Студенти Українського гуманітарного інституту економічних спеціальностей взяли участь у проєкті Мінекономрозвитку та ЮНІСЕФ «Економічний прорив». УГІ був долучений до проєкту завдяки багаторічній співпраці з Інститутом еволюційної економіки (http://iee.org.ua/ua/) під керівництвом к.е.н., професора кафедри ЕКФМ Ігоря Макаренка.
Проєкт «Економічний прорив» розпочався ще минулого року, і в кінці жовтня поточного року учасники презентували свої дослідження, які проводили цілий рік. Загальне керівництво проєкту здійснювала ректорка УГІ Людмила Штанько.
Проєкт проводився у форматі змагання. Було п’ять команд від різних університетів, які обирали собі тему і шукали по ній інформацію. Учасники мали підготувати 15 сторінок аналітичного матеріалу. Український гуманітарний інститут представляли Дарій Верещак, Дмитро Вихованець та Павло Пархомчук. Ці студенти виступали на тему «Політики економічного прориву та рекомендації для України».
«Ми шукали країни, які зробили економічний прорив в своїй історії. Ми брали навіть країни за 18 століття. Наша команда аналізувала країни із усього світу», – розповідає учасник проєкту Дарій Верещак.
Команда мала можливість побувати у Міністерстві економіки, де познайомилися зі своїми опонентами та отримали завдання. Там їм дали інформацію стосовно регламенту, різних пунктів, як ця доповідь має виглядати та стосовно того, як буде проходити презентація.
«Я проходив макроекономічну школу в УГІ, і цей проєкт став для мене практикою, де я використовував той матеріал і знання, які отримав у цій школі», – ділиться Дмитро Вихованець.
УГІ та Інститут еволюційної економіки тісно співпрацюють, і результатом стала низка успішних проєктів, особливо Школа макроекономічного аналізу та прогнозування, що проходить на базі УГІ під керівництвом професора Макаренка за підтримки Мінекономрозвитку та кафедри економічної кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Саме ця Школа стала підґрунтям для якісної підготовки студентів економічних спеціальностей та дозволила студентам УГІ здійснювати дослідження на рівні провідних економічних університетів Києва.
Мар’яна Сидорочкіна