Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Студенти Кафедри журналістики відвідали телеканал «ICTV»

Разом із викладачем телевиробництва Іваном Ярошем, студенти першого та третього курсу Кафедри журналістики побачили, як виробляються інформаційні продукти, як ведучі готуються до етерів, залаштунки програм, технічний процес телевиробництва. Гідом по “кухні” телебачення був журналіст, телеведучий із тридцятирічним стажем Петро Дем’янчук.

Першим побували у бомбосховищі. Там створюється весь контент, коли лунає повітряна тривога. Саме там безупинно готували матеріали на початку війни. Про це свідчать стіни, покриті утеплювачем, канапи та диванчики, де доводилось працювати і спати. Коли звідти ведуть прямі ефіри, то часом у кадрі можуть з’явитися пересічні громадяни, домашні тварини, які теж перебувають в укритті. «Такі реалії сьогодення. Така робота сучасного журналіста – працювати в різних умовах», – ділиться телеведучий.

Також студентам показали архів, де зберігається вся інформація від початку існування медіахолдингу. Стелажі заповнені різними касетами, дисками, електроносіями. За необхідності, запевняє пан Петро, тут можна знайти будь-який матеріал. Також студенти побували у гримерках, студіях звукозапису та монтажу.

Найбільше вражень, емоцій, захвату і здивованих очей викликали павільйони для прямих ефірів. Пощастило побувати на випуску новин з телеведучою Оксаною Гутцайт. Також познайомилися з великою командою редакторів, кореспондентів, яка працює над програмою “Факти”. Окрім цього, пан Петро запропонував кожному спробувати себе у ролі телеведучого: прочитати текст із суфлера, побувати на місці ведучого новин. Поки одна частина студентів з подивом розглядала техніку, інші запитували у досвідченого фахівця, про все, що може відбутися під час прямого ефіру. На запитання: що робити, коли сказано не те, що треба, пан Петро відповів: «Ретельніше готуватись, бо вся відповідальність на тобі. Я намагаюсь вивчити основний текст і дуже добре знатися на темі, щоб впевнено вирішувати непередбачувані проблеми».

Останньою локацією екскурсії був знімальний майданчик марафону «Єдині новини», а також розважальних продуктів телеканалів «СТБ» та «Новий». Головний оператор розповів про чудеса, що здатна створити сучасна техніка телебачення та про те, наскільки складним є процес технічного виробництва. Він наголосив студентам, що телебачення – це не величезна зарплатня, а титанічна праця.

Наприкінці екскурсії Петро Дем’янчук розказав про перспективу журналістики, про роботу під час війни, інколи безоплатну і важку. «Ви подумаєте, що це не правда – але журналістика – це гроші, яких тобі вистачить на життя. Це не бідність – радше золота середина. Тому, будьте готові до величезної кількості роботи, бо смак до цієї професії приходить із часом».

Після тривалої розлуки з інститутом екскурсія повернула студентам бажання вчитись ще завзятіше та ще краще.

Надія Ярова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *