Ці та інші запитання поговоримо з вами в рамках цього курсу.

Викладач: Вятоха Віктор Васильович

Зміст дисципліни: Фізична реабілітація познайомить з комплексом профілактичних методів та вправ, який необхідно використовувати у процесі відновлення здоров’я, фізичного стану і працездатності хворих та інвалідів. Духовна реабілітація включає набір ефективних духовних уроків, які у поєднанні з фізичними методами сприяють комплексному поновленню фізичного та духовного здоров’я людини.

Викладач: Щербанюк Артем Васильович

Офіційна назва: «Основи християнської філософії»

Опис предмету: Філософський камінь (також відомий як магістерій або Еліксир) — в уявленнях середньовічних алхіміків невідомий хімічний реактив, необхідний для успішного перетворення (так званої трансмутації) металів у золото або срібло. Одним із головних завдань алхіміків було добування двох таємничих речовин, за допомогою яких можна було б досягти перетворення (удосконалення) металів. Найважливіший із цих двох препаратів, що мав володіти властивістю перетворювати на золото не лише срібло, а й неблагородні (недосконалі) метали, наприклад, свинець, ртуть та інші, носив назву філософського каменю, великого еліксиру, магістеріуму, червоної тинктури, вважався панацеєю та еліксиром молодості. Цій речовині приписувалася могутня сила: вона повинна була не лише перетворювати метали, а й слугувати універсальними ліками. Розчин її, так званий золотий напій (лат. aurum potabile), вжитий у малих дозах, повинен був зцілювати всі хвороби, молодити старе тіло та подовжувати життя. Запрошуємо вас відвідати реально цікавий і крутий предмет.

Викладач: Загреба Валентин Анатолійович

Опис предмету: Україна належить до країн, де християнські традиції та культура впродовж віків відіграють важливу роль. Довгий період атеїстичного комуністичного режиму значно підірвав старі релігійно-соціальні засади суспільства. Проте ще до проголошення незалежності 1991 р. в Україні розпочинається процес релігійно-духовного відродження, який супроводжувався болісним процесом міжконфесійного протистояння. Протягом останнього десятиліття церковне життя в Україні набрало певних обертів, і неабияку роль у цьому відіграли релігійні засоби масової інформації, переважно газети і журнали. Загалом християнські ЗМІ представлені в Україні широким спектром різноманітних журналів, газет, бюлетенів. Більшість із них виходить раз на місяць і накладом декілька тисяч (стало нормою для видавців не вказувати наклад). В них переважають катехитично-повчальні, моралізаторські матеріали, проповіді, новини з життя Церкви; лише деякі віддають належну увагу суспільній тематиці.

Викладач: Сич Костянтин Іванович

Опис предмету: В нашому курсі дамо відповідь на наступні запитання:

1.Християнство та бізнес – чи можна сумістити? 

2.Бізнесмен-християнин – хто він? 

3.Служіння чи/або бізнес? 

4.З чого почати свою справу?

Цикл дисциплін широкої спеціалізації
Дисципліна 16диф.залік
Дисципліна 26диф.залік
Дисципліна 36диф.залік

Цикл дисциплін широкої спеціалізації

Викладач: Аровіна Марина Павлівна

Викладач: Мичак Антон Григорович

Опис: Екологічні проблеми, серед яких охорона природи і здоров’я людей, постають одними з найсуттєвіших на сучасному етапі розвитку людського суспільства. З огляду на стан екології та тенденції розвитку економіки України, можна констатувати зростаючу актуальність розв’язання цих проблем. Відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічні знання є обов’язковою кваліфікаційною вимогою для всіх посадових/службових осіб, діяльність яких пов’язана з використанням природних ресурсів та призводить до впливу на стан навколишнього природного середовища. Екологічна освіта є динамічним та спільним процесом, спрямованим на гармонізацію діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь.

Викладач: Садова Мирослава Анатоліївна

Опис: Історія людства засвідчує нам, що соціальні конфлікти існували завжди, а наука про конфлікт виникла зовсім недавно – у двадцятому столітті. Проблеми конфліктів і конфліктних ситуацій завжди цікавили мислячих людей: з давнини до сьогодення, від теоретиків до практиків. Будь-яка філософія, світові релігії оперують поняттями конфлікту між силами добра і зла, порядку і хаосу. Історики та політологи прагнуть виявити причини піднесення й занепаду держав, глибоких криз і тривалого розквіту вжитті окремих народів та їх правителів. Ознайомтеся з різноманітністю правових і політичних заходів, які були застосовані у відповідь на війну в Україні. Пропонуємо 20 цікавих лекцій, які допоможуть навчитися врегульовувати різноманітні конфлікти. Програма є міждисциплінарною і забезпечує теоретичну і практичну введення в різні цікаві теми.

Викладач: Бєлова Олена Миколаївна

Зміст дисципліни:

Коучинг – це інструмент підвищення ефективності навчання.

Коучинг не  навчає, а стимулює інтерес і бажання навчатися.  

Викладач: Романчук Світлана Миколаїівна

Зміст дисципліни:  

Метою предмета є опанування мовою науки (засвоєння наукового стилю як функціонального різновиду національної літературної мови, а також термінології як динамічної та інформативної частини лексики наукової мови, формування навичок і вмінь для написання основних жанрів наукової мови: плану, тез, конспекту, анотації, реферату, статті, курсової роботи тощо).     

Викладач: Лівак Петро Євгенович.

Опис: У мирний час  прибуття швидкої в середньому становить 20 хвилин. За перші 2-3 з них постраждалий може втратити критичний об’єм крові, що призведе до летальних наслідків. Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя. На курсі «Перша домедична допомога в умовах війни» ви дізнаєтеся, як зупиняти кровотечу з використанням тампонади та джгутів, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо. Курс охоплює найважливіші техніки та знання від сертифікованих спеціалістів. На цьому курсі ви дізнаєтеся про алгоритм MARCHE та його складові, факти про кров, ознаки кровотечі та кровоспинні засоби, джгути та важливі принципи роботи з ними, основи зовнішнього масажу серця та методи зупинки немасивних кровотеч, дії для зігрівання потерпілого та опіках трьох ступенів, а також загальну хронологію надання допомоги навчитеся зупиняти кровотечу методом накладання джгута (турнікету), тампонади та створювати джгути з підручних матеріалів, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого та викликати швидку.

Викладач: Парасей-Гочер Аліна Олександрівна

Опис: Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні. Реакціями на стресові та травматичні події можуть бути страх, ступор, плач, агресія, почуття провини, апатія та інші. З такими почуттями багато людей просинаються у своїх домівках та підвалах, і в тимчасових притулках по всьому світу. Навіть знаходячись в умовній безпеці, через стрічку новин українці кожен день стають очевидцями страшних подій. Щоб впоратися зі стресом власноруч, та допомогти своїм близьким пережити ці непрості часи, дати раду неконтрольованим емоціям та допомогти психіці на шляху до зцілення, буде корисним знати мінімальний набір прийомів базової психологічної допомоги. Застосування технік та знань з курсу базової психологічної допомоги може не лише точково стабілізувати психіку, що знаходиться під дією стресу, а й завадити загостренню психологічних проблем та їх переходу до хронічної стадії. Курс є глибоко практичним і заснованим на багаторічному досвіді роботи з людьми, які переживають кризові ситуації. Автори курсу підготували теоретичні основи та практичні поради для врегулювання різних гострих реакцій, які тепер може використати кожен.

Предмет: «Семіотика»

Викладач: Остащук Іван Богданович

Опис: Предметом навчальної дисципліни «Загальна семіотика» є процес семіозу, який полягає в дії знаків і знакових систем як засобів сприйняття і розуміння реальності та генерування, перетворення і зберігання інформації в суспільстві і природі. Знаки є елементарними носіями інформації, а знакові системи – носіями баз даних. Головною функцією семіотичної системи є її здатність моделювати дійсність в напрямку її еволютивної прагматичної зміни. Дисципліна передбачає надати студентам необхідні знання, обов’язкові, щоб орієнтуватись в сучасних гуманітарних, соціальних і політичних процесах і тенденціях, які засновуються на особливостях семіотичного моделювання та маніпуляції. Цей курс особливо актуальний для сучасної України, яка перебуває у стані гібридної інформаційної війни на шляху демократичного громадянського розвитку.

Викладач: Васильченко Юрій Леонідович

Зміст дисципліни:

Мета курсу – дати студентам знання і практичні навички ТМ, а також навчити основним прийомам цілепокладання, планування, організації часу, формування корисних звичок.

Всього за цикл48
Цикл вибіркових дисциплін професійної підготовки
Дисципліна 14диф.залік
Дисципліна 24диф.залік
Дисципліна 34диф.залік
Дисципліна 45диф.залік