Приймальна комісія +38 (073) 432 54 33 vstup@ugi.edu.ua
Cекретар ректора +38 (097) 818 13 37 office@ugi.edu.ua

Search
Без категорії

Саме так адміністрація Українського гуманітарного інституту відзначила студентів, які вчасно прибули на початок нового навчального  семестру. 6 січня автобус з молодими людьми, до яких приєдналися і дехто з викладачів з дітьми, вирушив із засніженої Бучі до Києва – на виставу Великого китайського цирку.

Є досить розповсюдженою традицією у вихідні та святкові дні відвідувати з друзями місця культури та відпочинку. Популярними для багатьох є театр і кінотеатр. Проте гарно провести час та отримати нові враження можна ще в одному мистецькому місці – цирку.

Для декого, можливо, незвично побувати в цирку взимку. Хтось, може, вважає, що цирк лише для дітей. Такі думки можна розвіяти, якщо побувати на виставі китайської циркової трупи. Перспектива побачити таланти та вміння представників іншої культури зацікавлює. Китайський цирк дещо відрізняється від українського. Вистава складається з виступів акробатів, жонглерів, майстрів балансування з різними предметами. З одного боку, подібні трюки є відомими нам з репертуару вітчизняних артистів. Здавалося б, нічого незвичного, але ні: у виконані гостей із Китаю традиційні номери набувають зовсім іншого забарвлення і колориту. Циркачі в своєму національному одязі виконували номери в традиціях східної культури:  вправно виконували балансування тарілок на жердинах, китайської вази і навіть  столу.

Враженнями поділилася завідувачка бібліотеки Українського гуманітарного інституту Ольга Чабах:

  • Сподобалося те, що поїздка до цирку була неочікуваною. Така несподіваність принесла з собою як позитивні відчуття, задоволення, так і такі, що не можна назвати надто яскравими. Власне сам цирк не справив величезного враження, як інші циркові програми, що протягом свого життя я бачила та знаю. Очікування були більшими, хотілося, щоб у музиці, декораціях переважало національне, властиве китайському народові. Загальні враження гарні. Найбільше сподобалися три номери в цій програмі. Це виступ дівчини-акробатки, яка дивувала трюками зі столом і вазою, чоловіка, який виконував вправи із вазою, та третій номер – з капелюхами.

Попри все майстерність акробатів все ж таки вражала. Виступ китайських артистів наштовхує на роздуми про людські можливості. Часом здається, що нам багато що не під силу, але після побаченого розумієш: немає неможливого.

Бібліотекар Українського гуманітарного інституту Людмила Кашперська прокоментувала: – Дуже сподобалась ідея поїздки до цирку. Вразило те, що вистава демонструє простір для людського розвитку. Звичайна людина може такі речі робити! Для нас це є стимулом чогось досягнути в житті. Мені все було до вподоби, я не можу когось виділити, кожен по-своєму професіонал. Такі враження переводять увагу від буднів на щось неординарне.

Зазвичай, на слово «цирк» дуже емоційно реагують діти, адже вони вірять в диво, циркові номери здаються їм неймовірними. Дорослі ж намагаються все пояснити логічно, їм здається, що все – просто. Тож, щоб отримати власні враження, варто переглянути виставу та насолодитися майстерністю циркачів. Можливо, когось ці трюки і не здивують, але ще раз продемонструють, що можливості людини ще й досі повністю непізнані.

Ольга Журба, студентка 2 курсу

Фото Світлани Рибак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *