Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Студенти дизайну візьмуть участь у проєкті плавучого міста

MALLOW ISLAND – це проєкт модульного автономного інклюзивного плавучого розумного міста, будівництво якого в закритих і напівзакритих акваторіях можливе завдяки технології виготовлення стійких розумних плаваючих платформ, що є основою для створення нової стійкої спільноти мешканців – SPERS (Sustainable platforms establishing resilient societies). Таке виробництво здійснюється з нульовим значенням викидів вуглецю і відповідає 10 із 17 цілей сталого розвитку. Проєкт Mallow Island став відповіддю на екологічність та зменшення емісії СО2, яку до 2050-2060 року взяли за основу понад 60 країн світу на Світовому кліматичному саміті 2021 року у Глазго.

Місія команди Mallow Island – «ми створюємо стійкі місця для життя на воді по всьому світу» – насамперед відображає тренд на стійкість та зміну парадигми перенаселення земельних ресурсів та перенесення життя з суші на воду.

У четвер, 18 листопада, команда Mallow Island приймала у себе на виробництві представників науково-дослідної спільноти, які зацікавились проєктом та виявили ініціативу дізнатися більше про технології, які будуть застосовані у процесі його реалізації. Український гуманітарний інститут взяв участь в зустрічі як осередок науковців, дотичних до проблем сталого розвитку та дизайну міського середовища. Були запрошені:  Октябрина Чемакіна, доцент кафедри дизайну, кандидатка архітектури та експертка з ревіталізації міських просторів; Шкільнюк Ірина, кандидатка технічних наук, директорка УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР Національного авіаційного університету; Яковлєва Анна кандидатка технічних наук, експертка з екології та хімічних технологій; Барабаш Марія, докториня технічних наук, експертка з промислового та цивільного будівництва та ВІМ-технологій, директорка ТОВ ЛІРА-САПР; Сергій Бойченко – доктор технічних наук, професор, декан Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій; Ландар Іван – віце-президент Громадської організації «Міжнародна Асоціація Термоенергетичних Компаній», керівник проєктів енергозберігаючих технологій, альтернативних джерел енергії, патентотримач та експерт.

Основною метою зустрічі стало обговорення перспектив співпраці з втілення останніх розробок з архітектури, дизайну, екології, будівництва в Україні та у світі. Співзасновниця проєкту Катерина Пилипчук визначила напрями співпраці через кластерні проєкти, які мають велике значення для економіки міст чи країн, зокрема,  коли виробництво, наука і освіта співпрацюють, бенефіції отримують усі жителі цього міста чи країни. Компанія  запропонувала спільноті науковців займатися дослідженнями для створення нових технологічних рішень, таким чином світ буде отримувати можливість жити на воді у найкращих умовах.

Важливим рішенням зустрічі став намір компанії надавати результати співпраці з науковцями для інноваційного навчального процесу на кафедрі дизайну, мотивувати молодь обирати для свого власного фахового розвитку  професії, які зможуть бути затребуваними у світі, коли такі проєкти почнуть розвиватися у різних куточках планети і проходити практику, навчаючись у тих, хто працюватиме в цьому проєкті. Зокрема, кафедра дизайну отримала пропозицію щодо розробки фірмового стилю і брендбуку компанії в межах навчального дизайн-проєктування. Таке спілкування дасть початок створення спільної лабораторії наукових досліджень та навчального кластеру для створення нових технологічних можливостей і поширення способу життя на воді у світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *